Kia EV9 – początek nowej ery SUV-ów elektrycznych

Kia Polska uruchomiła już możliwość zamówienia elektrycznego SUV-a model EV9. Klienci, którzy zdecydują się zamówić ten pojazd między 20 września 2023 roku a 20 marca 2024 roku, zostaną nagrodzeni Pakietem Premium. Pakiet ten obejmuje między innymi następujące produkty:

 • 3-fazową ładowarkę mobilną,
 • kabel do ładowania 3-fazowego (Typ 2),
 • abonament Kia Charge Plus na 3 lata,
 • pakiet Ionity Power na 3 lata,
 • pakiet serwisowy na 4 lata lub 60 000 km, który zawiera 2 przeglądy.

Jak widać, jest to dość sporo, prawda? A, jak za chwilę się przekonasz, to jeszcze nie wszystko.

Oferty finanswania i leasingu Kia Polska są atrakcyjne i obejmują:

 • leasing operacyjny,
 • leasing SMART,
 • długoterminowy najem KIA FOR BUSINESS,

które umożliwiają łatwiejsze zdobycie nowego EV9. Kia EV9 wkracza na polski rynek z hukiem. W porównaniu z innymi dużymi autami elektrycznymi SUV-ów, cena EV9 wydaje się naprawdę atrakcyjna… choć oczywiście nie należy do nikich. Wersja Earth, wyposażona w 203-konny silnik i bogate wyposażenie w standardzie, jest dostępna od 323 900 zł, podczas gdy topowa wersja GT-Line, posiadająca silniki o łącznej mocy 384 KM i napęd na cztery koła, kosztuje 368 900 zł. Obie wersje są wyposażone w akumulator o pojemności do 99,8 kWh, co gwarantuje długą żywotność i zasięg.

Tym samym zakup Kia EV9 jest łatwiejszy dla szerokiego grona klientów.

Kia EV9

Kia EV9, czyli bezpieczne auto w Twoim zasięgu

Kia EV9 jest wyposażona w dwie wbudowane funkcje, które zapewniają bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerom. Przykładowo, na uwagę zasługuje funkcja bezpiecznego wysiadania, czyli Safe Exit Warning – SEW, która informuje o zbliżającym się samochodzie od tyłu i uniemożliwia przypadkowe otwarcie drzwi. Druga to asystent bezpiecznego wysiadania (Safe Exit Assist – SEA), który aktywuje zabezpieczenie, dzięki czemu spada ryzyko, że pasażerowie na tylnym siedzeniu wysiądą z auta w niebezpiecznej sytuacji.

Nowoczesny wygląd i ekologiczne materiały. To właśnie wyróżnia Kia EV9

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, samochody Kia EV9 cechują się nowoczesnym stylem, w tym między innymi pionowymi reflektorami LED i aktywnymi wlotami powietrza, przyczyniającymi się do poprawy aerodynamiki pojazdu. Również wnętrze EV9 jest przestronne i minimalistyczne, w czym dużą rolę odgrywa wykorzystanie ekologicznych materiałów. Do ciekawych rozwiązań należy m.in. BIO PU, który stanowi alternatywę dla skóry zwierzęcej, a także przetworzony PET i TPO.

Kia EV9

Rzecz jasna, nowoczesny design to tylko jeden z elementów, które składają się na wyjątkowość tego pojazdu. Kia EV9 została bowiem wyposażona w wiele inteligentnych rozwiązań, takich jak Kia EV Route Planner, który ułatwia planowanie tras i znajdowanie punktów ładowania, oraz tryb Car Wash, który ułatwia korzystanie z myjni automatycznej.

Kia EV9 to pojazd, który nie tylko oferuje nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jest to inwestycja w przyszłość elektromobilności i zrównoważonej jazdy.

Oprócz tego najnowszy SUV elektryczny EV9 marki Kia ma funkcję super szybkiego ładowania prądem o mocy do 240 kW, co sprawia, że korzystanie z tego samochodu jest wyjątkowo wygodne i efektywne. EV9 jest bardziej praktyczny do codziennego użytku niż tradycyjne elektryczne samochody, dzięki krótszemu czasowi ładowania.

Jakie wyposażenie oferuje samochód elektryczny Kia EV9?

To zależy od wersji, w jakiej sprzedawany jest SUV elektryczny Kia EV9.

Przykładowo, wariant Earth obejmuje między innymi:

 • 19-calowe felgi z lekkich stopów,
 • cyfrowy klucz Digital Key,
 • system V2D,
 • panoramiczny potrójny wyświetlacz,
 • fotele z przodu z wentylacją,
 • czytnik linii papilarnych,
 • zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.

W przypadku tego modelu samochodu absolutnym priorytetem jest komfort i funkcjonalność.

Wersja GT-Line wyróżnia się 21-calowymi aluminiowymi felgami, inteligentnymi adaptacyjnymi światłami LED w stylu „Vertical Cubes”, funkcją masażu w fotelu kierowcy, head-up display o przekątnej 12 cali, zaawansowanymi systemami pomocniczymi, a także zestawem audio Meridian z 14 głośnikami oraz wieloma innymi dodatkami. Ta wersja skupia się na luksusie i nowoczesności.

Tak czy inaczej, wnętrze Kia EV9 jest przestronne i minimalistyczne, przy tym korzystając z ekologicznych materiałów, takich jak BIO PU, które jest alternatywą dla skóry zwierzęcej, a także przetworzonego PET i TPO. Marka Kia konsekwentnie dąży do stosowania ekologicznych materiałów w produkcji swoich pojazdów, co jest ważnym krokiem w kierunku zrównoważonego projektowania.

Czy zainteresował Cię ten samochód? Jeśli tak, to super! Kto wie, być może i Ty staniesz się dumnym posiadaczem tego nowoczesnego samochodu, o którym można już teraz śmiało powiedzieć, że spełnia standardy narzucane topowym autom w XXI wieku.

AutoVIPek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.