10 najczęstszych błędów w męskim ubraniu

Mężczyźni zazwyczaj nie przejmują się tym jak wyglądają. Prowadzi to do wielu dziwacznych i śmiesznych sytuacji. Błędy przy ubieraniu się spotykają prawie każdego faceta, tym bardziej, ze rzadko kiedy interesują się oni modą. Aby tego uniknąć proponuję zapoznanie się z dziesięcioma najczęstszymi błędami w ubiorze u mężczyzn. Lista znajduje się poniżej:

  • Dziurawe i brudne skarpetki – niestety takie sytuacje zdarzają się wśród mężczyzn często. Wydaje się, że nikt tego nie zauważy jednak nigdy nie wiadomo kiedy będziemy musieli ściągnąć buty i przy kim.
  • Brudne od błota buty – sprawiają wrażenie, że mężczyzna zupełnie o siebie nie dba. Często się mówi, że buty świadczą o mężczyźnie.
  • Ubieranie się na sportowo na oficjalne spotkania – ubraniem praktycznym, a jednak nieeleganckim, nie okazujemy drugiej osobie szacunku. Należy się tego wystrzegać za wszelką cenę.
  • Brudne ubrania i niechlujny wygląd – to chyba ogólnie najgorsze co może zdarzyć się mężczyźnie, a jest to niestety często spotykane.
  • Ubieranie się w zbyt dziecinny lub podstarzały sposób – mowa jest tu przykładowo o koszulkach z gwiezdnych wojen noszonych przez czterdziestoparoletnich mężczyzn lub czarnych skórzanych płaszczach noszonych przez dwudziestoparolatków.
  • Cały w skórze – skórzane spodnie, skórzana koszulka, pasek nabijany ćwiekami i skórzany płaszcz. Można być posądzonym o brak gustu.
  • Zbyt obcisłe lub obwisłe ubrania – Często obserwowany błąd stylistyczny na ulicach miast całego świata. Ubrania powinny być dobrze dopasowane, tak aby mężczyzna wyglądał w nich elegancko.
  • Skarpetki do sandałów – jest to szczyt obciachu. Jeżeli sandały, to tylko na boso.
  • Prążkowane garnitury – rzadko kiedy się zdarza, aby garnitur w prążki robił dobre wrażenie. Na kimkolwiek.
  • Za krótkie nogawki – Podczas noszenia garnituru nie powinny być widoczne żadne części bielizny.

Oczywiście błędów w ubiorze u mężczyzn, które zdarzają się w rzeczywistości jest o wiele więcej. Wybrałem przykłady, które są najbardziej oczywiste i rzucające się w oczy. Każdy mężczyzna powinien dbać o siebie, ponieważ dzięki temu będzie mu łatwiej w życiu. Ludzie to esteci, więc kiedy widzą przystojnego i dobrze ubranego mężczyznę, to automatycznie są bardziej skorzy do kontaktu z nim. Błędy w ubiorze u mężczyzn, często wynikają z młodego wieku. Późniejszy styl ubierania się często definiuje praca, status społeczny oraz kobieta. Dlatego nie trzeba się znacznie przejmować, jeżeli popełniamy, któryś z powyższych błędów. Zapewne z czasem to minie.

Jak należy się zatem ubierać ? Elegancko, z klasą i modnie (do pewnych granic). Dzięki temu będziemy postrzegani jako osoby poważne i godne zaufania. Jeżeli dbamy o siebie, to i o inne osoby również zadbamy. Stanowi to szczególnie ważną kwestię dla kobiet, ponieważ lubią one zadbanych mężczyzn. Wygląd zewnętrzny to nie tylko ubranie. To także dbanie o fryzurę, zarost, zęby i dłonie. Warto zainteresować się powyższymi kwestami. Ważna jest również sylwetka. Odstający brzuszek zazwyczaj nie podoba się kobietom. Ogólnie liczy się wszystko. A wszystkie powyższe cechy mężczyzn składają się na pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na naszym rozmówcy. Dlatego warto unikać wcześniej omawianych błędów stylistycznych. Są jeszcze inne, ale większość mężczyzn w późniejszym wieku je zna. Warto o siebie zadbać i chociaż czasem sprawdzić co teraz jest modne. Jeżeli nie chcemy nieustannie podążać za moda możemy postawić na styl klasyczny i elegancki. Taki nigdy nie wyjdzie z mody.

10 najczęstszych błędów w męskim ubiorze – podsumowanie

O wygląd zewnętrzny warto dbać, choćby dla samego siebie. Człowiek zadbany i dobrze się ubierający, ma wyższą samoocenę. Warto zainwestować w markowe perfumy i chociaż jeden komplet ubrania na oficjalne spotkania i uroczystości. Klasycznie i elegancko można wygadać na co dzień. Niezależnie od piastowanego stanowiska. Dzięki temu większość drzwi będzie przed nami szeroko otwarta. Warto postarać się, aby wyglądać ładnie i schludnie na co dzień, również dla płci przeciwnej. Zawsze to lepiej, gdy kobiety zwracają na nas uwagę na ulicy. Dbanie o wygląd to również ukazanie charakteru mężczyzn – czy potrafi radzić sobie z codziennymi obowiązkami. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego warto o siebie zadbać, tak aby nasze ubranie i ogólnie cały wygląd nie odstraszały od nas innych ludzi. Dzięki temu z pewnością będzie nam w życiu o wiele łatwiej. Dobre samopoczucie psychofizyczne oraz opinia innych ludzi o nas, jest sprawą podstawową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.