Mówi się, że każdy mężczyzna powinien postawić dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Życie jednak potrafi piętrzyć przed ojcem (nie tylko chłopca) nieoczekiwane wyzwania.

Każdy kochający tata życzy swojemu dziecku jak najlepiej i pragnie wspierać je na każdym kroku. Nie zawsze jednak upragnione potomstwo przychodzi na świat zdrowe. Bywa też, że na skutek wypadku czy choroby owo zdrowie na trwałe traci. Wtedy tata musi zebrać całą swoją odwagę i siły, by zapewnić swojemu potomkowi godne życie. A przy tym odnaleźć w tym wszystkim jakiś sens. Wytrwać. Nie załamać się. Musi zostać bohaterem, który da wsparcie nie tylko dziecku, ale i jego mamie. Drogi Ojcze, ten magazyn, ta strona, jest właśnie dla ciebie. Jesteśmy po to, aby ci pomóc. I niech nie zwiedzie cię tytuł magazynu internetowego ,,Dzielna Matka”. Jest on przeznaczony dla wszystkich, nie tylko dla matek osób z  niepełnosprawnością sprzężoną, ale także dla ich rodzeństwa, krewnych, znajomych,  partnerów… I właśnie ojców.

Znajdziecie tutaj teksty z poradami i analizami problemów osób z niepełnosprawnością sprzężoną pisane przez osoby stykające się z nią na co dzień. Rzetelne, przedstawiające życie bez lukrowania. I bez demonizowania go – takim, jakim ono jest.

Naszymi dziennikarzami są bowiem zarówno sami chorzy, jak i ich opiekunowie. Ale także eksperci zawodowo zajmujący się problemami takich rodzin, jak nasze.

Portal cechuje różnorodność i nietypowe, często zaskakujące podejścia do podejmowanych tematów. W tym do kwestii duchowości, wrażliwości, codziennego bohaterstwa w zmaganiu się z ograniczeniami uchodzącymi za niemożliwe  do pokonania. Promujemy wizerunek współczesnego dzielnego ojca – ostoi rodziny. I różne wymiary ojcostwa, rodzinności, tworzenia i podtrzymywania więzi.

Oprócz porad natury praktycznej na stronie magazynu ,,Dzielna Matka” pokażemy wam, jak można się cieszyć życiem. Takim, jakie dane jest nam wieść. Zaprosimy was na wycieczki do ciekawych miejsc,  zabierzemy na rajdy, kuligi, przedstawienia teatralne.

Znajdziecie także  na naszych łamach sporo “kulturalnych treści” – będą recenzje książek, gier komputerowych, filmów. Podzielimy się z wami naszymi zainteresowaniami, otworzymy przed wami drzwi swoich domów i umysłów. Będziemy się dobrze bawić i, mam nadzieję, zainspirujemy do nowych zainteresowań i wyzwań.

Zaproście do lektury i uczestnictwa w naszej społeczności swoich znajomych z zagranicy. W magazynie ,,Dzielna Matka”  jest specjalna zakładka z tekstami w języku angielskim, dzięki czemu – tak nam się marzy – może on łączyć Ojców z różnych części świata.

Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tematy lżejsze i te bardziej na serio, porady i recenzje tworzą jeden z najbardziej niezwykłych portali w polskim Internecie.

Podpowiemy wam, jak spełniać marzenia. Udowodnimy, że można żyć godnie i radośnie na przekór niepełnosprawności. Bądźcie z nami, Bohaterscy Ojcowie.

Dzielna Matka

Wydawcą portalu jest fundacja „Dzielna Matka” prowadząca m.in. działalność opiekuńczo-charytatywną, dobroczynną, promującą podtrzymywanie tradycji narodowej oraz świadomości kulturowej i obywatelskiej. Przede wszystkim jednak skupia swoją działalność na pomocy rodzinom z dziećmi  z niepełnosprawnością sprzężoną, które nie mogą egzystować samodzielnie.

Nasi Czytelnicy mogą pomóc fundacji przekazując darowiznę na cele statutowe:

Fundacja „Dzielna Matka” Pomocy Rodzinom Dzieci z Niepełnosprawnością Sprzężoną
ul. Pańska 3, 05-110 Jabłonna tel. +48 608 421 123
NIP 5361892608 KRS 0000364044 REGON 142583780
Konto bankowe Fundacji: 36 1020 1013 0000 0102 0236 0667

Lub wpłacając datek poprzez dotpay. https://magazyn-dzielnamatka.org/pomoz-fundacji/

Można nam pomoc wpłacając datek np. poprzez dotpay. https://magazyn-dzielnamatka.org/pomoz-fundacji/

Dzielna Matka

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.