Lekkoatletyka dla każdego świętuje 10 lat!

Nestlé Polska od dziesięciu lat jest partnerem programu „Lekkoatletyka dla każdego!” (Ldk!), inicjatywy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, która zdobyła uznanie dzięki swojemu holistycznemu podejściu do promowania zdrowego stylu życia. Program skupia się nie tylko na regularnej aktywności sportowej, ale również na edukacji żywieniowej.

E-book na jubileusz

Z okazji dziesięciolecia programu, Nestlé Polska wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki wydał bezpłatny e-book „10 zasad zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży”, który zawiera kluczowe wskazówki dotyczące prawidłowego planowania posiłków. E-book jest dostępny do pobrania na stronie Nestlé Polska.

Nestle Polska

Dziesięć lat zdrowia i aktywności

Program Ldk! skupia się na prawidłowym stylu życia, promując zbilansowaną dietę i właściwe nawadnianie. Dzięki udziałowi w programie dzieci mają wyższy poziom wiedzy żywieniowej niż ich rówieśnicy, a odsetek dzieci z nadmierną masą ciała jest trzykrotnie wyższy wśród dzieci nietrenujących.

Wieloletnia inicjatywa o szerokim zasięgu

W ciągu ostatnich dziesięciu lat program zaangażował ponad 900 000 dzieci z całej Polski, zorganizował ponad 350 000 zajęć sportowych i ponad 4200 wydarzeń szkolnych i międzyszkolnych. Wśród uczestników programu były takie talenty jak Kornelia Lesiewicz i Klaudia Kazimierska.

Wydarzenia jubileuszowe

Dziesiąta rocznica programu to okazja do świętowania. W ramach jubileuszowej edycji w każdym z 16 województw odbywają się warsztaty żywieniowe dla dzieci prowadzone przez ekspertów Nestlé Polska.

Współpraca z trenerami

Program Ldk! doceniany jest również przez trenerów za holistyczne podejście do zdrowia dzieci, które obejmuje zarówno aktywność fizyczną jak i edukację żywieniową.

Zawody Nestlé Cup

Podsumowaniem tegorocznej edycji programu Ldk! będą czerwcowe zawody Nestlé Cup we Włocławku, w których wezmą udział najlepsi młodzi lekkoatleci z każdego województwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.