Maszynka ręczna czy elektryczna? Jaką maszynkę wybrać?

Zakup odpowiedniej maszynki do golenia to ważna sprawa. Jeśli zamierzamy zainwestować większą sumę pieniędzy, warto od razu zaopatrzyć się w model, z którego będziemy zadowoleni.

Owszem, panuje ostatnio moda na dłuższy zarost, jednak w dalszym ciągu wielu mężczyzn poranki rozpoczyna od rytuału golenia twarzy. Wiele osób nie zdaje jednak sobie sprawy z tego, że ich golenie może być znacznie przyjemniejsze niż było do tej pory. Wystarczy dobrać maszynkę, która będzie do nas pasować.

Maszynka ręczna – wybór dla osób kochających precyzję

Wielu z nas udowodniło już, że maszynki jednorazowe wcale nie muszą być takie „jednorazowe”. Ich atutem jest niewątpliwe niska cena, jednak jakość pozostawia naprawdę dużo do życzenia.

Z tego powodu warto zaopatrzyć się w maszynkę z wymiennymi ostrzami lub kupić maszynkę na żyletki. Jeśli zaopatrzymy się w porządny model maszynki, będziemy mogli z niej korzystać nawet przez parę lat. Do mody wróciły również metalowe, dosyć ciężkie egzemplarze, które popularnością cieszyły się wiele lat temu.

Niewątpliwą zaletą maszynek ręcznych jest ich dokładność. Jeśli cenisz sobie precyzję, warto rozważyć zakup jednego z modeli tego typu. Twój zarost będzie ścięty tuż przy samej skórze, dodatkowo unikniesz niepożądanego wyrywania niektórych włosów podczas cięcia. Wiele osób twierdzi również, że takie golenie mniej podrażnia ich skórę. Do tego golenie „na mokro” jest dla nich przyjemniejsze.

Oczywiście są również minusy. Jednym z nich jest potrzeba regularnego kupowania kolejnych maszynek/ostrzy/żyletek. Ponadto w przypadku golenia ręcznego należy się również zaopatrzyć w krem lub żel do golenia. Maszynka ręczna jest również rozwiązaniem dla osób, które lubią się golić „na zero”. Delikatne podcięcie zarostu jest za ich pomocą niemalże niemożliwe.

Maszynka elektryczna – jeżeli wygoda jest najważniejsza

Dla osób ceniących sobie wygodę ciekawym rozwiązaniem może być maszynka elektryczna. Można ogolić się nią nawet w warunkach, w których ręczne modele by się nie sprawdziły. Jej użytkownicy doceniają także szybkie tempo golenia oraz dużą poręczność. Elektryczny model nie wymaga aż tak dokładnej precyzji podczas golenia.

Są osoby, które preferują golenie swojej twarzy „na sucho”, czyli bez używania stosownych kremów lub żeli. Dla takich ludzi lepszym wyborem będzie maszynka elektryczna. Dodatkowym atutem są znacznie rzadsze zacięcia, jednak przypłaca się to okazjonalnym wyrwaniem włosów.

Co ciekawe, niektóre droższe modele golarek elektrycznych można używać również podczas golenia na mokro. W tym wypadku golenie na sucho/na mokro zależy wyłącznie od preferencji golącego. W przypadku maszynek ręcznych takiego wyboru nie ma, golenie na sucho szybko doprowadziłoby do licznych zacięć.

Wybór maszynki elektrycznej często jest więc wyborem droższym, jednak nie wymaga on pamiętania o zakupie kosmetyków do twarzy, wymianie ostrzy czy też zabierania ze sobą rozmaitych przedmiotów potrzebnych do golenia. Z drugiej strony wygodę przypłacamy często kosztem lepszej precyzji, większym rozmiarem oraz potrzebą zasilania sieciowego lub za pomocą akumulatora.

Jak pokazały powyższe przykłady golenie się może przybierać różne formy. To, na jaki sprzęt do golenia się zdecydujemy, powinno wynikać z naszych preferencji. W sieci można znaleźć również nagrania, które pomogą nam lepiej zwizualizować różnice pomiędzy konkretnymi modelami. Jeśli więc chcielibyśmy zainwestować większe pieniądze w zakup porządnej maszynki, warto zapoznać się z ofertami różnych producentów. W końcu golenie jest czynnością, którą wykonujemy regularnie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na to, aby ten poranny rytuał był dla nas przyjemny. W tym wypadku wiele zależy od odpowiedniej maszynki do golenia.

Andrzej Dworzański

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.