Nakładki do wybielania zębów – jak działają i czy są skuteczne?

Trudno znaleźć osobę, która nie marzyłaby o śnieżnobiałym uśmiechu. Nic w tym dziwnego – białe zęby przyciągają wzrok, podkreślają urodę i prezentują się naprawdę imponująco. Choć na co dzień uzębienie styka się z wieloma czynnikami, które negatywnie wpływają na jego kolor, to istnieją sposoby, które pozwalają przywrócić mu piękną biel. Jednym z tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością, są nakładki do wybielania zębów. Jak działają i czy warto z nich korzystać? Oto kilka najważniejszych informacji, które przybliżą Ci ich możliwości.

Nakładkowe wybielanie zębów – na czym polega ta metoda?

Nakładkowe wybielanie zębów stało się prawdziwym hitem ostatnich sezonów. Warto zaznaczyć, że nie bez przyczyny. Metoda ta jest prosta, wygodna i stosunkowo niedroga, a cały zabieg można wykonać nawet w domowym zaciszu. Co więcej, stosowanie nakładek do wybielania zębów jest bezpieczne i wywołuje skutki uboczne znacznie rzadziej niż popularne jakiś czas temu zabiegi laserowe.

Jak wygląda stosowanie nakładek do wybielania zębów? Akcesoria te mają formę specjalnych szyn, które umieszcza się na górnym i dolnym uzębieniu. Przed aplikacją nakładki należy wypełnić ją specjalnym żelem wybielającym. Cały zabieg jest prosty i naprawdę szybki – przy nowoczesnych żelach wybielających zajmuje on zaledwie 20-30 minut.

Nakładki do wybielania zębów – jakie sprawdzą się najlepiej?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są termokurczliwe nakładki do wybielania zębów, które znajdziesz np. w sklepie Natura Zdrowie. Szyny te wykonane są ze specjalnego materiału, który mięknie pod wpływem wysokiej temperatury i umożliwia precyzyjne dopasowanie nakładek do kształtu łuków zębowych. Możliwość formowania nakładki zwiększa komfort zabiegu wybielania i zmniejsza zużycie stosowanych w nim żeli.

Nakładki wybielające – czy to faktycznie działa?

Skuteczność działania nakładek do wybielania zębów w dużej mierze zależy od tego, jakie żele zastosujesz w zabiegu. Do preparatów, które cieszą się naprawdę dobrymi opiniami, zaliczają się np. żele do wybielania Dr. M. Schwarz oraz żele Opalescence. To nowoczesne preparaty o wysokiej zawartości składników wybielających i światowej renomie. Już po kilku użyciach dają one naprawdę wyraźne efekty.

Wybielanie zębów za pomocą nakładek – o czym warto pamiętać?

O czym warto pamiętać, by stosowanie nakładek do wybielania zębów przyniosło pożądane efekty? Przed ich wykorzystaniem zaleca się usunięcie płytki nazębnej. Pozwala to osiągnąć dużo lepsze efekty w procesie samego rozjaśniania uśmiechu. Co ciekawe, w usunięciu płytki również pomogą Ci nakładki – w tym przypadku jednak należy wypełnić je nieco innym preparatem, np. żelem Bioscaling Dr. Schwarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.