Czytanie dzieciom bajek na dobranoc to obowiązek, ale przede wszystkim przywilej rodziców. Wieczorne opowieści lub czytanie książek budują niezapomniane więzi i pozostają na długo w pamięci dziecka. Można je urozmaicić w różny sposób. Tłem do czytania może być kojąca muzyka lub przyjemne oświetlenie.

Lampki nocne do dziecięcego pokoju

Poza funkcją oświetleniową, lampki nocne dla dzieci mają funkcję dekoracyjną. Budują też atmosferę pokoju i mogą być tłem do zabawy. Przy wyborze lampki warto kierować się kilkoma elementami jak wiek i zainteresowania dziecka, płeć, czy wreszcie kolorystyką pokoju. Inną lampkę wybierzemy dla dziewczynki, a inną dla chłopca. Co prawda pojawiają się tu stereotypy związane z kolorami, przypisujące dziewczynkom kolor różowy, a chłopcom niebieski, ale trudno je obecnie zmienić lub przełamać. Na szczęście istnieją kolory inne niż różowy, czy niebieski. W efekcie znalezienie innego koloru, pasującego do pokoju dziecka i — przede wszystkim — podobającemu się maluchowi nie jest trudne. Poza uniwersalnym białym, czy słonecznym żółtym można także znaleźć lampki intensywnie fioletowe lub utrzymane w pastelowej tonacji.

lampki LED

Lampki projekcyjne LED

Lampki dla dzieci muszą być wyjątkowe. Co prawda bez kłopotu można znaleźć lampki w kształcie chmurki, czy księżyca. Jednak kupienie lampki naprawdę niezwykłej jest wyzwaniem. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się lampki projekcyjne LED w kształcie UFO. Nowoczesna technologia produktu pozwala na wyświetlanie na ścianach i suficie pokoju różnych, bajkowych wzorów. Do dyspozycji są np. wzory podwodnego świata, dalekiego kosmosu, czy wyjątkowego nieba. Skaczące wieloryby, wesołe rybki i zabawne ośmiornice, a także radosne rozgwiazdy wyświetlisz dzięki pierwszej kopułce. Jeśli ją wymienisz ją na czaszę z kosmosem, Waszym oczom ukażą się różne gwiazdy i księżyce oraz krążące między nimi promy kosmiczne, rakiety i latające spodki. Ostatnia kopułka wyświetli niebo widziane oczami dziecka. Zobaczycie więc wyjątkowe gwiazdy, niezwykłe planety i fantazyjne księżyce. Możliwość zmieniania kolorów światła w tej lampce LED nada wyświetlanym wzorom dodatkowego życia i emocji.

Wzory wyświetlane przez tę lampkę dla dzieci mogą być doskonałym tłem właśnie do wieczornego czytania bajek przez dzieci. Do kopułki ze wzorami podwodnego świata pasuje historia „Gdzie jest Nemo?”, do kosmosu bajka o Wall-E, a do nieba – „Odlot”. Poza przyjemnym głosem rodzica wyświetlane przez lampkę LED postacie i wzory działają kojąco i poprzez marzenia przenoszą malucha w błogi sen.

lampki LED

Lampki dziecięce ze śpiącymi zwierzakami

Jeśli nadal szukasz idealnej lampki dla swojej pociechy, to ciekawą propozycją są lampki ze śpiącymi zwierzakami. Pewnie jako rodzic często słyszałeś prośbę kochanej córeczki lub synka o pieska, lub kotka. Wiesz jednak, że to dodatkowy obowiązek, a z uroczego zwierzaczka wyrośnie poważny pies lub dumny kot. Masz świadomość, że żywe zwierzę to nie maskotka, która jak się znudzi, to można schować do szafy. Trudno jednak przekonać swoją pociechę do tych argumentów. Jeśli masz wątpliwości czy podołasz dodatkowym obowiązkom, mimo solennych obietnicach dziecka o opiekowaniu się kudłatym przyjacielem, to warto zyskać na czasie, by podjąć racjonalną decyzję. Jednym z takich produktów są lampki LED ze śpiącymi zwierzakami. W kulistej lub owalnej lampce śpi kotek, piesek lub chomik. Dziecko może zwierzaczka z lampki wyjąć, pogłaskać i przytulić. Taki może być Wasz wieczorny rytuał przed pójściem spać. Co więcej, zapalona lampka może towarzyszyć Twojemu dziecku w nocy. Choć nie jest to zbyt korzystne, to wiele dzieci lubi spać przy lekkim świetle. Natężenie światła możesz w tej lampce regulować. Dzięki temu możesz poczytać dziecku bajkę na dobranoc, po czym ustawić na minimalny poziomie świecenia. Takie światło nie będzie przeszkadzało we śnie, a jednocześnie rozświetli mroki pokoju dziecka.

lampki LED

W każdym przypadku takie lampki nocne to dobry pomysł na prezent dla Twojego dziecka, zarówno na urodziny, Dzień Dziecka lub na Mikołaja lub pod choinkę. Dzięki temu wieczorne zasypianie będzie przyjemniejsze i na długo pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.