Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dziecka na majówkę?

Z każdą majówką pojawia się kwestia tego, czym zająć dziecko w trakcie urlopowych dni. Jak sprawić, żeby majówkowy weekend był dla pociechy czasem radości i wesołości bez względu na panującą pogodę? Postaramy się podpowiedzieć jakie zabawki sprawdzą się najlepiej na majówkę w tym roku.

Pogoda na majówkę bywa kapryśna

Nie zawsze pogoda w majówkowy weekend nas rozpieszcza pięknym słońcem i wysokimi temperaturami. Niestety często zdarza się, że przez kilka dni pogada będzie nas raczyć deszczem i chłodem. W takich okolicznościach możliwość zabawy na dworze stoi pod dużym znakiem zapytania. Co zatem zrobić, aby pomóc dziecku uniknąć nudy w majówkowy weekend? Sugerujemy postawić na uniwersalne zabawki, które sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Przykładem mogą być tutaj, chociażby zabawki edukacyjne, o których wspomnimy nieco więcej w dalszej części artykułu.

Jeżeli pogoda dopisze – postaw na aktywność ruchową

W przypadku ładnej pogody dobrze będzie zapewnić dziecku dostęp do atrakcyjnej formy zabaw ruchowych. Pomocne w tym będą zabawki takie jak hulajnogi oraz rowerki dla dzieci. W przypadku maluchów najlepiej wybrać hulajnogę lub rowerek z trzema kółkami, by dziecko mogło w bezpieczny sposób nabrać wprawy w kierowaniu zabawką. Starsze dzieci mogą już bez problemu korzystać z klasycznego rowerka czy też hulajnogi. Możliwość jazdy na świeżym powietrzu z całą pewnością przypadnie do gustu praktycznie każdemu maluchowi. Jednocześnie sugerujemy zadbać o bezpieczeństwo i wyposażyć dziecko w kask oraz opcjonalne ochraniacze.

Majówkowa zabawa w piaskownicy

Słońce i piękny, złoty piasek – czy może być coś piękniejszego podczas majówki? Dzieci uwielbiają spędzać czas w piaskownicy i tworzyć różne piaskowe budowle. W celu urozmaicenia tej formy rozrywki sugerujemy zakup zestawu do zabawy w piaskownicy, który będzie zawierał wiaderko, foremki oraz łopatkę. Dla małych miłośników budownictwa sugerujemy natomiast zakup zabawkowej koparki lub traktorka z przyczepką, które pozwolą zamienić piaskownicę w mały plac budowy.

Bańki mydlane, czyli coś na każdą pogodę

Uniwersalnym przykładem zabawki, która sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych będą bańki mydlane. Możliwość puszczania mieniących się różnymi kolorami baniek, konkurowanie kto wydmucha największą czy też dmuchanie baniek na czas to wyśmienity sposób, by zapewnić dziecku rozrywkę na długi czas.

Gdy na majówkę trzeba zostać w domu

Jeżeli z jakiś powodów majówkowy weekend będziecie musieli spędzić w domu, nadal możecie zapewnić dziecku namiastkę poczucia, jakie towarzyszyłoby podróży w góry czy nad jezioro. Polecamy wtedy zakup namiotu dla dzieci lub też tipi. Postawiony w ogrodzie czy też nawet w pokoju pozwoli dziecku poczuć się niczym na wycieczce w nieznane.

Zabawki edukacyjne

Na majówkowy weekend sprawdzą się też wspomniane na wstępie zabawki edukacyjne. Różnego rodzaju tablice edukacyjne i inne zabawki rozwijające zmysły dziecka oraz ciekawość świata będą bardzo dobrym wyborem. Możliwość eksperymentowania z kolorami, kształtami czy też innymi funkcjami zabawki to przepis na wciągającą rozrywkę dla malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.