Stylizacja włosów i brody – sprawdź jakich kosmetyków używać

Każdy mężczyzna, niezależnie od wieku, powinien od czasu do czasu zadbać o swoje włosy oraz brodę. Stosując odpowiednie kosmetyki, można z powodzeniem ułożyć idealnego Pompadour’a, a także sprawić, że broda będzie dobrze nawilżona przez cały dzień. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jakie kosmetyki do włosów warto mieć na półce.

Czym układać włosy męskie?

Wielu mężczyzn ma problemy z ułożeniem swojej fryzury. Świeżo po wyjściu od barbera wszystko wygląda świetnie. Włosy nie opadają, mają zwiększoną objętość i taki stan utrzymuje się przez cały dzień. Jednak gdy trzeba ułożyć fryzurę na własną rękę, efekt jest, o wiele gorszy. Problem najczęściej leży w nieodpowiednim doborze kosmetyków do stylizacji. Profesjonalni barberzy i fryzjerzy używają wysokiej jakości produktów, aby efekt był trwały.

Pomada do włosów powinna odpowiadać naszym włosom pod względem siły chwytu. Domyślnie wyróżniamy następujące moce chwytu pomady:

  • lekki,
  • średni
  • mocny,
  • bardzo mocny.

Czasami można się także spotkać z określeniem „ultra mocny”. Im mocniejszy chwyt, tym pomada będzie skuteczniej utrwalać włosy. Panowie, którzy mają włosy mało podatne na układanie, powinni celować w mocniejsze pomady. Natomiast mężczyźni, którzy mają ciężkie włosy, mogą zainteresować się innym typem produktów do stylizacji, jakim są glinki do włosów. Glinki mają lekką konsystencję, dodają objętości i nie obciążają włosów. Wybierając pomadę warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona stworzona na bazie wody, czy wosku. Pomady wodne są łatwiejsze w aplikacji i zmywaniu od woskowych, ale zwykle nie umożliwiają poprawiania włosów w ciągu dnia. Woski dają tę swobodę przeczesania włosów ręką, bez niszczenia fryzury.

Podkład dla pomady – prestyler

Barber jeszcze zanim nałoży na włosy pomadę, używa często prestylera w postaci sprayu lub toniku. Zadaniem prestylera jest dodanie włosom objętości. Produkt ten idealnie nadaje się do włosów rzadkich, ponieważ po jego użyciu, kosmyków wydaje się być więcej. Jest to kosmetyk znacznie ułatwiający stylizację pomadą, którą z reguły nakłada się na prestyler.

Niektóre rodzaje prestylerów również, jak w przypadku pomad, oznaczone są siłą chwytu. W przypadku tych mocniejszych nie ma konieczności używania pomady. Stosując prestyler dobrze mieć pod ręką suszarkę oraz okrągłą szczotkę typu Quiff Roller. Ten rodzaj kosmetyków stosuje się najczęściej z ciepłym powietrzem suszarki. Za pomocą szczotki możemy uformować fryzurę taką jak Pompadour lub Quiff, unosząc włosy u nasady.

Czym pielęgnować brodę?

Wiemy już mniej więcej czym stylizować włosy. Jednak z roku na rok zdaje się przybywać mężczyzn, którzy zapuszczają brodę. Niektórzy odwiedzają barbera regularnie, aby broda wyglądała nienagannie przez cały czas. Wybór kosmetyków do zarostu na rynku jest naprawdę ogromny, a nowych marek zdaje się przybywać każdego tygodnia.

Absolutną podstawą pielęgnacji są olejki do brody. Ich zadaniem jest nawilżenie brody i większość z nich ma podobne działanie. Różnią się konsystencją. Niektóre olejki są kleiste i płynne, a inne mają nieco bardziej zbitą konsystencję. Te drugie zwykle lepiej się wchłaniają i świadczą o wysokiej jakości kosmetyku, aczkolwiek nie jest to reguła. Olejek do brody to zdecydowanie najważniejszy z kosmetyków pielęgnacyjnych i powinien znaleźć się na półce każdego brodacza.

Przyda się również odpowiedni szampon, który oczyści brodę. Jeśli stosujemy wiele kosmetyków do stylizacji, to osłabiamy kondycję włosów brody. Dlatego zawsze dobrze mieć pod ręką szampon, który od czasu do czasu zregeneruje brodę i podtrzyma jej świetny stan.

Dlaczego warto dbać o włosy i brodę?

Każdy z nas chce dobrze wyglądać, a zadbana broda i włosy skutecznie w tym pomagają. Panowie w zadbanych brodach i fryzurach wyglądają męsko, schludnie i przyciągają spojrzenia płci przeciwnej. Aby osiągnąć efekty porównywalne z tymi zaraz po wyjściu z barber shopu, konieczne jest stosowanie konkretnych rodzajów kosmetyków i akcesoriów, wymienionych powyżej.

Pomada do włosów, prestyler i dobra szczotka wystarczą, aby ułożyć fryzurę z dowolnego katalogu. Do brody zaś przyda się sprawdzony olejek i szampon. Wysokiej jakości produkty tego typu, mogą być również świetnym prezentem dla każdego mężczyzny, niezależnie od okazji.

Więcej na ten temat można przeczytać na męskim blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.