Najlepszy prezent dla wszystkich tech-ojców – zestaw VR!

Przez ostatnie lata zestawy VR przeszły wiele zmian, borykając się z wieloma problemami. Tak naprawdę, dopiero od niedawna kupowanie zestawów Virtual Reality ma sens. Cena sprzętu od czasu premiery utrzymywała się na wysokim poziomie, a rozwiązywanie problemów z nim związanych nie należało do łatwych. Rozwój na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy sprawił jednak, że coraz mniejszym kosztem można wejść w świat wirtualnej rzeczywistości. Zestaw VR może być zatem doskonałym prezentem dla ojców, którzy lubią nowe technologie.

Najlepsze zestawy VR

Pośród topowych konstrukcji, kosztujących naprawdę niemałe pieniądze można wyróżnić dwie propozycje. Tą spod znaku Oculusa oraz tą, której wydawca może kojarzyć się z takimi grami jak Counter-Strike czy Half-Life – Valve. Oculus Quest 2 to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji VR na rynku. Koszt gogli nie jest jednak mały – za zestaw z 64 GB pamięci trzeba zapłacić w przeliczeniu na złotówki niemal 1600 złotych. Mimo to, urządzenie warte jest swojej ceny. Konfiguracja i użytkowanie są bardzo proste – obudowa jest mobilna i działa bez użycia komputera.

Można powiedzieć, że propozycja Facebooka spełni wymagania 99,5% użytkowników. Co jednak pozostaje temu pół procentowi? Valve Index! Propozycja amerykańskiego wydawcy gier to najwyższa półka sprzętu VR. Żaden inny produkt na rynku nie ma tak przemyślanego zestawu funkcji jak Index. Na całym zaawansowaniu sprzętu cierpi jednak jego obsługa – ta nie jest tak prosta i intuicyjna jak Oculus Quest 2. Ten prezent świąteczny będzie jednym z droższych, który może znaleźć się pod choinką – pełen zestaw Valve Index to wydatek rzędu 4600 złotych. Portale o tematyce VR chwalą jednak ten produkt. Dla europejskiego klienta wydatek 1000 euro nie jest też aż tak duży, jak dla polskiego konsumenta.

Akcesoria zapewniające wygodę i odpowiednią higienę

Wszystkie nowe zestawy Oculus mają dużo miejsca w goglach, by pomieścić akcesoria korekcyjne słabiej widzących użytkowników. Mimo to, najwygodniej jest grać bez nich, a to mogą zapewnić wkładki od FramesDirect. Patrząc na cenę (80 dolarów), może wydawać się to nieco na wyrost, jednak wygoda podczas rozrywki to ważna sprawa. Obdarowany członek rodziny na pewno będzie z takiego prezentu zadowolony!

Niektóre z gier VR generują naprawdę sporo wysiłku gracza. W takich sytuacjach jasnym jest, że człowiek się poci. By zachować jednak odpowiedni poziom higieny i estetyki, VR Cover przygotowało specjalne nakładki, pochłaniające wszystko, co konieczne. Dostępne dla większości popularnych zestawów VR akcesoria można nabyć już od 20 dolarów.

Co prawda Oculus Quest 2 to mobilny headset wirtualnej rzeczywistości, jednak nikt nie chce tak po prostu wrzucić drogiego sprzętu do plecaka i ruszyć w podróż. Oryginalna obudowa Oculus da możliwość nie tylko bezpiecznego, ale również bardzo wygodnego transportowania zestawu. To akcesorium można zakupić już za 40 dolarów w serwisie Amazon.

Dobre słuchawki kluczem do zgłębienia wirtualnego świata

Zestaw słuchawkowy dla gracza może mieć naprawdę różną cenę. Te z najniższej półki, choć reprezentujące już jakąś jakość dźwięku można nabyć za około 100 złotych. Nie po to jednak kupuje się VR, oferujący oszałamiającą jakość obrazu, by odbierać dźwięk z szumami czy zakłóceniami. Jeśli jesteś właścicielem nowego Quest, Go lub Rift S, prawdopodobnie zechcesz też być posiadaczem porządnych słuchawek przewodowych. Co prawda wymienione zestawy posiadają wbudowane głośniki, jednak ich jakość pozostawia nieco do życzenia. Jednym z mniej znanych producentów słuchawek wśród fanów gier wideo może być Grado. Ich sprzęt, a w szczególności SR60e oferuje naprawdę dobry stosunek jakości do ceny. Za około 460 złotych można nabyć dobrej jakości headset, dopasowany do zestawów VR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.