Jak sfinansować niespodziewany wydatek?

Awaria samochodu, kosztowna wizyta lekarska, konieczność zakupu nowej pralki — niespodziewane wydatki zdarzają się najczęściej w najmniej spodziewanym momencie. Zwłaszcza wtedy, kiedy portfel świeci pustkami, a konto bankowe desperacko wypatruje kolejnej wypłaty. Jeśli nie masz oszczędności, a bliscy nie są w stanie udzielić Ci finansowego wsparcia, sięgnij po szybki i tani kredyt gotówkowy online.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Przybiera on formę tradycyjnego kredytu z jednorazową wypłatą środków na konto kredytobiorcy i spłatą w formie miesięcznych rat. Sięgając po kredyt gotówkowy, pożyczysz od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych, a spłatę rozłożysz na okres nawet kilku lat. Pożyczone od banku środki będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel. Może to być nie tylko sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków, ale także inne cele — remont mieszkania, kupno samochodu, wakacyjny wyjazd czy bieżące wydatki.

Jak wybrać kredyt gotówkowy na nieprzewidziane wydatki?

Dostępne na rynku oferty kredytów gotówkowych na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie. Szczegółowa analiza parametrów udowadnia jednak, że wcale tak nie jest. Wybierając pierwszy lepszy produkt, narażasz się więc nie tylko na dodatkowe koszty, ale także na wydłużony okres wypłaty środków czy skomplikowane formalności.

Sięgając po kredyt gotówkowy na nieprzewidziane wydatki, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • możliwość pozyskania dodatkowych środków bez wychodzenia z domu. Im szybciej złożysz wniosek kredytowy i dopełnisz niezbędnych formalności, tym szybciej otrzymasz pieniądze. Aby maksymalnie skrócić cały proces, wybierz bank oferujący kredyt gotówkowy online. Sięgając po taki produkt, wszystkie niezbędne kroki (wraz z zawarciem umowy) wykonasz przez internet, bez wychodzenia z domu. Będziesz mógł więc wnioskować o szybki kredyt online w dowolnym miejscu i czasie, niezależnie od godzin otwarcia oddziałów banku;
  • formalności. Konieczność dostarczenia bankowi stosu dokumentów to koszmar wnioskującego o kredyt. Zanim wybierz kredytodawcę, upewnij się, jakich formalności będzie wymagał. Niektóre banki umożliwiają pożyczenie pieniędzy wyłącznie na dowód (kredyt na dowód). Nie jest to jednak standardem i dotyczy z reguły kredytów gotówkowych na niższe kwoty. W przypadku wyższych konieczne jest dostarczenie także dokumentu, który potwierdza wysokość i źródło dochodu;
  • tempo wypłaty środkó Co z tego, że szybko i sprawnie złożysz wniosek o kredyt online, jeśli bank wypłaci środki dopiero za kilka dni? Porównując dostępne na rynku oferty, koniecznie zwróć uwagę na ten parametr. Idealnie, gdyby od momentu do złożenia kompletnego wniosku do chwili wypłaty środków minęło nie więcej niż 24 godziny;
  • koszty. Koszt kredyt gotówkowego powinien być jednym z najważniejszych kryteriów wyboru — bez względu na to, na jaki cel przeznaczysz pozyskane środki. Wyznacznikiem atrakcyjności ekonomicznej nie powinno być jednak oprocentowanie kredytów, lecz RRSO — rzeczywista roczna stopa procentowa. To właśnie ona precyzyjnie obrazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Uwzględnia bowiem wszystkie dodatkowe koszty takie jak prowizja czy ewentualne ubezpieczenie. Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt przez internet.

Szybkie kredyty online — dodatkowe obciążenie czy skuteczne wsparcie?

Aby kredyt gotówkowy okazał się realnym wsparciem, przed złożeniem wniosku dokładnie oszacuj swoje możliwości finansowe. Wykonaj także kalkulację raty kredytu i upewnij się, że Twój budżet uniesie dodatkowe zobowiązanie. Tylko wtedy dodatkowe środki spełnią swoją funkcję — wesprą Twoje plany i zamierzenia bez obciążania budżetu i co za tym idzie, nie wygenerują dodatkowego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.