Seks po 40? Oto fakty i mity związane z tematyką seksualności w średnim wieku!

Seks to integralna część życia każdego człowieka. Podejmowanie aktywności seksualnej nie tylko rozładowuje napięcie seksualne, ale także wzmacnia więzi i relacje międzyludzkie. Dla wielu osób przekroczenie 40. roku życia oznacza wejście w nowy etap życia. Najczęściej dzieci są już samodzielne, praca stabilna, a monotonia życia codziennego sprawia, że wiele osób czuje się źle w swojej skórze, mając na uwadze upływający czas. Tak naprawdę jednak w średnim wieku seks może nabrać rumieńców. Jakie fakty i mity można dostrzec, przyglądając się tematyce seksualności osób po czterdziestce?

40 rok życia a zmiany w organizmie

Przekroczenie czterdziestego roku życia dla wielu osób może oznaczać szereg zmian w ciele i organizmie. Przede wszystkim mowa tutaj o zmiany związane z wyglądem zewnętrznym, jak na przykład widoczne zmarszczki, jak i z układem hormonalnym człowieka, który może prowadzić do menopauzy, a także zaburzeń związanych z erekcją. Warto zaznaczyć, że z problemami związanymi ze sferą seksualną borykają się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Na rynku dostępne są jednak preparaty, dzięki którym mogą zyskać większą satysfakcję seksualną, mocniejszą erekcję oraz silniejsze doznania podczas pieszczot. Służyć mogą do tego zarówno suplementy diety, jak i pasty ziołowe cechujące się bezpiecznym i skoncentrowanym składem o poszerzonym spektrum działania. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z osiągnięciem wzwodu lub uzyskaniem satysfakcji seksualnej, spożycie wspomagających preparatów może okazać się skutecznym antidotum.

Seks po 40 Fakty i mity na temat seksu w średnim wieku

Po 40 nie ma siły na seks- MIT

Zmęczenie pracą oraz tok codziennego życia może niekorzystnie wpływać na sferę seksualną. Warto jednak zadbać o to, aby odmawianie pieszczot nie stało się stałą wymówką. Być może brak siły na seks jest tylko wymówką przed brakiem chęci bliskości z drugą osobą? Być może jest to choroba związana z układem krążenia, którą warto skonsultować z lekarzem? Przed tym warto wykonać podstawowe badania krwi, jak poziom żelaza, czy morfologia Wykluczenie anemii oraz pogorszenia się wyników badań krwi może oznaczać przepracowanie, oraz zalecenie do tego, aby stosować preparaty stymulujące codzienną aktywność (także seksualną). Brak siły często spowodowany może być także zmianą pory roku, nadmiarem pracy oraz codziennymi problemami.

Seks umacnia więzi nawet w wieloletnim związku- FAKT

Uprawianie seksu po wielu latach razem może być doskonałym umocnieniem dojrzałej więzi jaka rozkwitła pomiędzy partnerami, czy małżonkami.

Chęć na seks spada po 40- MIT

Przemiany hormonalne związane z przekwitaniem organizmu nie muszą oznaczać braku ochoty na seks. Zmiany poziomu estrogenów, progesteronu i testosteronu nie są w tym przypadku sprzymierzeńcami, jednak można z tym skutecznie walczyć, stosując środki podnoszące krążenie krwi oraz stymulację mózgu. Co ciekawe, coraz większa liczba kobiet deklaruje udane życie seksualne w średnim wieku. Bardzo często brak ochoty kodujemy sobie samoistnie w głowie, co niszczy nasze życie seksualne. Warto tego unikać.

Po 40. roku życia stajemy się nieatrakcyjni- MIT

Wiele osób po 40. roku życia zauważa, że wzrost wagi spowodowany spowolnieniem metabolizmu przyczynia się do zmniejszenia poczucia atrakcyjności seksualnej. Wzrost wagi nie musi jednak oznaczać nic złego! Oczywiście, jeżeli nie akceptujemy naszego ciała, warto wspomóc się ćwiczeniami fizycznymi oraz zmianą diety, jednak nie tylko figury modelek na wybiegać wyznaczają współczesne trendy. Trochę więcej ciała jest dla wielu mężczyzn atutem, dlatego nie należy wstydzić się swoich nadprogramowych kilogramów!

W średnim wieku mężczyźni boją się problemów z erekcją, a panie z nawilżeniem pochwy – FAKT

Przed uprawianiem seksu w wieku średnim wiele osób powstrzymuje strach przed ewentualnymi problemami związanymi z uzyskaniem erekcji lub nawilżenia pochwy. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku dostępne są bezpieczne preparaty, które stymulują naturalne możliwości organizmu do uzyskania lepszego życia seksualnego, które będzie miało rumieńce.

Jak poprawić jakość życia seksualnego? Pasta Epimedium Herbal Blended Past!

Produkt Epimedium Herbal Blended Past ten powstał z myślą o osobach, które chcą poprawić jakość życia seksualnego, zyskując lepszą erekcję oraz większe doznania podczas seksu. Produkt dostępny jest w formie pasty o bezpiecznym składzie (Maca, miłorząb dwuklapowy, Damiana), który w naturalny sposób pobudza układ krążenia, gwarantując niezapomniane doznania seksualne. W celu zażycia Epimedium wystarczy zażyć jedną płaską łyżeczkę pasty i popić produkt wodą.

Jolanta Długowska

 

1 komentarz

  1. Tvrtko Odpowiedz

    Miałem problemy z erekcją i dzięki temu artykułowi o najlepszej alternatywnej terapii na prostatę rozwiązałem mój problem impotencja.regen50.pl/erekcja-i-prostata-terapia-alternatywna/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.