Jak przyozdobić zabawkowe kuchnie dla dzieci? Podpowiadamy!

Kuchnie dla dzieci to wspaniała zabawka edukacyjna, która zachwyci każde dziecko mocą kolorów i kształtów. Sprawdź, jak ją przyozdobić, aby zabawa była jeszcze przyjemniejsza! Gwarantujemy, że Twój maluch będzie zachwycony!

Kompaktowa, bezpieczna w użyciu i rozwojowa – kuchnia dla dzieci to zabawka, o której marzy nie tylko każde dziecko, ale pewnie i niejeden rodzic! Każdy maluch, który uwielbia pomagać, ale jest jeszcze za mały, by wyręczać rodziców w niektórych czynnościach kuchennych, odnajdzie swój żywioł w zabawkowej kuchni dostosowanej do jego potrzeb. Jeśli szukasz akcesorium, które zadowoli każdego malucha – zarówno chłopca, jak i dziewczynkę –  trudno o lepszy wybór.

Kuchnia dla dzieci zabawkowa z drewna

Drewniana kuchnia dla dzieci – zalety

Dobór kuchni dla dzieci powinien zależeć od wielu czynników. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, jak bardzo rozbudowany jest zestaw. Często za tę samą cenę możemy kupić bardzo odmienne od siebie warianty – niektóre obejmują kilkanaście części, inne z kolei nawet kilkadziesiąt. Dobrze jest więc mieć to na uwadze. Kolejną ważną kwestią jest materiał, z którego wykonano kuchnię do zabawy. Zazwyczaj do wyboru są warianty plastikowe i drewniane. Który wybrać? My polecamy raczej ten drugi. Zabawki wykonane z drewna są bezpieczniejsze dla malucha, a poza tym – wspaniale się prezentują. Z kolei plastikowe nie gwarantują tego poziomu bezpieczeństwa – elementy łatwo się odłamują, a dodatkowo mogą być toksyczne dla maluchów. Dlatego ważne jest, żeby wybierać wyłącznie zabawki ze sprawdzonych źródeł. Drewniane i plastikowe kuchnie dla dzieci dostępne są w Dollo.

Drewniana kuchnia dla dzieci najprawdopodobniej zostanie z Twoim maluchem przez lata, a może nawet przysłuży się następnym pokoleniom. Trudno o lepszy wybór, jeśli zależy Ci na trwałości.

Zabawkowe kuchnie dla dzieci – jak przygotować je do zabawy?

Wiele zależy od gabarytów zabawki, którą dysponujesz. Kuchnie do zabawy mogą przybierać różne gabaryty. Większość z nich jest lekka i kompaktowa, dzięki czemu możesz łatwo przenosić je z miejsca na miejsce. Sprawia to, że nie potrzebujesz konkretnego miejsca wyznaczonego do zabawy. Jeśli zestaw jest dość rozbudowany, wystarczy trzymać jego elementy w przeznaczonym do tego pudle czy skrzyni.

Jeśli dysponujesz małą przestrzenią, a chcesz zapewnić dziecku najlepsze warunki do zabawy, dobrym pomysłem może okazać się zakup kuchni dla dzieci, która jest jednocześnie domkiem dla lalek. Takie wynalazki są dostępne w sklepach internetowych w dość przystępnych cenach. Z przodu kuchnia z mebelkami i małymi elementami, a z tyłu – przenośny domek dla lalek z wyposażeniem. Trudno o bardziej kompaktową zabawkę!

kuchnia_dla_dzieci

Kompaktowa kuchnia dla dzieci

Kuchnie dla dzieci – jak je przyozdobić?

Aby maluch poczuł się w swojej nowej kuchni jeszcze pewniej, warto ją nieco ,,oswoić”, dodając elementy, które zna ze swojego domu. Mogą to być zasuszone pęczki czosnku i papryki, kwiaty lub słoje z przyprawami. W ten sposób maluch będzie miał kontakt również z prawdziwymi zapachami i naturalnymi teksturami. Warto również umieścić w dziecięcej kuchni prawdziwe przyrządy kuchenne – oczywiście te, które nie stwarzają żadnego zagrożenia dla malucha. W ten sposób zabezpieczysz go przed skaleczeniami czy innego rodzaju zdarzeniami.

Kuchnię dla dzieci możesz stale powiększać, uzupełniając zestaw o kolejne elementy. Możesz przekazać członkom rodziny i przyjaciołom, by, zamiast kupować prezenty, które niekoniecznie okażą się trafione, szukać kolejnych elementów do zestawu kuchni dla dzieci. W ten sposób Twój maluch będzie stale poszerzał swoją kolekcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.