Jak sobie poradzić, gdy kończą się zapasy wody pitnej?

Od dawna mówi się o tym, aby w domu mieć zapas wody pitnej. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy dojdzie do awarii wodociągów lub skażenia wody. Poza tym m.in. pandemia nauczyła nas, że ekstremalne sytuacje są bardziej realne niż mogłoby się wydawać. Trudno o zdobycie wody pitnej także w przypadku kataklizmów, chociażby powodzi. Jak się zabezpieczyć na takie okoliczności?

Filtr do wody na czas wyprawy

Zacznijmy od najprostszej i stosunkowo częstej sytuacji, gdy dochodzi do tego, że zaczyna nam brakować wody pitnej. Zwykła wycieczka, która nie idzie po naszej myśli, doszło do zgubienia się lub warunki pogodowe sprawiły, że nie starczyło zabranej ze sobą wody. Takie ryzyko jest szczególnie wysokie, gdy lubimy ekstremalne wyprawy i zapuszczanie się w dzikie rejony jest dla nas przygodą, którą chętnie podejmujemy.

Aby uniknąć sytuacji, w której zabraknie wody do picia, warto mieć ze sobą specjalny filtr do wody. Prosty w zastosowaniu i zajmujący niewiele miejsca. Można go znaleźć do zakupienia na stronie https://karaluch.com.pl/. Aby z niego skorzystać, wystarczy znaleźć źródło wody i napić się jej bezpośrednio przez filtr. To gwarancja, że woda zostanie oczyszczona z chorobotwórczych drobnoustrojów i przetrwamy nawet w trudnych warunkach.

Tabletki do uzdatniania wody

Przydatne mogą być także specjalne tabletki do uzdatniania wody. Ich działanie również polega na oczyszczaniu wody z chorobotwórczych drobnoustrojów. Dzięki temu nadaje się ona do picia oraz mycia warzyw i owoców.

Aby móc skorzystać z wody pobranej z nieznanego źródła, np. rzeki, jeziora, a nawet kałuży, wystarczy jedną bądź dwie tabletki wrzucić do pojemnika/butelki, do której została pobrana woda. Po kilkudziesięciu minutach woda zostaje oczyszczona i można z niej korzystać. To kolejny produkt, który niewiele kosztuje, zajmuje jeszcze mniej miejsca, a może się przydać w rozmaitych sytuacjach.

Butelka z filtrem do wody

Najprostszym rozwiązaniem do zastosowania na co dzień jest za to butelka/bidon, który zawiera wymienny filtr do wody. Nie musimy szukać sklepu czy jakiegokolwiek punktu, w którym kupimy nową butelkowaną wodę. Wystarczy łazienka na stacji bądź ogólnodostępna w danej okolicy. Nalewany wodę bezpośrednio z kranu do butelki, filtr ją oczyszcza i możemy bezpiecznie z niej korzystać.

Do wyboru mamy butelki o różnych pojemnościach, a jeden filtr wystarcza na długi czas, dlatego to inwestycja tak naprawdę w oszczędności. Taką butelkę czy bidon zabierzemy ze sobą na krótszą i dłuższą wycieczkę, w podróż środkami transportu publicznego i wszędzie tam, gdzie potrzebujemy mieć ze sobą zapas wody.

W swoim domu znajdźmy miejsce na zapas wody butelkowanej, która przyda się chociażby wtedy, gdy wystąpi awaria i przez jakiś czas nie będzie można korzystać z wody z kranu. Jeśli dodatkowo regularnie wybieramy się w różne miejsca lub po prostu chcemy być przygotowani na to, co może się wydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie, postawmy na któryś (lub wszystkie) z wymienionych produktów. To wystarczy, aby się zabezpieczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.