Jaki kocyk dla dziecka wybrać?

Kompletując wyprawkę dla dziecka, na pierwsze chwile jego życia a także w późniejszych etapach rozwoju małego człowieka, jednym z podstawowych przedmiotów w jakie należy zainwestować jest dobrze dobrany kocyk dla dziecka. Ma on za zadanie zapewnić ciepło, komfort a jednocześnie nie podrażniać delikatnej skóry dziecka a jednocześnie odprowadzać nadmiar nagromadzonej wilgoci bez powodowania dyskomfortu termicznego dziecka. Dużą popularnością cieszą się coraz częściej dostępne kocyki bambusowe idealne do otulania niemowlaka o każdej porze roku.

Jak powstaje materiał bambusowy?

Do produkcji materiału bambusowego wykorzystywane jest włókno bambusowe. Podczas uprawy roślin bambusa nie wykorzystuje się niebezpiecznych dla gleby, roślin oraz zdrowia ludzi oprysków chemicznych. Sam proces uprawy rośliny jest ekologiczny oraz bezpieczny dla zdrowia i środowiska naturalnego. Bambus jako roślina rośnie w bardzo szybkim tempie bez używania jakichkolwiek sztucznych nawozów. Łodygi rośliny są ścinane a następnie przeprowadza się na nich procesy mielenia oraz rozpuszczania. W ten sposób powstają ekologiczne oraz naturalne nitki bambusowe, przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia.

Zalety materiału bambusowego

Tkanina bambusowa charakteryzuje się silnymi właściwościami antybakteryjnymi oraz antywirusowymi, dlatego wykorzystuje się ją do produkcji body, śpioszków, bielizny oraz kocyków dla dzieci. Skutecznie hamuje rozwój bakterii, drobnoustrojów chorobotwórczych oraz grzybów. Bambus jako materiał posiada także właściwości higroskopijne oraz absorpcyjne. Pochłania nadmiar wilgoci przy czym nie pozwala na nadmierne odprowadzanie ciepła na zewnątrz. Dlatego też, kocyki bambusowe doskonale chronią przed przegrzaniem oraz ochłodzeniem. Pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury działa, zapobiegają powstawaniu odparzeń i nie wysuszają delikatnej skóry dziecka.

Materiał bambusowy jest kilkukrotnie bardziej chłonny niż standardowe materiały np. bawełna. Jest polecany do skóry delikatnej i wrażliwej, ze skłonnościami do stanów zapalnych oraz rozmaitych alergii skórnych.

kocyk bambusowy

Kocyki bambusowe – idealne od pierwszych dni życia

Z uwagi na dużą chłonność oraz właściwości oddychające i termoregulacyjne kocyk bambusowy dla niemowlaka jest doskonałym wyborem. Kocyki wykonane z dzianiny bambusowej są produktami wysokiej jakości. Pamiętaj jednak, że wielu producentów mocno naciąga nazewnictwo i produkty mające 40% tkaniny bambusowej i 60% bawełny również nazywa bambusowymi. Dodatkowo ceny takich produktów potrafią być bardzo podobne do tych, które mają 100% dzianiny bambusowej w sobie. Włókna bambusowe są wyjątkowo wytrzymałe a sama dzianina bardzo trwała, nawet po wielokrotnym praniu i suszeniu mechanicznym zachowuje swoją puszystość oraz miękkość. Kocyki bambusowe dla dzieci nawet przy intensywnym użytkowaniu mogą posłużyć wiele lat. Można je prać w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza, nie wymagają prania ręcznego, chemicznego czyszczenia ani prasowania.

Duży wybór wzorów i kolorów kocyków bambusowych sprawi, że każdy rodzic znajdzie idealny kocyk dla swojego dziecka. Te w niewielkich rozmiarach sprawdzą się już od pierwszych dni życia dziecka, większe mogą służyć dzieciom nawet do siódmego roku życia. Sprawdzą się doskonale do owijania dziecka, można je stosować w wózku spacerowym oraz gondoli. Z uwagi na swoje właściwości są idealne do stosowania zarówno latem jak i zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.