Kombinezon czy kurtka – porównanie okryć wierzchnich dla małych chłopców

Dobór właściwego, wygodnego dla dziecka i rodzica ubrania wierzchniego nie jest prostym tematem. W zależności od wieku dziecka i jego ruchliwości warto rozważyć dwie opcje – kombinezon lub kurtka. Co będzie lepsze dla naszego malucha?

W co ubrać noworodka i niemowlę?

Najmłodsi chłopcy, szczególnie ci jeszcze niechodzący, najlepiej będą czuli się ubrani w kombinezon. Ten typ okrycia wierzchniego zapewnia ciepło kompleksowo. Kombinezon to bowiem połączenie butów, spodni i kurtki (najczęściej z kapturem). Zakładając go niemowlakowi, mamy pewność, że żaden element garderoby mu się nie zsunie i nie dojdzie do przeziębienia. Kombinezony dla noworodków i niemowląt jest również wygodny ze względu na brak zgrubień i połączeń ubranka na pleckach malucha. Małemu chłopcu będzie więc wygodnie, zarówno podczas spaceru w wózku, jak i jazdy w foteliku. Więcej informacji na temat tego, jak ubrać niemowlaka przed długą podróżą samochodem, znajdziemy na blogu olalaKids.

Kombinezony dla chłopców – jedno- czy dwuczęściowe?

Kombinezony sprawdzą się również w przypadku dzieci już chodzących. Na rynku znaleźć możemy kombinezony jednoczęściowe, które dedykowane są raczej młodszym, pieluchowanym maluchom, ze względu na trudniejsze i bardziej czasochłonne ich zakładanie. Kombinezony dla chłopców dwuczęściowe składają się zazwyczaj z wygodnych spodni na szelkach i samodzielnej kurtki. Jest to wygodne rozwiązanie dla dzieci już aktywnych fizycznie. Dwuczęściowy kombinezon dobrze chroni przed zimnem, da się go szybko i łatwo zdjąć, gdy np. trzeba dołożyć jeszcze jedną warstwę ubrania. Wybierz odpowiedni model z kategorii kombinezonów dla chłopców z asortymentu olalakids.pl.

Kurtka dla małego chłopca – wady i zalety

Od funkcjonalności kurtki dziecięcej zależy, czy będzie się ona sprawdzać w przypadku małych chłopców. Inaczej będą się nosić kurtki krótki, inaczej dłuższe. Dużo na wygodzie zyskują kurtki dla chłopców z szerokimi ściągaczami i dobrze skonstruowanymi kapturami. Wtedy można je dokładnie zapiąć i dobrze chronią przed wiatrem czy zimnem. Wiele mam narzeka na kurtki ze względu na możliwość ich podwijania się. Część modeli, zwłaszcza tych krótszych, łatwo się podnosi i odsłania plecy dziecka.

Zaletami kurtek, komponowanych samodzielnie ze spodniami jest możliwość dokładnego dobierania grubości spodnich warstw ubrań. W zależności od temperatury panującej na zewnątrz możemy dowolnie dobierać ilość i grubość spodni czy bluzek. Dzięki temu rodzic ma pełną swobodę, nieograniczającą się do jednej stałej grubości kombinezonu.

Kurtka czy kombinezon chłopięcy – zależy od wieku dziecka

W codziennym, zimowym ubiorze dziecka ważny jest jego komfort cieplny oraz wygoda noszenia. Dzieci chodzące i biegające, czyli zazwyczaj powyżej drugiego roku życia, mają dużo wyższe wymagania, jeśli chodzi o swobodę ruchów. Do zabawy na placu zabaw czy jeżdżeniu na hulajnodze, kombinezon kompletnie się nie sprawdzi, ponieważ będzie chłopca ograniczał. Z kolei maluchom, które nie chodzą wcale lub robią to słabo, ten aspekt nie przeszkodzi.

 

Ruchliwość dziecka będzie więc jednym z najważniejszych aspektów wpływających na to, co sprawdzi się lepiej. Najmłodsi chłopcy do ok. 2 roku życia będą chętnie nosić kombinezon, starsi wybiorą raczej kurtkę. Szczególnie jeśli będzie ona dobrze ocieplana, z wygodnymi ściągaczami i kapturem. Więcej modnych kurtek znajdziecie w kategorii kurtki chłopięce w ofercie sklepu olalakids.pl.

Kombinezon czy kurtka dla chłopca?

Wiemy już, czym charakteryzują się obie propozycje, jakie są ich wady i zalety. Co za tym wybrać? Co lepiej sprawdzi się jako wierzchnie okrycie dla chłopca? Musimy przetestować zarówno kombinezon, jak i kurtkę, by wiedzieć, co woli nasz maluch. Pewne jest, że kombinezon jest najlepszym rozwiązaniem dla niemowląt i noworodków. Kurtka zaś sprawdzi się lepiej u chłopców chodzących do przedszkola i szkoły.

Więcej o praktycznych aspektach ubierania dzieci przeczytasz na blogu olalaKids.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.