Co stosować na kaszel suchy?

Kaszel jest odruchem bezwarunkowym o charakterze obronnym. Często jest on zwiastunem infekcji układu oddechowego. Może mieć charakter produktywny lub nieproduktywny. Ten drugi określany jest również kaszlem suchym. To dlatego, że nie prowadzi on do odkrztuszania wydzieliny. Ma on uporczywy charakter, wywołuje poczucie suchości i drapania w gardle. Jak sobie z nim radzić?

Charakterystyka suchego kaszlu

Kaszel suchy (nieproduktywny) nie przynosi korzyści zdrowotnych. Jest on najczęściej zwiastunem infekcji dróg oddechowych oraz grypy. Po kilku dniach przeradza się w kaszel mokry (produktywny), który umożliwia odkrztuszanie wydzieliny nagromadzonej w drogach oddechowych. Kaszel suchy jest bardzo męczący, szczególnie nocą, kiedy utrudnia sen. Często towarzyszy mu suchość i drapanie w gardle. Jak sobie z nim poradzić?

Skuteczny lek na suchy kaszel

W aptekach można znaleźć najróżniejsze preparaty na suchy kaszel, często w postaci syropów. Który z nich wybrać? Warto postawić na Supremin. Może być on stosowany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci powyżej 2 roku życia. Syrop ma przyjemny karmelowo-pomarańczowy smak. Jego substancją czynną jest cytrynian butamiratu, czyli nieopoidowy lek przeciwkaszlowy. Jego działanie polega na zmniejszaniu częstości i natężenia kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Przy okazji nieznacznie rozszerza oskrzela. Syrop cechuje się dużą skutecznością, przynosząc pacjentom ulgę. Należy jednak dokładnie zapoznać się z jego dawkowaniem, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Co robić, jeśli pojawi się mokry kaszel?

Może dojść do sytuacji, w której kaszel suchy nie ustąpi i przejdzie on w kaszel mokry (produktywny). Chory odkrztusza wówczas wydzielinę, która nagromadziła się w drogach oddechowych. Choć przynosi to ulgę, nie zawsze jest to łatwe. Wydzielina nie zawsze jest wystarczająco rozrzedzona. Kaszel mokry nie ma uporczywego charakteru, często jednak utrudnia oddychanie. W przypadku pojawienia się kaszlu mokrego, warto sięgnąć po syrop Flegamina. Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. Pomaga on w odkrztuszaniu wydzieliny, rozrzedzając ją i czyniąc mniej lepką. Chroni także przed dalszym rozwojem infekcji.

Co na kaszel?

Osoby, które nie są pewne po jakie produkty sięgnąć w przypadku kaszlu, mogą skorzystać z serwisu Co na kaszel. Zawiera on wiele informacji dotyczących rodzajów kaszlu, dostępnych leków, sposobie ich dawkowania oraz wiele innych porad. To cenne, a także sprawdzone źródło informacji, na którym warto bazować w sytuacji choroby, której objawem jest między innymi kaszel.

Nie ulega wątpliwości, że kaszel suchy jest bardzo uciążliwy. Warto więc go załagodzić poprzez stosowanie odpowiednich preparatów. Choć kaszel suchy wyraźnie odróżnia się od mokrego, są one ze sobą związane. Kaszel suchy zwiastuje początek infekcji i na ogół przechodzi właśnie w kaszel mokry. Warto więc wiedzieć, co robić i jakie produkty stosować również w przypadku kaszlu o produktywnym charakterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.