Kontrola rodzicielska Android – czy naprawdę warto się zdecydować na taki krok?

Być rodzicem… wspaniała sprawa, ale i odpowiedzialność. Podopieczni zaś potrafią sprawić sporo problemów. Dlatego wielu rodziców w Polsce rozważa różne metody, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich dzieci. Niektóre z nich mogą wydać się kontrowersyjne. A jak ma się do tego kontrola rodzicielska Android? Czy to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy!

Główne korzyści kontroli rodzicielskiej na telefonie

Na początku trzeba się zastanowić nad źródłem problemu. Otóż współczesne dzieci korzystają z urządzeń, które są właściwie non stop podłączone do internetu. Smartfony i tablety stanowią świetne źródło informacji, fakt. Są też pełne nietuzinkowej rozrywki. To jednak niesie ze sobą pewne zagrożenie. Tak, internet uzależnia. Social media wchłaniają młodych ludzi i przez to tracą oni poczucie czasu. Co miało trwać 5 minut, skończyło się po dwóch godzinach. Często tak bywa. Efektem jest krótki sen, praca domowa napisana w pośpiechu czy choćby słabiej rozwinięte zdolności społeczne. Odpowiednio skonfigurowana kontrola rodzicielska android umożliwia redukcję problemu.

Aplikacja pozwala ustalić dzienny limit internetu. Dzięki temu można ograniczyć to, ile czasu dziecko spędza w sieci. Można też ustawić takie parametry dla konkretnych gier na przykład, jeśli syn/córka poświęca na nie więcej, niż powinna. Ważne jest również to, że poprzez kontrolę rodzicielską na smartfonie opiekunowie mają wgląd w strony internetowe uczęszczane przez pociechy. Tego typu korzyść może okazać się istotna, internet bowiem aż kipi od nieodpowiednich treści. Dzieci w sieci są na nie szczególnie narażone ze względu choćby na naturalną ciekawość. Powinno się temu przeciwdziałać, prawda?

Czy można blokować aplikację Google Play?

Możliwość instalowania nowych programów również jest kontrolowana przez stosowne rozwiązanie dla rodziców. Wprawdzie Google Family Link pozwala na coś takiego, ale ma to pewne ograniczenia. Pełna kontrola rodzicielska android natomiast daje opiekunom właściwie stuprocentowe panowanie nad tym, co i kiedy dziecko pobiera z internetu. Alert dotyczący poszczególnych aplikacji uruchomi się natychmiast, w rezultacie czego rodzice będą zawsze na bieżąco.

Lokalizacja dziecka w czasie rzeczywistym

Ta część dla wielu osób może wydać się mocno kontrowersyjna, ale prawdą jest to, że dorastanie to skomplikowany okres w życiu człowieka. Monitorowanie aktywności dzieci poza domem jest raczej przejawem troski. O ile proces odbywa się w granicach rozsądku, kontrola rodzicielska Android to dobry sposób na weryfikację, czy syn/córka jest faktycznie w szkole lub kinie, a nie w jakimś innym miejscu, które niekoniecznie jest bezpieczne.

Młodsze dzieci mogą natomiast oddalić się poza pewną strefę, jaką ustalają opiekunowie. Często stanowią ją granice danego osiedla. Przekroczenie ich może wiązać się z ryzykiem wejścia na ruchliwą drogę. Aplikacja rodzicielska na smartfonie poinformuje osoby odpowiedzialne, jeśli rzeczywiście maluch wyjdzie poza wyznaczoną strefę.

Ile kosztuje kontrola rodzicielska Android?

Na tym etapie jest już chyba jasne, że kontrola rodzicielska android to coś, czym warto się zainteresować. Powyższe informacje to tylko ogólny zarys możliwości takich aplikacji. Można je oczywiście dowolnie modyfikować, konfigurując kontrolę rodzicielską w odpowiednim zakresie. Programy tego typu są często darmowe, lecz mogą zawierać opłaty za korzystanie z dodatkowych opcji. Zainstalowanie aplikacji na próbę to zatem najlepsze rozwiązanie. Nikt jeszcze na tym nie stracił.

1 komentarz

  1. Adam Odpowiedz

    Ważny artykuł! Używam oprogramowania kontroli rodzicielskiej i uważam, że w tych czasach jest bardzo istotnym aby chronić nasze pociechy. Szukałem różnych rozwiązań i akurat opisane rozwiązanie calmean wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem – ma bardzo dużo możliwości za w sumie znikomą cenę. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.