Suszarka do smoczków i butelek – dlaczego jest niezbędna?

Precyzyjne oraz dokładne mycie i suszenie takich akcesoriów dziecięcych jak smoczki i butelki ma niebagatelne znaczenie. Chroni dziecko przed chorobami takimi jak zatrucia pokarmowe czy biegunki. Jak zatem to prawidłowo robić?

Dbanie o higienę butelek i smoczków – dlaczego jest tak ważne?

Brak zachowania odpowiedniej higieny podczas mycia oraz suszenia dziecięcych smoczków oraz butelek, może narazić dziecko na zarażenie się szkodliwymi drobnoustrojami a w konsekwencji narażać na choroby jego delikatny układ pokarmowy.

Z tego też powodu rodzice powinni szczególną uwagę  zwracać na zachowanie higieny podczas wykonywania ww. czynności. Prawidłowe czyszczenie smoczków i butelek powinno opierać się na kilku podstawowych czynnościach do których zalicza się:

  • dokładne mycie przy użyciu szczotki do butelek oraz odpowiedniego płynu,
  • sterylizację smoczków i butelek np. poprzez wyparzanie ich we wrzątku,
  • suszenie – które powinno odbywać się samoczynnie.

Jak prawidłowo suszyć dziecięce smoczki i butelki?

Odpowiednia higiena podczas całego procesu mycia dziecięcych butelek i smoczków jest niezwykle ważna. Wiele osób skupia się na wyparzaniu butelek, jednocześnie często zapomina o konieczności odpowiedniego ich suszenia.

Z tego też powodu, często wiele rodziców popełnia podstawowe błędy, takie jak wycieranie wilgotnych, umytych butelek ściereczką czy papierowym ręcznikiem. Obie te czynności narażają układ pokarmowy noworodka i dziecka na przeniesienie bakterii a także drobinek papieru.

Na wilgotnych ściereczkach często rozwijają się szkodliwe drobnoustroje. Warto pamiętać także o tym, że ważne jest miejsce w które odkłada się umyte smoczki oraz butelki. Suszenie ich na kuchennym zlewie lub szafce nie jest rozwiązaniem zbyt sterylnym. Z tego też powodu warto zdecydować się na zakup dedykowanej suszarki do dziecięcych butelek oraz smoczków.

Dlaczego warto mieć suszarkę do butelek i smoczków?

Suszarka do butelek i smoczków stanowi idealne rozwiązanie, które pozwala w najlepszy dla zdrowia dziecka sposób dbać o higienę. Dzięki niej suszenie staje się nie tylko proste ale i bardzo komfortowe. Zyskuje się gwarancję, że butelki oraz smoczki nie zostaną przypadkowo zanieczyszczone bakteriami.

Suszarka taka najczęściej jest składana, dzięki czemu można z powodzeniem przenosić ją z miejsca na miejsce a także zabrać ze sobą w podróż. Suszarki dla dzieci posiadają najczęściej specjalne uchwyty do ułożenia na nich butelek a także ociekacz.

Jaką suszarkę do butelek i smoczków wybrać?

Wybierając suszarkę do butelek i smoczków warto postawić na niewielkie i kompaktowe urządzenie. Dobrze jeśli posiada funkcję składania, dzięki czemu będzie idealna w podróży a także bez problemu zmieści się do zmywarki.

Warto wybrać taką suszarkę, która została wykonana z naturalnych i bezpiecznych dla dziecka materiałów. W tym przypadku szczególną uwagę warto zwrócić na suszarki wykonane z materiału ABS, bez dodatków szkodliwego dla młodego organizmu BPA.

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do butelek i smoczków?

Suszarka do smoczków i butelek powinna być dostosowana do potrzeb dziecka oraz jego rodziców. Przed zakupem warto sprawdzić czy zmieści się w kuchni oraz wybrać miejsce w którym docelowo będzie ustawiona. Kluczowym jest także sprawdzenie, czy butelki które znajdują się w domu będą pasowały do uchwytów suszarki.

Warto zdecydować się na suszarkę wyposażoną w wyjmowaną tacę ociekową, której zadaniem jest zbieranie nadmiaru wody. Dobrze jeśli urządzenie posiada wyjmowane widełki, które zwiększają komfort jej mycia oraz przechowywania.  Niektóre modele dodatkowo posiadają wykonaną z silikonu antypoślizgową obwódkę oraz są wyposażone w system odpowietrzania.

Źródło: nanobebe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.