Mieszkania w niskiej zabudowie – jakie są ich zalety?

Wybór mieszkań na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, jest w dużych miastach dość bogaty. Dużym zainteresowaniem cieszą się lokale w niskiej zabudowie. Jakie są ich główne zalety?

Kameralna atmosfera

Jeżeli chodzi o nowe budownictwo, niska zabudowa jest spotykana często w przypadku osiedli zamkniętych. Mieszkania w nich zlokalizowane cieszą się dużym zainteresowaniem młodych małżeństw, także tych z dziećmi.

Niskie budynki mieszczą w sobie zdecydowanie mniej lokali niż wysokie bloki. W związku z tym mieszka w nich mniej ludzi, co przekłada się na bliższe relacje sąsiedzkie. Te mogą nawet przerodzić się w przyjaźnie. Ponadto tego rodzaju więzi wzmacniają poczucie bezpieczeństwa.

Na zamkniętych osiedlach jest także mniej samochodów, które nierzadko można parkować w garażach. W ten sposób wygospodarowane zostaje miejsce na przykład na plac zabaw, osiedlowy skwerek, czy też boisko. Obiekty te pozwalają nie tylko miło i aktywnie spędzić czas, ale i zawrzeć nowe znajomości.

Mieszkania w niewysokich budynkach cieszą także zainteresowaniem ze strony osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Łatwiej jest bowiem wejść do lokalu znajdującego się na parterze niż na przykład na trzecim piętrze w budynku, w którym nie ma windy.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Deweloperzy, którzy oferują mieszkania w niskiej zabudowie, dbają o wysoki poziom bezpieczeństwa nabywców. W tym celu stosują oni bramy otwierane pilotem oraz specjalnym kodem dostępu. Rozwiązania te stanowczo ograniczają ryzyko pojawienia się kogoś niepożądanego. Często wykorzystywany jest także monitoring.

Nie bez znaczenia są także stosunkowo bliskie relacje mieszkańców, o których była mowa powyżej. Sąsiedzi, którzy się znają, są bowiem chętni do niesienia pomocy sobie nawzajem, także w sytuacji kryzysowej.

Warto wspomnieć również o tym, że osiedla o niskiej zabudowie powstają najczęściej na obrzeżach dużych miast. Są więc one położone z dala od ruchliwych ulic, co także zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie najmłodszych.

Wysoki standard lokali

Mieszkania w niskiej zabudowie najczęściej występują na nowych osiedlach. Niekiedy są to lokale znajdujące się w budynkach, które przeszły poważne remonty i modernizacje. Z tego względu doskonale odpowiadają one potrzebom nabywców, jeżeli chodzi o standard wyposażenia. Nierzadko można więc spotkać instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, czy też nowoczesne systemy oświetlenia.

Niepodważalną zaletą mieszkań w niskiej zabudowie jest łatwy dostęp do miejsc parkingowych przeznaczonych dla mieszkańców. Są one najczęściej zlokalizowane w podziemnych garażach, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń na powierzchni. To także większe bezpieczeństwo, albowiem pojazd, który na co dzień jest parkowany w zamykanym podziemnym garażu, jest trudniej ukraść niż ten stojący na ulicy.

Paweł Stasiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.