Jaki wpływ na naszą skórę ma kolagen?

Kolagen ma zbawienny wpływ na kondycję skóry, dlatego osoby chcące zachować młodzieńczy wygląd powinny zacząć częściej po niego sięgać. Występuje w naturalnej formie w galaretkach gotowanych przez długi czas z nóżek wieprzowych/cielęcych, golonkach, podrobach, rybie w galarecie. Nie każdy jednak przepada za takimi specjałami, przez co niestety w organizmie może być niedobór kolagenu. Niestety odbija się to niekorzystnie nie tylko na wyglądzie, ale też na zdrowiu. Warto w takim przypadku wdrożyć suplementację, sięgnąć po kolagen do picia lub w formie kapsułek. Kolagen znajduje się nie tylko w skórze, ale też w kośćcu, chrząstkach czy nawet w rogówce.

Kolagen na straży zdrowia i młodzieńczego wyglądu

Chociaż nie ocenia się drugiej osoby na podstawie jej wyglądu, to jednak ma on ogromne znaczenie. Obrazy oddziałują na zmysły, człowiek jest wzrokowcem i nie dotyczy to wyłącznie mężczyzn. Utrapieniem wielu kobiet jest pojawienie się na skórze oznak starzenia w postaci zmarszczek, do tego dochodzą też przeróżne defekty typu rozstępy, cellulit, przebarwienia, wypryski czy blizny. Nie dodaje to atrakcyjności, ale nie trzeba kamuflować niedoskonałości makijażem. Warto działać od zewnątrz w postaci kosmetyków i od środka, między innymi za pomocą kolagenu. Jeśli w tkankach będzie go wystarczająco dużo, to wpłynie to korzystnie na wygląd i kondycję skóry.

Kolagen odpowiada za to, że skóra jest sprężysta, elastyczna, mało podatna na powstawanie zmarszczek, dobrze nawilżona. Ta naturalna substancja sprawia, że skóra jest odporniejsza na działanie nacisku, dlatego rzadziej pojawiają się na niej wgłębienia. U starszych osób produkcja kolagenu jest już mocno ograniczona, co niestety odbija się negatywnie na ich wyglądzie, szczególnie na twarzy, która staje się coraz bardziej pokryta zmarszczkami, wręcz głębokimi bruzdami. Na tym jednak problemy się nie kończą, bo deficyt kolagenu to prosta droga do pogorszenia widzenia, stanu włosów i paznokci. Wpływa to negatywnie również na funkcjonowanie organów wewnętrznych.

Piękna skóra dzięki kolagenowi

Obecnie niezwykle popularne są różne kosmetyki zawierające w swoim składzie kolagen. Pojawia się jednak pytanie, czy jest on w stanie wchłonąć się przez skórę i spełnić swoją nadrzędną funkcję. Nie należy spodziewać się aż tak spektakularnych efektów, jakie daje suplementacja kolagenu do picia. Oczywiście najlepsze rezultaty uzyska się dzięki połączeniu obu metod, czyli oddziaływaniu na skórę zewnętrznie i wewnętrznie. Samo nakładanie na nią kolagenu będzie mało efektywne, bo jego cząsteczki są zbyt duże, aby były w stanie przeniknąć do jej głębszych warstw. Oddziałują one głównie na powierzchnię skóry, poprawiają jej stan, chronią przed utratą wody. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wstrzykiwanie kolagenu w skórę, czyli korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Przykładem będzie mezoterapia igłowa, która pozwala na zwiększenie elastyczności skóry, ujędrnienie jej, wygładzenie zmarszczek, przyspieszenie regeneracji skóry, zredukowanie blizn. Przyjmowanie kolagenu spowalnia procesy starzenia komórek skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, poprawia nawilżenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.