Aranżacja pokoju dziecięcego – jakie plakaty wybrać?

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego wydaje się być sporym wyzwaniem. Wnętrze musi być przede wszystkim ergonomiczne. Należy wykluczyć wszelkie elementy, które mogłyby stanowić zagrożenie dla naszego maluszka. Oczywiście wystrój pomieszczenia również ma znaczenie. Powinien być on spójny z pozostałą częścią mieszkania – dobrze jest trzymać się wyznaczonego stylu. W dzisiejszych czasach najczęściej spotyka się aranżacje modernistyczne, minimalistyczne oraz skandynawskie. Zastanawiasz się, jakie plakaty będą do nich pasować? Sprawdź poniższe wskazówki.

Optymalne wymiary

Wybierając plakat do pokoju dziecka możemy zdecydować się na jedną dużą ozdobę, która będzie znajdować się na całej ścianie. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w sporych pomieszczeniach, gdyż w innym przypadku może okazać się zbyt przytłaczające. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć kilka małych plakatów, które razem stworzą spójną całość. Ważne jest jednak to, aby zostały one do siebie dopasowane.

Połączenie kilku motywów może prezentować się ciekawie i niebanalnie. Wielkim plusem jest swoboda podczas planowania wystroju. Dekoracje nie muszą znajdować się w jednej linii. Możemy umieścić ja na różnych wysokościach.

Modny motyw

Plakaty znajdujące się w pokoju dziecięcym powinny być adekwatne do wieku malucha. Wiadomym jest, że przedszkolaki, czy też uczniowie posiadają już sprecyzowane upodobania. Warto jest więc wybrać motyw, który spodoba się smykowi. Prawdziwym hitem są plakaty oraz obrazy na płótnie przestawiające popularnych bohaterów z bajek oraz gier.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Więcej na https://www.wydrukinasztuki.pl/foto-obrazy-na-plotnie/przeznaczenie/do-pokoju-dzieciecego

Znakomitą opcją wydają się być także plakaty samodzielnie projektowane. Istnieje możliwość wyboru własnej grafiki, czy też zdjęcia. Stworzenie projektu przebiega intuicyjnie oraz bezproblemowo, a więc nawet osoby bez szczególnych umiejętności poradzą sobie z tym zadaniem. Priorytetem jest to, aby wybrać fotografie o optymalnej rozdzielczości oraz jakości.

Odporność na uszkodzenia

Plakaty w pokoju malucha są szczególnie narażone na uszkodzenia oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Właśnie dlatego dobrze jest rozważyć oprawienie ich w ramki. Decydując się na oprawę z tworzyw sztucznego mamy pewność, że nie zostanie ona rozbita podczas zabawy, a tym samym nie stworzy zagrożenia dla naszej pociechy.

Liczy się także gramatura papieru zastosowanego do produkcji. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że plakat nie zostanie przerwany i przez długi czas będzie znajdował się w nienaruszonym stanie. Oczywiście musimy wybrać dekorację wykonaną z certyfikowanych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.