5 powodów, dla których warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe.

Czy ogrzewanie podłogowe może stanowić główne źródło ciepła czy jest jedynie dodatkiem podczas ogrzewania wnętrza zimą? Jak najbardziej może ono ogrzać nasze mieszkanie bez montowania grzejników. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe, na które decyduje się coraz więcej osób. Dzięki niemu ciepło rozprowadzane jest równomiernie po całym wnętrzu. Cenią to wszyscy, a w tym także alergicy. Dlaczego? Sprawdźmy, dlaczego warto zdecydować się ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu możemy liczyć na wiele korzyści.

Niskie koszty utrzymania.

Podczas wyboru formy ogrzewania naszą uwagę powinny zwrócić nie tylko koszty montażu, ale również późniejszej konserwacji. W przypadku ogrzewania podłogowego, owa konserwacja jest rzadko kiedy wymagana. I to niezależnie od tego czy wybraliśmy wersję elektryczną czy tą na bazie wody. Jednak aby tak się stało musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Byśmy w przyszłości nie musieli niepotrzebnie wydawać pieniędzy, ogrzewanie podłogowe musi spełniać wszelkie normy. Sprawdźmy zatem czy posiada ono należyte certyfikaty i gwarancję. Prócz tego bardzo ważny jest wybór specjalistów, którzy odpowiednio je zainstalują. Dlatego też decydujmy się tylko i wyłącznie na sprawdzone firmy mogące pochwalić się bogatym portfolio i pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów.

Duża wydajność.

W obecnych czasach, jak nigdy, szukamy sposobów na niższe rachunki za media. Wybierając ogrzewanie podłogowe możemy zaoszczędzić pieniądze, gdyż jest to rozwiązanie o wiele wydajniejsze od znanych nam dobrze grzejników, które szybko się schładzają tuż po wyłączeniu. Z kolei podłoga może dłużej „zatrzymać” ciepło.

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto poprosić fachowców o wykonanie testu, który sprawdzi ogólną skuteczność izolacji budynku. W ten sposób dowiemy się również jaka będzie optymalna wydajność ogrzewania.

Wyższy komfort.

Tradycyjne kaloryfery, jakie zna każdy z nas, opierają się na konwencji. Korzystając z nich doskonale znamy sytuację, w której ciepło odczuwamy głównie w obszarze kaloryfera. Im dalej od niego – jest zimniej. Wybierając ogrzewanie podłogowe możemy być pewni, że w danym pomieszczeniu temperatura będzie wszędzie taka sama. Nie musimy więc siedzieć blisko kaloryfera, by było nam ciepło. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które ceni sobie każda osoba.

Elastyczność w ogrzewaniu.

Montując ogrzewanie podłogowe możemy zdecydować się na termostaty, które będą znajdowały się w każdym pomieszczeniu. To sprawi, że w każdym wnętrzu będziemy mogli „zarządzać” temperaturą. W ten sposób w pokojach, w których przebywamy częściej możemy ustawić nieco wyższą temperaturę. To daje nam kolejną możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, gdyż w pomieszczeniach, w których mniej przebywamy możemy ustawić nieco niższa temperaturę i tym samym oczekiwać na niższe rachunki.

Korzyści dla alergików.

Jeśli dotychczas korzystaliśmy z grzejników to doskonale zdajemy sobie sprawę, że podłogi pozostają zimne. Ma to duże znaczenie w kontekście wilgoci. W tej sytuacji jedynie zwiększamy ryzyko jej występowania. Czy ogrzewanie podłogowe może rozwiązać ten problem? Tak! Choć wiele osób jest dość sceptycznych to owe rozwiązanie sprawia, iż roztocza i inne źródła zarazków znikają w dużym stopniu na podgrzanej podłodze. Jest ona w pełni sucha, dzięki czemu nie stanowi pożywki dla roztoczy kurzu domowego. Aby lepiej to zobrazować warto przytoczyć dane, które jasno wskazują, iż ogrzewanie podłogowe jest w stanie wyeliminować niespełna 90% roztoczy. To naprawdę bardzo dobry wynik. Szczególnie dla osób zmagających się na co dzień z chorobami układu oddechowego, a w tym z astmą. Wybierając ogrzewanie podłogowe możemy zagwarantować sobie spokojniejsze oddychanie.

PODSUMOWANIE

Po zaznajomieniu się z powyższymi argumentami nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń, że warto postawić na ogrzewanie podłogowe. To opcja, która idealnie sprawdzi się podczas aranżacji wnętrz w stylu minimalistycznym, gdyż nie musimy montować grzejników. Prócz samego urządzania wnętrz dochodzą kwestie finansowe. Tego typu ogrzewanie domu sprawia, iż możemy sporo zaoszczędzić co obecnie jest bardzo pożądane. O takiej instalacji powinny pomyśleć przede wszystkim osoby zmagające się chociażby z astmą – ogrzewanie podłogowe to gwarancja zlikwidowania znaczącej ilości roztoczy. Możemy zapomnieć o wilgoci i problemach zdrowotnych. Pamiętajmy, że aby uzyskać tak pozytywne efekty podstawą jest odpowiednia instalacja ogrzewania podłogowego. Dlatego szczególną uwagę zwróćmy na firmę, która się tego podejmie. Poświęćmy swój czas na właściwy wybór, by dokonana przez nas inwestycja służyła nam przez długie lata.

G.T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.