Park dinozaurów, czyli pomysł na weekend z dzieckiem

Jest rzeczą naturalną, że każdą wolną chwilę pragniemy spędzać z naszymi pociechami. Weekendy to dla wielu rodzin wyjątkowy czas bliskich bądź dalekich podróży, kiedy to dorośli starają się pokazać dziecku otaczający go świat, a przede wszystkim zapewnić mu masę niezapomnianych atrakcji.

W zależności od pogody wybieramy miejsca zamknięte, lub te na świeżym powietrzu. Jeśli zatem pogoda dopisuje, a Twoje dziecko jest już nieco starsze doskonałym pomysłem na wolny weekend jest odwiedzenie jednego z wielu znajdujących się w Polsce parków dinozaurów!

Park dinozaurów- miejsce na rodzinną przygodę

Park dinozaurów to miejsce nie tylko dostarczające rozrywki, ale również umożliwiające zapoznanie się z historią tych gigantycznych zwierząt, które miliony lat temu stąpały po naszej plancie! Dinozaury to stworzenia, które z jednej strony mogą budzić grozę, jednak z drugiej są także obiektem częstych zainteresowań wielu dzieci. Dla naszej pociech spotkanie z takim olbrzymem to prawdziwa przygoda, którą będzie mógł chwalić się wśród rówieśników! Dlatego też planując rodzinny weekend warto na swojej trasie podróży zatrzymać się w jednym dostępnych w Polsce parków dinozaurów.

Weekend z dzieckiem – parki dinozaurów w Polsce

Jeszcze nie tak dawno temu parki dinozaurów były rzadkością, jednakże ostatnimi czasy rozrastają się jak prawdzie grzyby po deszczu i jest ich aż 18! Mimo, że tematyka parku jest co do zasady taka sama, a mianowicie: dinozaury, parki te mogą różnić się między sobą pojedynczymi atrakcjami, jakie oferują swoim najmłodszym gościom.

1. Bałtycki Park Dinozaurów

Jest to Park znajdujący się w Kamieniu Pomorskim, a zatem będąc w tych okolicach nad morzem warto zaplanować dziecku jednodniową atrakcję właśnie w tym miejscu. Park jest również ścieżką edukacyjną na której dowiemy się naprawdę wielu informacji o tych pradawnych olbrzymach, a co najważniejsze, na własne oczy zobaczymy rekonstrukcje dinozaurów w ich prawdziwych rozmiarach! W okolicach parku znajduje się także mini safari, gdzie czekają na nas m.in strusie, alpaki czy daniele.

2. Dinolandia

Dinolandia do park dinozaurów wchodzący w skład kompleksu Inwałd Park. Jakie atrakcje czekają na nas w tym miejscu? Są to oczywiście repliki dinozaurów! Na znajdującej się na terenie obiektu plaży dzieci mają możliwość odkopać szkielet tego zwierzęcia! Co więcej, nie brak tam ciemnych jaskiń w których każdy może sprawdzić swoją odwagę.

3. Dinopark Kołacinek

Ten park zlokalizowany jest około 100 km od Warszawy, gdzie oprócz spotkania z dinozaurami na najmłodszych czeka ścieżka bajkowa, na której dzieci znaleźć mogą domek Jasia i Małgosi i domek na kurzej stopce.

4. Dinopark Malbork

To, co wyróżnia Dinopark w Malborku to aż 40 ruchomych dinozaurów! Ponadto, na gości czeka kino 5D, Muzeum Skamieniałości oraz park linowy. W tym miejscu nie ma miejsca na nudę!

5. Dinopark Szklarska Poręba

Na terenie obiektu znajdziemy ścieżkę dydaktyczną, która każdemu miłośnikowi dinozaurów pozwoli dowiedzieć się wielu interesujących faktów z życia tych zwierząt. Dinopark Szklarska Poręba to również szansa na wizytę w kinie 6D, przejażdżkę kolejką Filnstonów, skorzystanie z placu gier planszowych czy odwiedzenie wioski indiańskiej.

6. Dream Park Ochaby

Dream Park Ochaby to wspaniałe miejsce rozrywki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Poza dinozaurami na terenie parku znajduje się również Park Miniatur oraz Oceanarium Prehistoryczne.

7. Jurajski Park Dinozaurów

Jurajski Park Dinozaurów znajduje się w okolicach Białegostoku. Na odwiedzających czeka tam ścieżka edukacyjna, park linowy, tor gokartowy oraz prawdziwa kolej piracka.

8. JuraPark Bałtów

JuraPark w Bałtowie w województwie świętokrzyskim to jeden z bardziej popularnych parków dinozaurów w Polsce. Co znajdziemy na miejscu? Około 100 rekonstrukcji dinozaurów w naturalnych rozmiarach, Muzeum Jurajskie, kino 5D czy Prehistoryczne Oceanarium, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć, jak setki tysięcy lat temu wyglądało podwodne życie.

9. JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów to najbardziej znany park dinozaurów w całej Europie! To, co wyróżnia Park Krasiejów spośród innych parków to to, że jest on nastawiony w dużej mierze na edukację, a nie typową rozrywkę. Już na wstępie czeka na nas Tunel Czasu- multimedialny pokaz o kształtowaniu się Ziemi. Na ścieżce edukacyjnej spotkamy około 200 modeli nie tylko dinozaurów, ale i innych gadów oraz płazów.

10. JuraPark Solec

JuraPark Solec, niedaleko Bydgoszczy to doskonałe miejsce na wycieczkę ze swoimi dzieckiem, podczas której na znajdującej się w parku ścieżce dydaktycznej będzie mogło ono na własne oczy zobaczyć te historyczne olbrzymy!

11. Łeba Park

Ten park dinozaurów wyróżnia przede wszystkim malownicze położenie wśród pięknych lasów. Spacer w takim miejscu w połączeniu z porcją nauki to prawdziwa przyjemność dla całej rodziny. Pozostałe atrakcje to m.in rowerki wodne oraz ciuchcia z Czerwonym Kapturkiem.

12. Mega Park

Mega Park to prawdziwy park rozrywki! Na miejscu na najmłodszych czeka cała masa różnorodnych atrakcji. Jurajska ścieżka dydaktyczna, na której dzieci spotkają się oko w oko z ogromnymi dinozaurami, kraina Flinstonów czy Magiczny Świat Asteriksa i Obeliksa to tylko jedne z wielu dostępnych tam obiektów.

13. Park Dinozaurów Nowiny Wielkie

W Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich spotkamy różne okazy dinozaurów oraz Geo-Muzeum ‚Skarby Ziemi’. Warto udać się tam także w grudniu, gdzie na dzieci czekać będzie Święty Mikołaj oraz Śnieżynka.

14. Park Dinozaurów w Karłowie

Niewielki park z około 30 eksponatami oraz smaczną gastronomią to miejsce w sam raz na weekendowy odpoczynek z rodziną. Jest to najwyżej położony park dinozaurów w Polsce! A do tego i najtańszy.

15. Park Ewolucji w Sławutówku

Wizyta w tym parku to prawdziwa podróż w czasie. Na terenie obiektu znajduje się prehistoryczne kino, interaktywne dinozaury, oraz wyjątkowy i niepowtarzalny tunel BATYSKAF oferujący niezapomnianą podwodną przygodę.

16. Park Rozrywki Zatorland

W Zatorlandzie nasze dzieci poza spacerem po parku Dinozaurów w którym poznają życie i zwyczaje tych zwierząt, będą mogły odwiedzić również Park Owadów oraz Park Mitologii. Co więcej, honorowe miejsce w parku zajmuje od roku 2018 największy na świece ruchomy dinozaur!

17. Ścieżka Edukacyjna Dinozaury w Krasnobrodzie

W celu zapoznania się z odległymi czasami warto odwiedzić również Ścieżkę Edukacyjną w Krasnobrodzie na której nie tylko spotkamy wiele gatunków dinozaurów, ale przede wszystkim dowiemy się bardzo dużo o erach w których żyły.

18. Zaurolandia

Zaurolandia to miejsce zachwycające atrakcjami. Park znajdujący się w pobliżu Gniezna przyciąga kilkudziesięcioma modelami dinozaurów,  basenem z łódkami oraz możliwością przejazdów na quadzie!

Informacje o parkach dinozaurów dla portalu tataSOS zebrała Marzena – dziękujemy. 

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: JuraPark Bałtów czyli zimowe spotkanie z dinozaurami

  2. Pingback: JuraPark Krasiejów: weekend w krainie dinozaurów

6 komentarze

  1. Sylwia Kuś Odpowiedz

    JuraPark w Bałtowie – polecam. Moi chłopcy mogą tam przebywać godzinami. Moi chłopcy – czyli mąż i dwa zwariowane urwisy. Jedyny problem w sezonie to parkowanie – koszmar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.