Wiedza IT nie tylko dla informatyków

W obecnych czasach, kiedy wyznacznikiem postępu są nowe technologie i cyfryzacja praktycznie każdej sfery życia, dziedzina IT nie ma sobie na rynku równych. Zawody związane z technologiami informatycznymi od lat przyciągają młodych ludzi stawiających na rozwój, osiągnięcia i wysokie zarobki. Jednak nie trzeba być informatykiem, aby potrzebować wiedzy z obszaru IT.

Wiele stanowisk związanych z biznesem czy administracją jest ściśle związanych z siecią, zarządzaniem projektami IT albo sprzedażą rozwiązań informatycznych. Dobrze mieć specjalistyczną wiedzę, aby wykonywać swoją pracę dobrze i umieć porozumiewać się z profesjonalistami – programistami, developerami itp.

Pożądana wiedza z dziedziny IT

O ile nietrudno jest znaleźć studia informatyczne, o tyle kursy dla osób bez wykształcenia informatycznego, które przybliżą im tajniki tej sfery w stopniu wystarczającym dla zakresu ich obowiązków, nie są powszechne. A szkoda. Gama kursów i szkoleń, jaką oferuje IAMPM, trafia w potrzeby różnych grup zawodowych, które nie muszą mieć kompetencji informatyków, ale podstawy wiedzy z dziedziny IT będą dla nich bardzo pomocne.

Kurs w formie online jest wygody i zdecydowanie mniej czasochłonny niż kursy stacjonarne, nie mówiąc o studiach. Jednocześnie daje wystarczającą wiedzę, aby móc efektywnie poruszać się w sferze IT, jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Na https://iampm.pl/ znajdziemy wiele kursów skierowanych do profesjonalistów odpowiedzialnych za sprzedaż rozwiązań IT, zarządzanie zespołem IT, analizę biznesową uwzględniającą pracę z danymi, rekrutację specjalistów w dziedzinie IT oraz product managerów, którzy na co dzień współpracują z tymi, którzy opracowują i rozwijają produkty o strony technicznej.

Skuteczność działania i łatwość komunikacji w zespole

Wszyscy ci specjaliści mają swoje zadania, które nie wymagają wiedzy inżynieryjnej ani 5-letnich studiów na kierunkach związanych z informatyką. Aby jednak dobrze wywiązywali się ze swojej odpowiedzialności, powinni znać specyfikę środowiska, w którym pracują, charakter produktu, terminologię IT, jaką na co dzień operuje zespół. Warto, aby poznali codzienny język branżowy, jak również specyfikę pracy swoich współpracowników z działu IT i ich problemy oraz potrzeby. Wtedy łatwiej zrozumieć procesy rozwoju rozwiązań IT, jak również znaleźć wspólny język w sferze komunikacji.

Kurs atutem na rynku pracy

Zdalny kurs nie jest obciążający, a pozwala dobrze poznać konkretne zagadnienia związane z obowiązkami danych specjalistów związanych w ten czy inny sposób z branżą IT. Taki kurs to większe prawdopodobieństwo skuteczności i sukcesu zawodowego, łatwiejsza i mniej stresująca praca, lepsze relacje z współpracownikami, ale nie tylko. Takie doświadczenie to także wartościowy wpis do CV, potwierdzający określone, pożądane na rynku pracy kompetencje. Odbycie kursu będzie stanowiło nasz atut, potwierdzający chęć rozwoju i gotowość do podnoszenia kwalifikacji. Z perspektywy przyszłego pracodawcy to duża wartość i niewątpliwy plus kandydatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.