Ubezpieczenie turystyczne to wciąż pomijany element podczas przygotowań do wakacyjnych podróży. Niestety wielu z nas zainteresowana jest znacznie bardziej wyborem auta w wypożyczalni lub hotelem z jak największymi atrakcjami. Musimy jednak być świadomi, że w razie nieszczęśliwego wypadku za granicą, koszty naszego leczenia nie mogą być pokryte z NFZ. Obciążeni będziemy niestety przez zagraniczne placówki zdrowotne, które pomogą nam w powrocie do zdrowia. Niestety znanych jest wiele przypadków, że rachunki za leczenie wyniosły nawet kilkaset tysięcy złotych. Jeżeli chcemy uchronić się więc przed takim ryzykiem, warto zainwestować w ubezpieczenie. Na rynku znajdziemy wiele ofert, warto więc odwiedzić stronę https://ubezpieczenieturystyczne.online/ w której możemy zapoznać się z różnymi opcjami jakie mamy do wyboru.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

W składzie oferty ubezpieczenia turystycznego można znaleźć bardzo wiele przypadków za które ubezpieczyciel może pokryć wszelkie koszty związane z leczeniem. Podczas wyboru, należy więc dopasować do własnych potrzeb taki zakres, który ochrony, który będzie pokrywał się z naszymi przewidywanymi rozrywkami wakacyjnymi. Jeżeli więc wybieramy się w góry lub lubimy sporty ekstremalne, gdzie ryzyko odniesienia kontuzji jest bardzo duże, warto wybrać taką ofertę, która zapewnia pełna ochronę w takich przypadkach. Innymi równie ważnymi aspektami na które powinniśmy zwrócić uwagę są :

  1. Koszty leczenia za granicą. Ten zapis w ofercie gwarantuje nam pokrycie wydatków ( do ustalonej kwoty ) przez ubezpieczyciela związanymi z leczeniem w placówkach poza granicami naszego kraju.
  2. Transport medyczny. Ten zapis pozwoli nam na zwrócenie kosztów związanych z transportem medycznym osoby ubezpieczonej do swojego kraju zamieszkania. W rozszerzonych formach, można tez dodatkowo opłacić opcję transportu osób spokrewnionych z poszkodowanym.
  3. Bagaż i rzeczy osobiste. W przypadku podróży samolotem, istnieje duże ryzyko zagubienia naszego bagażu. Jeżeli przewozimy cenne przedmioty, takie jak laptop lub aparat cyfrowy, warto wykupić taką opcję, aby uzyskać zwrot wartości utraconych przedmiotów.
  4. NWW. Ten zapis gwarantuje pewną formę rekompensaty pieniężnej w przypadku ciężkiego wypadku lub nawet śmierci osoby ubezpieczonej.

Przykładowe ubezpieczenie firmy Aviva

Aviva ubezpieczenie turystyczne , to oferta, która jest jedną z najczęściej wybieranych przez naszych rodaków. Oferuje ona bardzo atrakcyjne stawki oraz szeroki zakres ochrony. Aviva ubezpieczenie turystyczne jest w stanie zapewnić nam ochronę w następujących przypadkach :

  1. Ubezpieczenie domu lub mieszkania. Jeżeli podczas naszej podróży okaże się, że ktoś okradł nasz dom i ponieśliśmy z tego tytułu straty materialne i finansowe, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty związane z naszą stratą.
  2. Ubezpieczenie związane z uprawianiem sportów. Ta oferta zapewnia wypłatę odszkodowania finansowego oraz opiekę i leczenie w przypadku odniesienia kontuzji podczas uprawiania sportu. Może być to zarówno sport ekstremalny jak i zwykła wycieczka po górach.
  3. Ubezpieczenie OC w prywatnym życiu. Ta oferta zapewnia nam zwrot wszelkich zobowiązań finansowych, które wynikły z powodu naszego działania na szkodę innych osób (np. kiedy uszkodziliśmy sprzęt w hotelu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.