Jakie zabawki są najlepsze dla malucha? Kilka pomysłów na ciekawe prezenty

W sklepach znajdziemy całe mnóstwo zabawek dla starszych dzieci i młodszych dzieciaków. Jednak warto uważnie wybierać zabawki dla naszych pociech, chrześniaków, siostrzeńców, siostrzenic czy bratanków. Szczególnie dla maluchów. Dzieci w wieku do 5 lat powinny otrzymywać jak najbardziej wartościowe zabawki, które będą rozwijały ich umiejętności w różnym zakresie. Na jakie zabawki warto zwrócić uwagę?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto wybierać zabawki sensoryczne i interaktywne
  • gdzie kupić ciekawe zabawki dla najmłodszych

Wyszukując zabawki dla najmłodszych warto zwrócić uwagę na ich walory edukacyjne. Szkoda pieniędzy na nic nie warte plastikowe zabawki, które w żaden sposób nie poszerzą umiejętności dziecka. Warto skupić się na zabawkach sensorycznych, zabawkach interaktywnych i zabawkach edukacyjnych. To one pozwalają wspomagać aktywnie rozwój dziecka, zdolności motoryczne i inne ważne aspekty rozwojowe.

Zabawki dla młodszych i starszych dzieci  – postaw na zabawki sensoryczne zabawki edukacyjne i zabawki interaktywne

Poszukując odpowiednich zabawek dla najmłodszych dzieci warto zwrócić uwagę na te klasyfikowane jako zabawki sensoryczne. To między innymi tablice składający się z kilkunastu lub kilkudziesięciu elementów pozwalające rozwijać zdolności motoryczne dziecka, koordynację wzrokowo-ruchową, uwrażliwiające na dotyk oraz rozwijające różnego typu umiejętności. Często są to zabawki drewniane.

Zabawki edukacyjne takie jak np. misie mówiące po angielsku bądź Świnka Peppa zabawki, takie jak wydająca określone polecenia maskotka mogą pobudzać dzieci do nauki języka obcego i pomagać przyswajać zwroty w obcym języku.

Zabawki interaktywne pozwalają na rozwijanie i zapamiętywanie różnych umiejętności, między innymi na układanie przedmiotów od największego do najmniejszego bądź odwrotnie, rozpoznawanie kolorów czy łączenie elementów w całość. Z pozoru wydają się to błahe czynności dla osoby dorosłej, jednak dla dziecka to ważny krok naprzód w ogólnym rozwoju.

Dla nieco starszych dzieci dobrym wyborem mogą być np. gry planszowe i klocki Lego.

Zabawki dla dzieci – gdzie kupić i na co zwracać uwagę przy wyborze oprócz kwestii rozwojowych

Wybierając zabawkę dla dziecka warto zwracać uwagę na jakość jej wykonania oraz odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Kupując zabawkę dobierajmy ją do wieku dziecka. Oznaczenie dotyczące tego, dla dziecka w jakim wieku dedykowana jest zabawka to bardzo istotna gwarancja jego bezpieczeństwa. Dodatkowo warto zwracać uwagę na to, z jakich materiałów wykonana jest zabawka, czy jest stabilna, a jej elementy są dobrze umocowane, by dziecko łatwo ich nie wyrwało, a następnie nie włożyło sobie do buzi.

Nie bez znaczenia będą także opinie o konkretnych zabawkach umieszczane w Internecie przez innych użytkowników. To także będzie dla nas cenna wskazówka czy warto taką zabawką kupić. Sieć to dobre miejsce do zakupu zabawek, ponieważ oprócz dokładnych opisów znajdziemy także pomocne opinie klientów, a dodatkowo możemy znaleźć wiele ciekawych promocji cenowych oraz porównać ceny konkretnych modeli zabawek. To pozwoli nam wybrać zabawkę najlepszą jakościowo, merytorycznie, a także cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.