Jak usunąć napis z bluzy?

Bluzy z nadrukiem są świetnym sposobem na urozmaicenie garderoby. Dodatkowo wiele firm świadczy usługi w zakresie wykonywania nadruków, zarówno na zlecenie indywidualne, jak również firmowe. W ten sposób można zrealizować własny, oryginalny projekt, który umieszczony zostanie na ubraniu. Dochodzi jednak do sytuacji, które najczęściej są wynikiem naturalnego zużycia materiału, iż napis nie jest już tak wyraźny, ani też estetyczny, jak miało to pierwotnie miejsce. W dalszym jednak ciągu sam materiał, z którego wykonano ubranie, prezentuje się bardzo dobrze, dlatego szkoda jest się pozbywać go z garderoby. Jak rozwiązać taką sytuację?

Usuwanie napisów za pomocą chemikaliów

Jest to zabieg dość kosztowny, z uwagi na ceny preparatów potrzebnych do jego przeprowadzenia, ale to kwestia indywidualna. Jeśli nie jest to tylko jedna koszulka z naprasowanką, ale ich większa liczba, wtedy zamówienie specjalistycznych chemikaliów może być doskonałym rozwiązaniem. Należy pamiętać, iż sposób ten ma zastosowanie przede wszystkim do sitodruku. Najczęściej usługi tego typu świadczone są przez firmy, które również zajmują się profesjonalnym wykonywaniem nadruków. Jest to rozwiązanie optymalne dla osób, które chcą pozbyć się starego napisu, ponieważ praca z chemikaliami wymaga doświadczenia i wiedzy technologicznej, którą pracownicy tego typu punktów posiadają.

Jakie są domowe sposoby na usunięcie napisu z bluzy?

Najlepszym narzędziem do usunięcia napisu z bluzy będzie żelazko. Tak samo jak naprasowanka wykonywana była w odpowiednio wysokiej temperaturze, tak również jej usunięcie wymaga stworzenia podobnych warunków. Do przeprowadzenia całego procesu potrzebny będzie jeszcze papier pieczeniowy, który zapewni tkaninie, z której usuwany będzie napisać, pozostać nienaruszoną. W pierwszej kolejności trzeba rozgrzać żelazko, a następnie na bluzie, tam gdzie znajduje się napisać, rozłożyć papier pieczeniowy. Potem bardzo dokładnie nagrzać całą prasowankę. Kolejny krok to zdjęcie papieru oraz spokojne podważanie krawędzi napisu. W tym celu warto wykorzystać nożyk introligatorski bądź skalpel chirurgchiczny. Wykonane są z bardzo cienkiej stali, dlatego ułatwią pracę. Jednocześnie trzeba zachować ostrożność, są one bardzo ostre, dlatego bardzo łatwo o uszkodzenie bluzy. Jeśli napis nie chce zejść w postaci jednolitego kawałka, a tylko małymi płatami, po pewnym czasie należy raz jeszcze go podgrzać. Czasem okazuje się, że materiał posiada widoczne przebarwienia lub zabrudzenia, które są pozostałością kleju i farby. Jak sobie z tym poradzić?

Ponowne wykonanie naprasowanki

W miejscu, gdzie wcześniej znajdował się napis, można wykonać nową grafikę. Naprasowanka na zamówienie online to wygodny sposób na to, by dać ubraniom nowe życie, a jednocześnie zmienić ich wygląd. W ten sposób nie trzeba pozbywać się starej bluzy, czy koszulki, a jednocześnie zyska ona nowy wygląd. Koszulka na zamówienie w sklepie wykonana może być na podstawie autorskiego projektu, co tym bardziej jest satysfakcjonujące dla wielu klientów.

O czym warto pamiętać?

Zniszczony napis na koszulce, czy bluzie nie oznacza, iż musi trafić ona do kosza. Nawet domowym sposobem można pozbyć się starej naprasowanki. Wystarczy do tego papier pieczeniowy, żelazko i trochę cierpliwości. Nawet jeśli materiał posiada widoczne zabrudzenia, które są pozostałością starego napisu, w jego miejsce można wykonać zupełnie nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.