Doskonale wiemy, że należy odrobaczać psy i koty. Robimy to regularnie w trosce o nasze zwierzęta. Czasami także stosujemy kuracje odrobaczające u naszych dzieci, o sobie już niestety zapominając. Mało kto zdaje sobie sprawę, że prawie każdy człowiek ma w sobie chociaż jeden rodzaj pasożyta. Według statystyk dotyczy to 85-90% populacji. Co drugi polak zarażony jest glistą ludzką. W organizmie człowieka może bytować nawet 300 gatunków pasożytów. Najczęściej są to pasożyty jelitowe, jednak mogą one bytować także w płucach, wątrobie, mięśniach i stawach, przewodzie pokarmowym, a nawet w mózgu!
Co może wskazywać na obecność pasożytów?
Pasożyty sieją spustoszenie w naszym organizmie. Wyjaławiają organizm z witamin, minerałów oraz mikro i makroelementów. Zaburzają funkcjonowanie organizmu i osłabiają układ immunologiczny. Ich obecność może dawać bardzo niespecyficzne objawy, które najczęściej identyfikujemy z innymi chorobami. Naszą uwagę powinny zwrócić następujące objawy:
- uporczywy, suchy kaszel;
- częste biegunki;
- luźne, śluzowe stolce;
- apatia;
- osłabienie;
- gorączka;
- wymioty;
- sińce pod oczami;
- swędzenie skóry;
- bóle i zawroty głowy;
- niepohamowana chęć na słodycze;
- bóle brzucha;
- brak apetytu.
Często jednak pasożyty przez bardzo długi czas nie dają o sobie znać, a objawy pojawiają się dużo później od pojawienia się ich w naszym organizmie.
Czy warto się odrobaczać?
Tak! Powinniśmy to robić regularnie, jednak by nie zaszkodzić organizmowi, należy wybierać preparaty pochodzenia naturalnego. Istnieje kilka metod diagnostycznych, które mogą potwierdzić obecność pasożytów w organizmie, jednak zdarza się, że i one nie są w stanie ich wykryć. Szczególnie jeśli odrobaczamy nasze dzieci, to sami także powinniśmy o to zadbać. Kurację odrobaczającą muszą przejść wszyscy domownicy jednocześnie, aby dała ona oczekiwany efekt. Korzystamy z tych samych rzeczy, zatem wystarczy, że jeden członek rodziny ma pasożyty, by zaraziła się nimi reszta.
WAŻNE: środki chemiczne przeznaczone do odrobaczania stosujemy tylko w ostateczności. Są one toksyczne nie tylko dla robaków, ale także dla nas.
W związku z powyższym warto raz na pół roku zastosować kuracje odrobaczające z wykorzystaniem ziół. Jeśli zrobimy to umiejętnie, nie wyrządzimy sobie w ten sposób żadnej szkody.
Jak wykonać odrobaczanie?
Bez względu na rodzaj ziół, którymi będziemy się odrobaczać, należy przestrzegać jednej zasady. Kurację wykonujemy przez tydzień, następnie robimy tygodniową przerwę i ponawiamy kurację jeszcze raz – również przez tydzień. Często producenci wprowadzają nas w błąd, zalecając wyłącznie tygodniową kurację. Jednak środki pochodzenia naturalnego zabijają pasożyty, ale nie zabijają ich jaj. W związku z powyższym po pierwszej kuracji należy dać sobie jeszcze tydzień czasu, by ewentualne jaja mogły się wylęgnąć. Jedynie w ten sposób wykonane odrobaczanie daje nam gwarancję, że pozbyliśmy się wszystkich intruzów z organizmu.
Naturalne sposoby na pozbycie się pasożytów
Wrotycz – ziele bardzo silne i skuteczne. Niszczy pierwotniaki, obleńce, płazińce i nużeńce. Najbardziej skuteczna jest nalewka na bazie wrotyczu. Nie można jednak z nim przesadzić, gdyż zawarty w nim tujon – gdyby był przyjęty w zbyt dużej dawce – mógłby okazać się toksyczny dla naszego organizmu.
Piołun – wykazuje działanie przeciwpasożytnicze i przeciwpierwotniakowe. Hamuje rozwój gronkowców, paciorkowców, laseczek beztlenowych oraz drożdżaków.
Oman – hamuje rozwój grzybów, wirusów, pierwotniaków i bakterii. Zabija pasożyty przewodu pokarmowego, jelitowe, skórne oraz pomaga pozbyć się przywr wątrobowych.
Orzech włoski – dzięki zawartości juglonu wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwpasożytnicze.
Para farm – gotowy produkt, zawierający w składzie zioła o działaniu przeciwpasożytniczym, m.in.:
- Nasiona dyni zwyczajnej;
- Ziele bylicy piołun;
- Liść szałwii lekarskiej;
- Owoc kopru włoskiego;
- Owoc kolendry siewnej;
- Ziele tymianku pospolitego;
- Ziele macierzanki piaskowej ;
- Kwiat goździkowca korzennego ;
Jest to produkt bezpieczny, który można stosować także u dzieci. Alternatywą dla tego produktu jest Parasine.
Stop niechcianym lokatorom
Po zakończeniu kuracji odrobaczającej warto zapobiegać zakażeniom pasożytami. Należy pamiętać o dokładnym myciu rąk po wizytach w toalecie oraz przed posiłkami, a także dokładnie myć owoce i warzywa przed spożyciem. Rozwój pasożytów można wyhamować także poprzez ograniczenie spożywania cukru.
Regularne odrobaczanie może uchronić nas przed wieloma chorobami, a nade wszystko przed utratą istotnych witamin, minerałów oraz mikro i makroelementów.
Autor: Kamila Małek
Kiedyś męczył mnie bardzo długo suchy kaszel. Jak mi lekarz zaproponował badania pod kątem pasożytów, to zdębiałam i jakoś tak głupio mi się zrobiło. Wtedy powiedział, że to nic dziwnego i właśnie przytoczył statystyki jak dużo osób je ma. Badania faktycznie potwierdziły obecność robali, ale odrobaczałam się lekami przepisanymi przez lekarza, nie wiedziałam, że naturalne sposoby też są skuteczne.
Walka z pasożytami (w sumie każda walka z czymkolwiek) jest skazana na porażkę, jeśli jesz żywność, której nie jesteśmy w stanie trawić (każde mięso + wszystko co poddane było obróbce termicznej + gotowa (marketowa) „żywność i inne śmieci… Potrzebujemy ŻYWEGO pokarmu by ŻYĆ. Jedząc trupie żarcie (bez energii życia) stajesz się trupem …Pasożyty w sumie żywią się tym, czego nie strawiliśmy i tak zapraszamy je do swoich organizmów …
Mięso ryby jaj są niezbędne do życia. Nigdzie indziej nie ma b12 i omega 3. Napewno nie w roślinach
97 % ludzi ma pasozty i nawet o tym nie wie……
Solami dr Schüsslera,sprawdzone od dawna .
Naturalnie można odrobaczyć się nalewka z orzecha lub np zrobi pastę miód kurkuma i jeść po trochu przez miesiąc
Jak zrobić taką pastę z kurkumy?
Nalewka z orzecha
Tylko co wybrac najlepiej,jak tyle roznych ziol jest
Polecam Trigelm.
Sok z kiszinej kapusty,pestki z dyni oraz czosnek
Sąsiadki córka przestała kaszleć w nocy po odrobaczaniu .Miała mieć alergię i z niej astmę a to tylko albo aż pasożyty.
Pol szklanki wody uzupelnic reszte woda utleniona I plokac
woda z kapusty kiszonej