Jak kupić karmę dla psa i nie zbankrutować na swoim pupilu

W Europie nastąpiła fala porzucania psów z powodu rosnących cen. W budach zaczyna brakować miejsca, a tymczasem karmę dla psów można kupić jeszcze taniej niż na początku 2022 r. W Europie Wschodniej sytuacja jest lepsza, kupujący się opamiętali. Jak dokładnie?

Przed zakupem karmy dla psów zwróć uwagę na markę i dostawcę

Aby nie przepłacać, warto porównać ogólną sytuację cenową na rynku i wybrać markę w średnim przedziale cenowym. Zakupy, zwłaszcza karmy dla zwierząt, nie należą do tanich, ale to dobre miejsce na szukanie karmy dla zwierząt.

Doradcy wyjaśnią cechy szczególne (można przyjrzeć się składowi itp.), a następnie zadowolą się konkretną marką. Oczywiście należy kupić kilka opakowań, aby mieć pewność, że pies je zaakceptuje.

Jeśli wszystko jest w porządku, postępuj zgodnie z planem:

  • W sieci dowiedz się jakie są ceny minimalne dla danej marki i jaka jest objętość opakowania fabrycznego (hurtowego). Zazwyczaj jest to 10-20 małych torebek lub 2-3 duże;
  • Szukaj dużych magazynów w regionie, zwykle w pobliżu większych miast;
  • Nie bądź leniwy, zajrzyj do kliniki weterynaryjnej, aby wyjaśnić cechy wybranej karmy;
  • Oszacujmy, ile kosztuje kilogram w różnych sklepach internetowych, określając miesięczny budżet.

Tak, trzeba będzie poświęcić czas i pieniądze. Ale jeśli nie jesteś gotowy, aby umieścić swojego zwierzaka na ulicy lub oddać go do schroniska na „zawsze”, wystarczy dwa tygodnie i kilka weekendów.

Kiedy już będziesz miał listę 2-3 marek z przystępnymi cenami, będziesz musiał znaleźć wiarygodnego dostawcę. I tu nie wszystkie sklepy internetowe są równie opłacalne.

W magazynach modowych karma dla psów jest droższa niż paryska „kaczka numer”

Kryzys z wyrzuconymi na ulice zwierzętami domowymi został w dużej mierze wywołany przez efektowne reklamy w błyszczących magazynach. Właściciele, po oszacowaniu kosztów prowadzenia rodziny, domu i psa, decydują się w pierwszej kolejności oszczędzać na psach.

A przecież platformy internetowe oferują wygodne i opłacalne mechanizmy zakupowe:

  • Specjalne ceny dla dużych (pod względem ilości lub objętości) zamówień;
  • Promocje na konkretne marki lub rodzaje żywności;
  • Grupa (wspólna) dokonuje zakupów po cenach wysyłkowych producentów.

Ostatni mechanizm warto rozważyć osobno. Na zaawansowanych platformach zbiera się grupa kupujących, którzy potrzebują karmy dla psów, tworząc wspólne zamówienie. Gdy zamówienie jest gotowe (zwykle jest to wielokrotność pakietu fabrycznego), platforma kupuje jako nabywca hurtowy po odpowiednich (niskich) cenach. W ciągu 2-4 dni od wysyłki towar trafia do nabywców.

Można więc dziś karmić zwierzaka i nie popaść w ruinę. Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego kanału podawania. Pomimo inflacji, koszt większości karm dla psów na platformach specjalistycznych pozostaje bez zmian od początku 2022 roku. Czasy są ciężkie, ale to nie powód, by rezygnować z takich pupili jak nieświeży Brytyjczycy czy skąpiradła Niemcy. Włóż w to trochę wysiłku, a psy i koty nie będą obciążeniem dla rodzinnego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.