Najnowsze technologie, które poprawią Twój komfort pracy

Zasada jest prosta – im jest Ci wygodniej, tym efektywniej pracujesz, chętniej przychodzisz do pracy i odczuwasz mniejsze zmęczenie. U osób, które angażuje się w swoje obowiązki bardzo mocno, zauważa się dobrze zagospodarowaną przestrzeń. Pomaga nam w tym technologia, która śledzi nasze potrzeby i zaskakuje propozycjami. Być może bez tych nowości ze świata elektroniki, architektury, technologii da się żyć, ale jest o wiele mniej komfortowo. O kilka propozycji.

Pudełko na kable Kvissle

Zacznijmy od porządku. IKEA wyszła naprzeciw naszym oczekiwaniom i zaprojektowała pojemnik, w którym umieścić możesz wszystkie kable zasilające komputer, telefon, drukarkę. Pod pokrywką możesz schować nawet przedłużacz.

Varidesk Pro Plus

Podstawą pracy jest oczywiście biurko. W dopasowaniu biurka do pozycji ciała ważna jest wysokość. Firma Varidesk stworzyła innowacyjną podstawkę, która zamienia każde biurko w stojące biurko. Konstrukcja wydaje się skomplikowana, ale to pozory.  Wkomponowany sprężynowy mechanizm doładowania i podwójny uchwyt ułatwiają podnoszenie, opuszczanie i dostosowywanie się do dowolnego z 11 ustawień wysokości.

Uchwyt Fotolux Premium

Uchwyt Fotolux Premium pozwala zamontować obok siebie dwa monitory do 27 cali każdy. W konstrukcji wykorzystano sprężyny gazowe umożliwiające dowolne ustawienie monitorów względem siebie. Mocowanie jest pewne i wygodne, przypomina trochę „drugą rękę”. To rozwiązanie, które na pewno docenią programiści, informatycy i graficy. Produkt dostępny na amazon.com

Steelcase Gesture

Większość z nas wykonuje pracę przed monitorem. Wielogodzinna pozycja siedząca prowadzi do wielu schorzeń kręgosłupa. Jednym z foteli godnym polecenia, którego profil zmniejsza ryzyko skrzywień odcinka lędźwiowego i szyjnego jest model Gesture, wykonany przez światowego lidera ergonomii – Steelcase. W czym tkwi fenomen – w dopasowaniu fotela do kręgosłupa do tego stopnia, że przypomina egzoszkielet. Do tego płynna regulacja w wielu płaszczyznach. Jakość oczywiście kosztuje, dlatego cena jest dość wysoka, od 100 USD.

Lapiack Colebrook Bosson

Po kwestii prawidłowego siedzenia należy zadbać o ustawienie laptopa. Najczęściej trzymamy go na kolanach lub mamy go na wysokości niższej niż poziom oczu. To oczywiści błąd. Co możemy z tym zrobić? Na te potrzeby odpowiedziała już firma Colebrook Bosson Saunders, liderzy w ergonomii w miejscu pracy. Zaprojektowali podstawkę do laptopa pomaga w utrzymaniu prostego kręgosłupa. Można również dokupić zewnętrzną klawiaturę i uzyskać mobilność laptopa i wygodę pracy komputera stacjonarnego.

Reflects-Burgundy

Lubisz gadżety? Jeśli twoją odpowiedź brzmi tak, ale tylko wtedy, gdy są one ładne i użyteczne pomyśl nad ładowarką połączoną z lampką, która zmienia kolor. Jeśli brzmi to dla Ciebie trochę jak mało gustowny kich, musisz po prostu to zobaczyć, wtedy szybko zmienisz zdanie. To urządzenie nowoczesne elektroniczne, które łączy w sobie różne funkcje, umożliwia np.: ładowanie aż czterech telefonów bez zajmowania USB. A zmiana oświetlenia gadżetu na biało, niebiesko, zielono, czerwono lub pomarańczowo jest naprawdę ciekawa.


Porady, które mogą Ci się przydać – https://e-rachunkowosc.pl/


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.