Piżamka dla niemowlaka – jaką wybrać?

Odpowiednia jakość snu jest niezwykle istotna, zwłaszcza kiedy mowa o małych dzieciach. Aby zapewnić niemowlakowi odpowiednie warunki do wypoczynku, należy nie tylko starannie zabezpieczyć i wyposażyć łóżeczko, ale także wybrać idealną piżamę.

Powinna być ona jednocześnie przyjemna w dotyku, jak i przede wszystkim dopasowana do wieku oraz potrzeb małego człowieka. Co więc sprawdzi się najlepiej? Jaką piżamę niemowlęcą wybrać?

Dlaczego piżamka dla niemowlaka jest ważna?

To, w czym kładziemy spać maleńkie dziecko może mieć ogromne znaczenie dla jakości jego snu. Jak wiadomo, noworodki i niemowlaki śpią przez wiele godzin dziennie, stąd dobrze jest wybierać dla nich takie ubranka, w których będzie im zwyczajnie wygodnie i komfortowo.

Jaka powinna być piżamka idealna?

Idealna piżama dla niemowlęcia powinna umożliwiać mu poruszanie rączkami i nóżkami, nie powodować, że dziecko będzie się przegrzewało. Dobry produkt to taki, który wykonany jest z przyjaznych materiałów, nie gniecie oraz nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Piżamka idealna to niekoniecznie śpiochy lub wygodne body. Coraz bardziej popularne są różnego rodzaju otulacze i śpiworki. Warto jednak pamiętać także o tym, że to, w czym śpi maluch będzie się nieco zmieniało na przestrzeni miesięcy, gdyż noworodek ma całkiem inne potrzeby, niż kilkumiesięczne niemowlę.

Piżamka, która rośnie z dzieckiem?

Kiedy maluszek przestaje być noworodkiem, to jego sen bardzo się zmienia. Kilkumiesięczne dziecko, nie tylko śpi mniej, ale także podczas drzemek znacznie więcej się rusza. Kocyki i kołderki niestety często lądują w drugim końcu łóżeczka, a maluszek wybudza się, gdyż jest mu zimno.

Idealną piżamką niemowlęcą dla takiego dziecka może być więc śpiworek Love to dream. Śpiworek będzie idealny, dla każdego malucha, który lubi kocyki, a jednak pozostanie na swoim miejscu przez całą noc, gwarantując tym samym, że dziecko wciąż jest okryte.

Śpiworek z nogawkami, to kolejne doskonałe rozwiązanie dla aktywnego maluszka. Z wiekiem dziecko uczy się siadać, stawać oraz chodzić, a podczas snu lubi wędrować po całym łóżeczku.

Piżamka dla niemowlaka Love to dream dostępna jest nie tylko w wielu wzorach oraz kolorach, ale także posiada różną przepuszczalność termiczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko może korzystać z piżamki nie tylko zimą, ale także latem czy wiosną.

Kiedy śpiworek z nogawkami będzie idealnym rozwiązaniem?

Dobra wiadomość jest taka, że piżamka w formie śpiworka będzie idealna dla każdego malucha oraz sprawdzi się, w każdą porę roku. Wybierając właśnie taki model dla swojego dziecka, można także zrezygnować z kocyków czy kołderek, a dzięki temu sprawić, że sen dziecka będzie przebiegał w dużo bezpieczniejszych warunkach.

Piżamki Love to dream to rozwiązanie dla maluszków między szóstym miesiącem, a czwartym rokiem życia. Dzięki temu, że dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, każdy znajdzie coś dla siebie, a ponieważ  pozwalają dziecku na bezpieczny i komfortowy sen, mogą także przyczynić się do lepszej jakości snu rodziców.

Maluch, który całą noc jest okryty, a jednocześnie ma możliwość swobodnego poruszania się, będzie spał zdrowo i bezpiecznie. Idealna piżamka niemowlęca zapewni więc nie tylko komfort maluszkowi, ale także być może pomoże wyeliminować bezsenne noce, a to może okazać się bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.