Podstawa każdej wyprawki! Przedstawiamy rożki niemowlęce

Bezpieczeństwo i wygoda – to dwie rzeczy, które od pierwszych chwil każdy rodzic musi zapewnić dziecku. Pomoże w tym rożek niemowlęcy, będący klasyką dziecięcych gadżetów. Używany od lat jest niezastąpiony w opiece nad dzieckiem. Dlaczego warto go włączyć w wyprawkę dla noworodka? Jaka jest rola rożka niemowlęcego?

Czym są rożki niemowlęce?

Rożki niemowlęce to nowoczesne beciki. W przeciwieństwie jednak do tych, które używały nasze babcie, nie są grube i pierzaste, a także nie krępują ruchów dziecka. Profesjonalne sklepy z akcesoriami dla dzieci takie jak Jukki.pl proponują te uszyte z naturalnych materiałów certyfikowanych znakiem OEKO-TEX® STANDARD 100 o właściwościach termoregulujących i oddychających. Naturalne tkaniny są również miłe w dotyku, delikatne i antyalergiczne, dzięki czemu współczesne rożki dla niemowląt mogą być używane przez małych alergików od pierwszych chwil życia.

Do czego potrzebne są rożki dla niemowląt?

Z rożków niemowlęcych korzystać można już od pierwszych dni życia dziecka. Młodym rodzicom ułatwią one prawidłowe trzymanie malucha. To nie należy do najłatwiejszych, ponieważ ciało dziecka nie jest tak sztywne, jak dorosłych. Nosząc je, trzeba więc dbać o podtrzymywanie główki i zachowywanie prawidłowej pozycji.  Rożek jest w tym nieocenioną pomocą, bowiem nadaje sztywności i niejako „asekuruje”. Rodzice noszący dziecko w rożku podkreślają też, że niweluje on wrażenie wyślizgnięcia się małego i kruchego noworodka z rąk (uczucie to towarzyszy często świeżo upieczonej mamie i tacie w pierwszych dniach po narodzinach). Rożki niemowlęce zapewniają wygodę nie tylko rodzicom, ale i dzieciom. Noworodek w rożku czuje się bezpieczniej, niemal jak w brzuchu u mamy, przez co łatwiej zasypia i mniej płacze.

rożek niemowlęcy

Dlaczego warto kupić rożek dla noworodka?

Rożki dla niemowląt są produktem wielofunkcyjnym. W wyprawce jest on w stanie zastąpić wiele innych przedmiotów. Stanowi świetną alternatywę dla kołderki lub kocyka, może też posłużyć jako mata dla ćwiczącego mięśnie brzucha malucha. Rożek młode mamy wykorzystać mogą również do karmienia piersią lub butelką. Będzie on stanowił wygodne podparcie, zwłaszcza jeśli karmi się w pozycji klasycznej, na leżąco czy spod pachy.

Jakie są dobre rożki dla niemowląt?

Dobrej jakości rożki niemowlęce to te miękkie, elastyczne, nieograniczające swobody ruchów oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dobrze, jeśli posiadają one wypełnienie antyalergiczne. Najpopularniejsze rożki to te bawełniane – oddychające, miękkie w dotyku, a jednocześnie niezwykle trwałe. Rożki niemowlęce z dzianiny bawełnianej dostępne są też w szerokiej gamie kolorów i wzorów, przez co łatwo dopasować je do wystroju pokoiku dziecięcego. Uszyte z certyfikowanej znakiem OEKO-TEX® STANDARD 100 tkaniny stanowią bezpieczne akcesorium dla dziecka w każdym wieku.

Praktycznym i dobrym wyborem są też rożki dla niemowląt z regulowanymi wiązaniami, które rozmiarami dopasowują się do wzrostu malucha. Najpopularniejsze modele mają wymiary 75×75 cm, które pozwalają na dokładne opatulenie dziecka, a jednocześnie zagwarantowanie mu swobody ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.