Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii czekają na Ciebie!

Energylandia jest obecnie największym parkiem rozrywki w Polsce i śmiało może konkurować z innymi parkami w Europie, czy nawet na świecie! Niektórym niedowiarkom jednak wciąż wydaje się, że atrakcje przeznaczone są głównie dla dzieci – i tak, i nie! Rzeczywistość wygląda zaskakująco, bo okazuje się, że dzieci powyżej 140 cm wzrostu niejednokrotnie korzystają z ekstremalnych kolejek z ekscytacją i bez najmniejszego strachu, natomiast dorosłych trzeba namawiać trochę dłużej… Lubicie adrenalinę? Dobrą zabawę? A może potrzebujecie miejsca, w którym beztrosko można wykrzyczeć wszystkie negatywne emocje, uwolnić się od skrywanych lęków? W Energylandii ekstremalnych kolejek nie brakuje, które z nich trzeba wypróbować?

Hyperion

Hyperion jest zgrabną i potężną kolejką górską typu hyper coaster, która góruje nad zaparkowanymi na parkingu autami. To pierwsza atrakcja, którą możemy podziwiać w całej okazałości po przybyciu do Parku – nie dziwi zatem fakt, że wielu Gości, którzy przyjechali po raz pierwszy, zatrzymuje się przy swoich samochodach i zadziera głowy w górę. Z zewnątrz Hyperion budzi przerażenie, zwłaszcza w pierwszych sekundach przejazdu, gdy długi na 20 metrów wagonik wspina się powoli do 72 metra, by z szybkością 142 km runąć niemal pionowo w dół i ruszyć w dalszy, niemniej szalony tor wypełniony zakrętami, przeciążeniami i wysokimi górkami. Pierwszy przejazd jest zawsze szokiem dla organizmu i budzi szacunek do wykonania i precyzyjności konstrukcji. Jeśli już raz przełamiesz swój strach i wsiądziesz na „statek kosmiczny” Hyperion, na pewno ustawisz się w kolejce do tej atrakcji jeszcze nie raz! Wokół kolejki krąży ciekawa historia, którą poznasz stojąc w podświetlanym tunelu w oczekiwaniu na wagonik. Ale jeśli ta ogromna kolejka jest dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem na pierwszy przejazd, warto rozejrzeć się po tych „mniejszych”.

Park rozrywki

RMF Dragon

Niepozornie wyglądający Dragon – zlokalizowany pomiędzy buchającą parą Formułą, a wysokim i chlapiącym Speed, dosłownie wgniata w krzesło. Zielona stalowa konstrukcja odwróconej kolejki, której krzesełka poruszają się pod torem przejazdu z szybkością ok.76 km/h – zaskakuje. Tor ma niecałe półtora kilometra i wiedzie blisko gruntu, a pierwszy spokojny podjazd usypia czujność. Kolejka nabiera jednak rozpędu i daje uczucie „utraty nóg”. Podczas przejazdu bardzo szybko zmienia się kąt nachylenia krzesełek z lewej na prawą i odwrotnie, co dodaje przejazdowi dynamiki.

Formuła

Stojąca po sąsiedzku żarząca się czerwienią Formuła wygląda bardzo ekstremalnie. Z tarasu restauracji Formuła można dokładnie obserwować cały przejazd – wagonik w przeciwieństwie do innych konstrukcji, nie ma żadnego podjazdu, i rusza z miejsca z pełną parą, by za chwilę wjechać w pętelkę i przez ułamek sekundy znaleźć się do góry nogami. Formuła jeździ z szybkością ok. 78 km/h, a sprawia wrażenie co najmniej dwa razy szybszej – to za sprawą dynamicznej jazdy i skrętów pod kątem 45 stopni. Odczuwalne przeciążenia sięgają nawet 4 g, kilka inwersji i korkociąg dają świetny i efektowny przejazd. Całe otoczenie Formuły jest utrzymane w stylistyce Formuły 1 – dominuje intensywny czerwony kolor, biel i ciemne podłoże. Po kilku przejazdach kolejką można zjeść dobrą pizzę w restauracji obok i posłuchać, w jakich tonacjach pozostali dają upust swoim emocjom.

Speed

Z wodnego roller coastera Speed nikt nie ma szans wyjść suchy. Na szczęście obok ustawiono kilka suszarek, które szybko doprowadzą Was do porządku, więc warto się udać na tę ekstremalną atrakcję. Bez wątpienia robi wrażenie – Speed to potężna kolejka o długim, prawie 700 metrowym torze przejazdu. W najwyższym punkcie ma 50 metrów wysokości, a na szczyt wagoniki-łódki wciąga dźwig. Kolejka spada z tej wysokości z szybkością 101 km/h, co kwalifikuje ją jako najszybszą górską kolejkę wodną na świecie! Ta kolejka wymaga stalowych nerwów, ale chętnych na przejazd nigdy nie brakuje.

Boomeran

Jak wskazuje nazwa, Boomerang to kolejka, która potrafi efektownie jeździć i do przodu i do tyłu. Fioletowa konstrukcja utrzymana w mrocznej stylistyce wygląda dość niepozornie, ale potrafi nieźle zamieszczać w głowie. Początkowo wjeżdżamy tyłem na wysokość 23 metrów, by zjechać z prędkością ok. 60 km/h po powykręcanym we wszystkie strony torze i powtórzyć cały przejazd w odwrotnym kierunku. Uczucie szybkiej jazdy do tyłu jest dość specyficzne i wiąże się z wyjściem ze swojej strefy komfortu, ale zdecydowanie warto wypróbować Boomerang.

Zadra

Zadra, królowa Smoczego Grodu wygląda niesamowicie. Piękna kolejka hybrydowa została wykonana z drewna i stali. Wysoka na 63,8 metry kolejka łańcuchowa budzi respekt i daje niezapomniane wrażenia z jazdy po długim na ok. 1316 metrów torze. To chyba najbardziej ekstremalna kolejka Energylandii, na którą wybierają się najodważniejsi. Zadra swoją premierę miała w 2019 roku, wraz z otwarciem strefy Smoczy Gród, która utrzymana jest w stylistyce średniowiecznej drewnianej wioski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.