Krem na podrażnienia skóry

Sudocrem Expert to popularny krem na podrażnienia skóry. Choć kojarzony jest jako maść na odparzenia, jego zastosowanie jest znacznie szersze. Mogą korzystać z niego osoby w różnym wieku, niezależnie od typu skóry. To praktyczny produkt, który może zastąpić kilka innych kremów. Przyda się zarówno na co dzień, jak i na wyjeździe. Co warto wiedzieć o maści Sudocrem Expert?

Sudocrem Expert – kilka słów o maści Sudocrem Expert został stworzony w 1931 roku przez irlandzkiego farmaceutę Thomasa Smitha. Krem cieszy się dużą popularnością już od wielu dekad. To produkt hipoalergiczny i odpowiedni dla nawet bardzo wrażliwej skóry. Słynie on z dużej skuteczności, którą zawdzięcza swojemu składowi. Zawiera on tlenek cynku, który działa regenerująco i ochronnie, a także lanolinę, która ma właściwości nawilżające i natłuszczające oraz alkohol benzylowy, który dezynfekuje i miejscowo znieczula. Ważnymi składnikami są również cynamonian benzylu i benzoesan sodu, które mają właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

Maść działa więc na skórę na wielu poziomach, przyśpiesza proces jej regeneracji i zmniejsza odczuwany dyskomfort. Co ważne, posiada ona pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych. Sudocrem Expert na odparzenia Sudocrem Expert słynie przede wszystkim jako maść na odparzenia. Najlepiej stosować ją w celach profilaktycznych i nakładać na skórę dziecka przed każdą zmianą pieluszki. Maść utworzy wówczas na skórze barierę ochronną. To bardzo ważne, gdyż jest ona niedojrzała i nie umie bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jak skóra osoba dorosłej. Krem jest więc niezbędnym dla niej wsparciem.

Dobrze po niego sięgnąć także wtedy, kiedy pojawiają się pierwsze objawy pieluszkowego zapalenia skóry, jak zaczerwienienie i łuszczenie naskórka. Sudocrem Expert przynosi ulgę dziecku i zmniejsza symptomy już w kilka godzin po jego aplikacji. Szybkie zastosowanie maści sprawia, że w wielu przypadkach nie ma konieczności wizyty u lekarza. Więcej o właściwościach kremu w kontekście odparzeń można przeczytać na https://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/. Sudocrem Expert na podrażnienia skóry Nie każdy wie, że Sudocrem Expert to dobra maść na podrażnienia skóry. Warto ją stosować po depilacji czy goleniu, a także po regulacji brwi. Świetnie sprawdzi się na otarcia naskórka, zadrapania, a nawet drobne skaleczenia. To jednak nie koniec jej zastosowań. Maść można stosować na stany zapalne o charakterze łojotokowym oraz trądzik młodzieńczy i różowaty. Pomoże także przy zejściowej formie opryszczki i zmianach ospowych. Krem można stosować również na spierzchnięte wargi.

Co ciekawe, jest on przydatny w sytuacji występowania oparzeń słonecznych, niewielkich podrażnień termicznych czy łagodnych odmrożeń – warto wziąć więc go ze sobą na zimowy wyjazd lub wakacje. Maść można stosować również na odczyny po ukąszeniu owadów. Krem sprawdzi się na odleżyny i stany zapalne u osób, które są przewlekle chore i często unieruchomione bądź mają problem z nietrzymaniem moczu. Chroni on skórę na obrzeżach ran. Jak widać, Sudocrem sprawdza się w wielu sytuacjach, a korzystać może z niego cała rodzina. Więcej informacji o tym, jak stosować maść, można znaleźć tutaj: https://sudocrempolska.pl/sudocrem-expert-na-podraznienia-skory-np-po-depilacji-i-goleniu-jak-stosowac/.

Sudocrem Expert to maść, która cieszy się zaufaniem nie tylko ekspertów. Jest to produkt, który nie uczula i jest odpowiedni dla osób w różnym wieku. Można go stosować już od pierwszego dnia życia dziecka, zwłaszcza że krem świetnie sprawdza się w profilaktyce i leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry. Ma szerokie zastosowanie, przydaje się w domu, jak i w czasie podróży. Nic dziwnego, że maść cieszy się już od dekad tak dużą popularnością. To produkt, któremu można zaufać i który warto wypróbować. Z powodzeniem może on zastąpić wiele kosmetyków i kremów, jakie znajdują się w naszej szufladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.