Prezent dla dziewczynki – o czym marzą księżniczki?

Przy kupnie prezentów dla dziewczynki wychodzą z Polaków stereotypy. Skoro mała kobietka, to sukienka, biżuteria, laleczki, ewentualnie książki lub czytnik. Tymczasem dziewczynki, podobnie, jak chłopcy pasjonują się nowymi technologiami, więc smartfon, laptop i konsola do gier są dla nich także odpowiednimi prezentami.

Oczywiście kobieta w każdym wieku ma zamiłowanie do piękna i bycia piękną. Nie pogardzi więc wystawną, nawet nieco kiczowatą sukienką – małym dziewczynkom podobają się, delikatnie mówiąc – bazarowe stroje.

Ale można wybrać także ponadczasowe upominki. Wspomniana już biżuteria, owszem jest tradycyjnym prezentem dla dziewczynki, ale nie musi to być infantylny pierścionek czy bransoletka. Warto kupić dziecku coś, co będzie ponadczasową ozdobą na lata. Łańcuszek z białego złota z krzyżykiem i grawerem z jakiej okazji został wręczony, kolczyki z małymi diamentami, delikatna bransoletka do której można dodawać zawieszki-symbolizujące ważne wydarzenia z życia.

Biżuterią, ale użyteczną może być także zegarek. Oczywiście nie bajeranckie czasomierze z motywami bajkowymi, ale ładny, klasyczny, który będzie służył przez lata, a kiedy dziecko dorośnie doceni jego wartość niematerialną, a sentymentalną.

Klasyka

W dziecku warto wyrabiać nawyk czytania i poznawania świata poprzez książki. Dzieje Apostolskie, Biblia – to klasyczne prezenty na komunię. Ale z takiej okazji warto podarować dziewczynce także ponadczasowe tytuły: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Mały Książę”, „Kubuś Puchatek”. Oczywiście książka powinna być z dedykacją. Niech w późniejszych lata przypomina, z jakiej wyjątkowej okazji została podarowana. Alternatywą dla tradycyjnych książek są e-booki. To dobre rozwiązanie w podróży – dziecko nie musi dźwigać książek, ale nie warto zastępować papierowej literatury tylko tą elektroniczną. Nic nie zastąpi zapachu druku.

Rowery, jako prezenty komunijne także są dobrym pomysłem – zmieniają się tylko mody na modele. Kiedyś składak, później tzw. „góral”.

W przypadku tego zakupu należy trzymać się zasady: rower nie jest prezentem „na pięć minut” – musi być wytrzymały, żeby wystarczył dziecku na lata.

Dla aktywnej i towarzyskiej „komunistki” wybornym prezentem jest trampolina, szczególnie, kiedy dziecko mieszka w domu z ogrodem, gdzie może zażywać ruchu z rówieśnikami.

Prezent uniseks

Aparat fotograficzny, to nie tylko prezent dla chłopca. Dziewczynki także lubią fotografować, uwieczniać wspólne wyjazdy, wycieczki, codzienne katalogowanie rzeczywistości. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na tandetę. Warto uczyć dziecko pracy na profesjonalnym sprzęcie. Zdjęcia można robić również smartfonem. Dodatkowo taki upominek pozwoli dziecku mieć kontakt z rodzicami i rówieśnikami oraz przeglądać internet. I tutaj uwaga! Rodzice powinni ostrzec dziecko, przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nie w internecie. Podobna rozmowa powinna się odbyć, jeśli dziecko dostanie laptop.

Personalizowane prezenty

Wracając do zamiłowania do piękna i bycia piękną – może warto pomyśleć o zapisaniu dziewczynki na kurs robienia biżuterii? Takie lekcje wyrobią w dziecku poczucie estetyki, a także poprawią zdolności manualne.

Jeśli dziewczynka przejawia zainteresowanie sztuką, prezentem idealnym będzie kurs ceramiki.

Są dzieci, które lubią „jeździć palcem po mapie”. A może zamiast takiego zwiedzania zorganizować dziecku wyjazd do wymarzonego miejsca? Zapewne będzie to niezapomniana podróż, ale wcześniej należy ją uzgodnić z rodzicami, którzy muszą dostosować swój kalendarz zobowiązań do wyjazdu z dzieckiem.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent, bo np. nie zna upodobań dziecka, najlepiej dać pieniądze i pozwolić wybrać dziecku i rodzicom odpowiedni i fajny upominek, który zadowoli dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.