Powered Up LEGO — coś więcej niż zwykłe klocki LEGO

LEGO Powered Up to klocki, które bez wątpienia czymś więcej niż „zwykłe” zestawy. W zależności od produktu posiadają one takie dodatkowe elementy jak na przykład czujniki mierzące dotyk i poziom światła w najbliższym otoczeniu, a także piloty sterujące lub nawet ruchome interaktywne silniki. Dlaczego montuje się je w zabawkach LEGO?

W czym tkwi tajnik sukcesu? LEGO Powered Up App

Aby można było sterować zabawkami, w wielu przypadkach niezbędna jest aplikacja na urządzenia mobilne LEGO Powered Up App. Dzięki niej możesz uczynić ze swojego smartfona centrum dowodzenia z prawdziwego zdarzenia. Aplikacja ta dobrze sprawdzi się szczególnie wówczas, gdy posiadasz kilka różnych zestawów. Dzięki aplikacji możesz w krótkim czasie przełączać się między nimi, by na bieżąco kontrolować poszczególne zabawki. W zależności od danego zestawu, Twoja LEGO zabawka będzie w stanie sprawnie się poruszać, omijać przeszkody czy nawet wykonywać akrobacje. Możliwości jest naprawdę wiele, a różnorodność to jedna z cech charakterystycznych serii LEGO Powered Up.

Powered Up LEGO — dla kogo jest to dobra zabawa?

LEGO Powered Up to seria zestawów, które zwracają na siebie uwagę z powodu licznych funkcjonalności. Oznacza to, że dodatkowe gadżety powinny one zwracać na siebie uwagę wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności manualne oraz mają żyłkę majsterkowicza.

To jeszcze nie wszystko; możliwość instalacji modułów sterujących, czujników dotyku i światła itp. sprawia, że zestawem LEGO Powered Up powinny zainteresować się wszyscy Ci, którzy są zainteresowani techniką. Kto wie, być może zabawa z LEGO Powered Up będzie dobrym sposobem na przygodę z zawodem programisty, inżyniera lub automatyka? Jedno jest pewne: nawet jeśli tak się nie stanie, klocki LEGO Powered Up mogą być po prostu sposobem na długą, interaktywną zabawę.

LEGO Powered UP — co można znaleźć w tej kolekcji?

Powered Up to seria zestawów, której istotę niezwykle trudno opisać w zaledwie kilku zdaniach. Zamiast tego zdecydowanie lepszym pomysłem jest posłużenie się przykładami zestawów, które się do niej zaliczają. Poniżej zostały przedstawione jedynie niektóre z nich:

Robot LEGO — zestaw kreatywny

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest robot kreatywny. Skąd to wynika? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: zestaw ten jest wyposażony w liczne funkcjonalności, które potrafią urozmaicić przez długi czas. Przykładowo, robot ten został wyposażony w czujnik koloru oraz odległości, co umożliwia mu sprawne poruszanie się. Czujnik ruchu to tylko jedna spośród wszystkich funkcji, a robot potrafi nawet zagrać utwór na gitarze (model 4000). Oprócz tego robot może oświetlić swoje najbliższe otoczenie, a połączenie z nim odbywa się poprzez technologię Bluetooth.

Powered Up LEGO – Pociąg towarowy

LEGO Powered Up to nie tylko zestawy przedstawiające futurystyczne postaci. Oprócz tego w kolekcji można znaleźć również pojazdy. Dobrym przykładem jest tu pociąg towarowy. Aby móc się cieszyć możliwościami oferowanymi tego zestawu, należy poświęcić co najmniej kilka godzin na połączenie ze sobą wszystkich niezbędnych elementów. To jednak nie wszystko — przed nami jeszcze nauka sterowania taborem. A ten jest różnorodny, ponieważ można do niego doczepić na przykład wagon przewożący drewno, a dźwig zamontowany w pociągu pozwala na szybkie uzupełnienie ładunku.

Jeśli zainteresował Cię ten zestaw, musisz pamiętać, że masz także spore możliwości w zakresie sterowania. Służą do tego między innymi takie rozwiązania jak na przykład zwrotnica, dzięki której można — jak w prawdziwym życiu — zmienić trasę, którą będzie podążał cały tabor. Oprócz tego można otworzyć dach lokomotywy — dzięki temu poznamy pieczołowicie wykonane detale, które się w niej znajdują.

Sterowanie tak przygotowanym pociągiem jest możliwe z użyciem pilota (połączenie typu Bluetooth). Dzięki temu można wybrać jeden z dziesięciu biegów.

LEGO Powered Up

Zestawy Powered Up LEGO do dobry przykład tego, że klocki LEGO są czymś więcej niż zwykłymi zabawkami. Można dodawać do nich takie elementy jak czujniki światła, ruchome silniki czy moduły sterujące. Liczne dodatkowe funkcjonalności sprawiają, że można rozwinąć swoje zdolności manualne oraz zapewnić sobie wielogodzinną, interaktywną rozrywkę z inteligentnymi zabawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.