10 pomysłów na prezent z okazji Dnia Matki

Jest taki jeden dzień w roku, w którym nasze mamy powinniśmy doceniać jeszcze bardziej niż na co dzień. Dzień Matki to świetna okazja, aby pokazać, że nam zależy i doceniamy wkład włożony w nasze wychowanie. Jednak, kiedy dziecko jest małe, obowiązek przygotowania prezentu spoczywa na ojcu. Przekonajmy się, jaki własnoręczny prezent możesz wykonać w imieniu swojego dziecka, aby stanowił pamiątkę na długie lata. Poniżej przedstawiamy 10 przykładowych propozycji, które przypadną do gustu każdej mamie.

Obraz z odciskiem dłoni

Dobrą pamiątką na wiele lat będzie z pewnością odcisk ręki dziecka oprawiony w ramkę bądź antyramę. Wystarczy zorganizować dziecku stanowisko z farbkami i zachęcić je do zamoczenia w nich rączek. Później pozostaje już tylko odbić ładny ślad na kartce, najlepiej z papieru technicznego, gdyż dzięki temu nie przesiąknie.

Własnoręczna ramka ze zdjęciem

Podstawą do wykonania może być najzwyczajniejsza biała ramka ze sklepu. Jej ostateczny wygląd zależy już tylko od taty i od dziecka. Można przyklejać na nią koraliki, makarony lub pomalować ją kolorowymi farbkami. Na koniec wstawić ulubione zdjęcie synka lub córki. Własnoręczny prezent wykonany przez dziecko na pewno będzie miał większa wartość niż zwykła ramka ze sklepu.

Laurka

Laurka to prezent przez wiele osób zapomniany, ale wciąż ma dużą wartość. Dziecko może na niej w stu procentach wyrazić siebie i samo stworzyć oryginalny prezent, a do jej zrobienia wystarczy kartka papieru i kilka kredek. Jeśli pociecha ma już kilka lat może dodatkowo coś na niej napisać. Taki prezent na Dzień Matki na pewno wzruszy i zostanie w domu rodzinnym na wiele lat.

Wierszyk

Kto powiedział, że prezent to musi być rzecz materialna? Równie dobrym rozwiązaniem będzie powiedzenie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki przez dziecko. Tata może nagrać taki występ kamerą, dzięki czemu będzie można wspominać go przez następne lata. Wysiłek włożony przez malucha na pewno zostanie doceniony buziakiem.

Udekorowane ciasteczka

Zamiast urodzinowego tortu możesz przygotować ze swoim maluchem przepyszne ciasteczka, które udekoruje wedle uznania. W sklepach można znaleźć wiele akcesoriów do dekoracji. Różnego rodzaju polewy, jadalne koraliki czy serduszka z czekolady. Można z nich stworzyć bardzo ładne ozdoby, które urzekną wyglądem i smakiem.

Bransoletka z koralików

Dzieci lubią aktywności plastyczne. Zwłaszcza dziewczynki ucieszą się na samą myśl o zrobieniu bransoletki dla mamy. W tym celu musisz zakupić sznurek i koraliki, które nawleczesz. Do sklepu lepiej zabierz swoje dziecko. Ono wybierze najładniejsze materiały do pracy. Taki prezent na Dzień Matki pokaże, że dziecku naprawdę zależy na mamie.

Naszyjnik

Innym pomysłem na własnoręczny prezent z kategorii biżuterii jest naszyjnik. Także można go wykonać, używając sznurka i koralików. Jeśli jednak chciałbyś podarować także kupiony prezent, w sklepach z biżuterią można znaleźć wiele naszyjników, z których mama się ucieszy.

Grawerowane sztućce

Zamów dla najważniejszej osoby pod słońcem dekoracyjną łyżeczkę z imieniem. Mama może jej używać do porannej kawy. To oryginalny sposób na podkreślenie jej dnia również gotowym motywem ozdobnym albo znaczącą datą. Jeśli jest miłośniczą zwierząt, możesz zamówić piękny nadruk z kotem lub psem. Dla efektu „wow” wybierz komplet sztućców. Po złożeniu zamówienia na stronie Republika Łyżeczek i wygrawerowaniu napisu, komplet sztućców można stosować na co dzień – wyprodukowany jest ze szlachetnej nierdzewnej stali. Ozdobne pudełko sprawi, że grawerowane sztućce będą niezapomnianym i kreatywnym pomysłem na prezent.”

Wycieczka

Bardzo oryginalnym pomysłem na prezent jest zorganizowanie rodzinnej wycieczki niespodzianki. Możesz zabrać dziecko i mamę do parku lub na polanę na piknik. Jeśli chcecie wyjechać gdzieś na dłużej, dobrym wyborem będą góry. Spędzicie aktywnie czas i jednocześnie będziecie razem. Więzi między Wami zacieśnią się i staniecie się sobie bliscy jak nigdy dotąd.

Kwiaty

Jako prezent na Dzień Matki zawsze sprawdzą się tez kwiaty, niezależnie od wieku dziecka. Kup w kwiaciarni tulipany, które o tej porze roku wyglądają najpiękniej. Ozdobione delikatną wstążką i wręczone przez synka ubranego w koszulę z krawatem lub córeczkę w sukience z pewnością zmiękczą serce mamy.

Przedstawienie

Kiedy w domu masz więcej niż jedno dziecko, zorganizowanie przedstawienia w ramach prezentu może być fantastycznym pomysłem na dobra zabawę. Możecie odegrać scenę z ulubionej bajki maluchów lub samodzielnie napisać scenariusz. Wspólne próby w ukryciu przed mamą na pewno dadzą dużo powodów do śmiechu, a późniejszy wyraz zaskoczenia na jej twarzy wynagrodzi wszystkie trudy.

Autor: Kinga Mamak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.