Kosmetyki dla mężczyzn – lista rzeczy, o których każdy facet powinien wiedzieć

Skóra mężczyzn znacząco różni się od skóry kobiet. Z tego powodu wymaga także innej pielęgnacji. Ponadto panowie, którzy regularnie się golą dodatkowo narażają swój naskórek. Ponieważ w dzisiejszych czasach faceci również przykładają dużą wagę do swojego wyglądu, warto wiedzieć jakie kosmetyki dla mężczyzn mogą okazać się dla nas najlepsze.

Kosmetyki dla mężczyzn dopasowane do potrzeb naszej twarzy

W niektórych przypadkach z niektórymi problemami skóry borykają się zarówno panowie jak i panie. Tak dzieje się między innymi w przypadku nadwrażliwości lub trądziku. Zimą obie płcie muszą uważać na przesuszanie się skóry oraz jej nadwrażliwość na zimno. Są jednak rzeczy, które szczególnie mężczyźni powinni brać pod uwagę.

Skóra panów jest przede wszystkim grubsza. Zdaniem naukowców nawet o 20%. Dzięki temu zawiera więcej kolagenu, co bezpośrednio przekłada się na jędrność. Kolagen obniża się jednak stopniowo w ciągu naszego życia, przez co na naszej skórze pojawiają się zmarszczki, które z upływem czasu nabierają na intensywności.

Kolejną istotną różnicą względem skóry kobiet jest tłuszcza cera. To między innymi ona sprawia, że kosmetyki dla mężczyzn powinny zawierać odpowiednie substancje, które zadbają o wygląd naszej twarzy. Ta sytuacja ma swoje wady oraz zalety. Z jednej strony panowie są bardziej narażeni na trądzik, z drugiej zaś ich skóra nie wysusza się zbyt szybko.

Kosmetyki dla mężczyzn, o których nie myślałeś

Wielu panów przez długi czas myślało, że przemycie twarzy wystarczy do zadbania o swoją skórę. Na szczęście to przekonanie cieszy się coraz mniejszą popularnością. Niektóre osoby nie wiedzą jednak, w jaki sposób mogłyby dać swojej skórze coś ekstra. Tymczasem istnieją kosmetyki dla mężczyzn, które naprawdę mogą zrobić różnicę.

Asortyment produktów dla mężczyzn z roku na rok jest coraz bogatszy. Świadczy to o tym, że rynek kosmetyków dla mężczyzn nieustannie się rozwija i pomału nadgania ten kobiecy. Jedną z rzeczy, której z całą pewnością warto dać szansę jest mydło z peelingiem makowym. W kostce znajdziemy mak lekarski, który delikatnie złuszcza nasz naskórek. Mydło to zapewni naszej skórze odpowiednie nawilżenie oraz regenerację. Ponadto zostawi na nas swój zapach na długi czas.

Niektórzy panowie rozważają też stosowanie maseczek, jednak nie wiedzą, z jakich powinni skorzystać. My polecamy taką z bambusowym węglem drzewnym. Ma ona bogaty skład, który zapewni naszej skórze wartościowe składniki.

Kosmetyki dla mężczyzn na zimę

Zima to szczególny czas, kiedy nasza skóra jest mocno narażona z powodu niskich temperatur. W tym roku ta pora roku jest szczególnie dokuczliwa, dlatego też warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki dla mężczyzn, które pomogą nam w spokoju dotrwać do cieplejszych dni.

Nasza twarz, a przynajmniej jej część, jest odkryta i szczególnie narażona na mróz. Jeśli nie zabezpieczymy naszej skóry w odpowiedni sposób, wówczas może dojść do jej przesuszenia lub odwodnienia. W efekcie może być ona szorstka i podrażniona. Dlatego takim sytuacjom należy przeciwdziałać.

Przede wszystkim zadbajmy o dobry krem nawilżający. Będzie pełnił on rolę warstwy ochronnej, która zabezpieczy naszą skórę przed zimnem i chłodnym wiatrem. Szukając kremu dla siebie warto zwracać uwagę na filtry UV. Promienie słoneczne mogą nam zaszkodzić nie tylko latem. Warto więc pamiętać o odpowiedniej ochronie o każdej porze roku.

Kosmetyki dla mężczyzn powinny również pomóc naszym ustom oraz dłoniom. Krem i pomadka do ust skutecznie zapobiegają wysuszaniu się skóry oraz jej pękaniu.

Nie każdy z nas lubi używanie wielu kosmetyków. Jeśli należymy do osób, które raczej się od nich wzbraniają, pamiętajmy przede wszystkim takich, które uchronią naszą skórę przed nadmiernym wysuszeniem się. Zapobiegajmy podrażnieniom, a w ten sposób nasza twarz i dłonie będą w znacznie lepszej kondycji.

Czasy, w których nie trzeba było dbać o cerę minęły bezpowrotnie. Na szczęście na rynku znajdziecie kosmetyki dla mężczyzn dopasowane do każdych potrzeb.

Jan Strychacz

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.