Pedicure to bardzo popularny zabieg kosmetyczny w całej Polsce. Dotyczy on rąk i stóp. Co to  jest pedicure leczniczy? Czym się charakteryzuje oraz jakie są różnice między pedicure kosmetycznym, a leczniczym.

Pedicure leczniczy – co to takiego

Pedicure leczniczy to zabieg kosmetyczny skierowany do osób, które cierpią na problemy ze skórą stóp, lub też paznokci. Jest to jednak inny zabieg niż pedicure kosmetyczny. Jest to zabieg leczniczy, dlatego też powinno się go wykonywać w specjalnym gabinecie pod okiem specjalisty, czyli wykwalifikowanego podologa. Podolog jest to osoba zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób stóp.

Zdarza się jednak również, że z porad specjalisty tego rodzaju korzystają także osoby mające zdrowe stopy. Wszystko po to, by mieć pewność profesjonalnej usługi na najwyższym poziomie. Pedicure leczniczy powinniśmy wykonywać w przypadku: uszkodzenia paznokci, grzybicy paznokci, krwiaków, pękających pięt, wrastających się paznokci, odcisków, czy też nagniotków.

Przebieg zabiegu

Specjalista podczas konsultacji podologicznej przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, analizuje problem, stara się rozpoznać wszelkie dolegliwości. Zwraca uwagę również na stosowanie właściwej pielęgnacji stóp. Warto zaznaczyć, iż zabieg tego typu odbywa się przy użyciu najwyższej jakości sprzętu medycznego. W czystych, sterylnych warunkach.

Zabieg polega na prawidłowym obcięciu oraz dopracowaniu paznokcia oraz udzieleniu wszelkich wskazówek odnośnie tego w jaki sposób powinien on być w przyszłości obcinany. Następnie dochodzi do usunięcia zrogowaceń i opracowaniu wałów paznokciowych. Usuwa się je za pomocą skalpela, natomiast wygładza odpowiednimi frezami. Wszystko po to, żeby skóra była miękka, gładka oraz miła w dotyku. Na koniec zabiegu stosuje się odpowiednie preparaty pielęgnacyjne i lecznicze.

Pedicure leczniczy, a pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny jest jedynie zabiegiem pielęgnacyjnym. Podczas takiego zabiegu wszelkie zrogowacenia są wygładzane, a nie usuwane. Z kolei pedicure leczniczy jest zabiegiem specjalistycznym, medycznym, przeprowadzanym po dokładnym, dogłębnym wywiadzie medycznym. Następuje wtedy usunięcie, a nie wygładzenie zrogowaceń.

Pedicure kosmetyczny jest zabiegiem przeznaczonym dla zdrowych stóp i zalecanym osobom, które koncentrują się na właściwej pielęgnacji oraz utrzymaniu stóp w dobrej kondycji. Do pedicure kosmetycznego zalicza się między innymi: peelingi, masaże, kąpiele stóp, obcinanie paznokci, malowanie, czy też usuwanie zrogowaconego naskórka przy pomocy frezarki.

Pedicure leczniczy  – jak często go wykonywać

Wykonywanie pedicure podologicznego to kwestia indywidualna i dostosowana jest do każdego pacjenta osobno. W celu podtrzymywania efektu zabiegu ora polepszenia komfortu życia powinno się go wykonywać od 4 do 6 tygodni. Do wydłużenia efektów zabiegu przyczynia się również właściwa pielęgnacja, która jest wręcz niezbędna. Preparaty podologiczne zawierają składniki odżywcze oraz lecznicze, które są nieporównywalne z kosmetykami drogeryjnymi.

Efekty zabiegu podologicznego

Efekty pedicure leczniczego widać już po pierwszej wizycie. Skóra na stopach jest o wiele gładsza, bez zbędnych zrogowaceń. Z kolei paznokcie przybierają prawidłowy kształt. Dzięki czemu pacjent odczuwa ulgę z racji tego, że jego uciążliwy zazwyczaj problem został skutecznie rozwiązany. Wszelkie odciski zostają usunięte. Zdarzają się sytuację, że w niektórych, cięższych przypadkach pedicure leczniczy należy powtórzyć kilka razy, w celu uzyskania zadowalającego efektu. Warto pamiętać, żeby uzyskać właściwe efekty należy również stosować się do zaleceń podologa i do właściwej pielęgnacji po zabiegu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.