Kiedy planować wakacje dla dziecka?

Rodzice często decydują się na planowanie osobnych wakacji dla dzieci. Bywa to związane z niemożliwością pobrania takiej ilości urlopu, aby zapewnić młodemu człowiekowi opiekę oraz atrakcyjnie rozplanować czas. Kiedy zacząć planować wakacje dla dziecka?

Czy warto wysłać dziecko na wakacje bez rodzica?

Zapisanie dziecka po raz pierwszy na obóz letni może wywołać wiele lęków i wątpliwości u rodziców. To całkowicie zrozumiałe, gdyż pociecha znajdzie się pod opieką obcych ludzi. Warto jednak pamiętać, że na podobnej zasadzie działają przedszkola i szkoły. Wprawdzie dziecko nie zostaje na noc w placówce, ale dziennie spędza tam od 5 do 8 godzin. Jednak rodzice ufają nauczycielom i opiekunom. Podobnie sytuacja powinna wyglądać z zapisaniem dziecka na kolonię sportową. Obozy letnie to ciekawy sposób na wakacyjny wyjazd dla dzieci w wieku od 7 lat.

Kiedy warto zarezerwować obóz letni dla dzieci?

Decyzję o samodzielnym wyjeździe dziecka warto podjąć ze sporym wyprzedzeniem. Przed rodzicami czeka wybór obozu letniego oraz zarezerwowanie terminu. Najlepiej więc już na początku roku planować wyjazd pociechy. Zwłaszcza że za wczesną rezerwację np. w lutym rodzice mogą otrzymać korzystne rabaty cenowe. Często taka oferta po prostu bardziej się opłaca, nawet z wykupionym dodatkowym ubezpieczeniem od rezygnacji. Planując wcześniej zapisanie dziecka na obóz letni, rodzic zyskuje także pewność, że możliwy będzie wybór idealnego terminu.

Na co zwrócić uwagę przy planowaniu wakacji dla dzieci?

Przed zapisaniem swojego dziecka na obóz letni warto zwrócić uwagę na:

  • opiekunów

Pracownicy zatrudnieni przez organizatora wyjazdu powinni mieć odpowiednie kompetencje. Na obozach sportowych oprócz opiekunów nie może zabraknąć trenerów, fizjoterapeutów czy psychologów.

  • program

Tematyczne obozy letnie przeznaczone np. dla małoletnich piłkarzy powinny być wypełnione zarówno ćwiczeniami, jak i rozrywką dla dzieci.

Nie bez znaczenia są także procedury bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19.

Obozy letnie powinny mieć wypracowany system, który minimalizuje ryzyko zarażenia wirusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.