Marynarki męskie – idealny element garderoby dla pewnego siebie mężczyzny

Marynarki męskie to jeden z elementów garderoby, który jest najchętniej wybierany. Trudno bowiem wyobrazić sobie elegancką, męską stylizację bez tej części ubrania. Marynarki są doceniane przez najbardziej wymagających użytkowników, a to dzięki fantastycznym fasonom, funkcjonalności i nieskazitelnemu wyglądowi, jaki można zbudować z męską marynarką w roli głównej.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu idealnej marynarki męskiej?

Marynarki zajmują szczególne miejsce w męskiej garderobie. Dodają codziennym stylizacjom uroku i klasy. Warto nauczyć się tworzyć ciekawe stylizacje, a przede wszystkim dobierać odpowiedni fason, krój i rozmiar.

Zasadnicze znaczenie ma oczywiście odpowiednio dobrany rozmiar. Nawet najlepsza marynarka z najdroższych materiałów nie będzie ładnie wyglądać, jeśli zostanie źle dobrana pod względem rozmiaru. Aby uniknąć nieestetycznych marszczeń, fałd i rozsuwających klap, to wystarczy precyzyjnie zmierzyć strój w ramionach i plecach, zastanowić się nad preferowanym krojem i przede wszystkim przymierzyć kilka modeli, by móc ocenić, który najlepiej leży na sylwetce.

Jakie marynarki męskie są modne?

Marynarki męskie zostały stworzone w dwóch celach. Mają one podkreślać męską sylwetkę i zasłaniać niedoskonałości. Właśnie z tego powodu bardzo ważny jest odpowiedni fason. Tzw. marynarki slim fit są przeznaczona dla szczupłych mężczyzn. Podkreślą one idealnie nienaganną sylwetkę i dodadzą klasy i elegancji. Trzeba także pamiętać o klapach. Te szerokie są najbardziej uniwersalne.

Marynarki codzienne różnią się od tych garniturowych przede wszystkim wzorami i materiałami. Wersje letnie są najczęściej wykonywane z tkanin przewiewnych, takich jak naturalna bawełna czy len, w kolorach jasnych. Natomiast zimowe marynarki to przede wszystkim sztruks i wełna o barwach bardziej stonowanych. Marynarki męskie służące do stylizowania codziennych outfitów są zazwyczaj ograne ciekawymi dodatkami, takimi jak łaty na łokciach, czy wstawki przy kieszeniach.

Marynarki męskie dobiera się zazwyczaj do koszuli i spodni typu chinosy. Najlepiej, gdyby spodnie były w kolorze beżowym, czarnym czy granatowym, w zależności od tego, w jakim odcieniu jest marynarka. Świetnie prezentuje się także z jeansami i cienkimi swetrami.

Jest jeden bardzo ważny warunek podczas tworzenia outfitów z marynarką męską. Żeby stylizacja naprawdę robiła wrażenie, trzeba się w niej przede wszystkim czuć swobodnie i dobrze. Najróżniejsze kolory, wzory albo zestawienia typu marynarka plus chinosy, marynarka plus jeansy, marynarka plus spodnie od garnituru itd. będą dodawać pewności siebie każdemu mężczyźnie, który będzie je nosił, jeżeli będą dobrze dobrane pod względem indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.