Prezenty na rodzinne okazje – jakie pomysły warto rozważyć?

Obdarowywanie się prezentami z różnych okazji to bardzo miły gest i element relacji. W jaki sposób możemy docenić kogoś, na kim nam zależy i jednocześnie zrobić to w ciekawy i faktycznie atrakcyjny dla obdarowywanego sposób? Jakie pomysły warto wykorzystać, aby sprawić komuś miłą niespodziankę?

Życzenia i co dalej?

Oczywiście, jeżeli ktoś z naszych bliskich właśnie obchodzi ważny dla siebie dzień, życzenia są jak najbardziej świetnym sposobem na uczczenie tej okazji. Czasem również są one w zupełności wystarczające – gdy wiemy, że solenizant nie chce prezentów lub gdy po prostu nie jesteśmy w stanie odebrać podarunku w odpowiednim terminie. O czym jednak warto pomyśleć, jeżeli chcemy sprawić komuś przyjemność?

Voucher na niecodzienne atrakcje – co warto rozważyć?

Jednym z ciekawych sposobów na sprawienie bliskiej nam osobie przyjemności jest voucher na jakieś wydarzenie lub aktywność. Może to być bilet na wymarzony koncert, karnet umożliwiający spróbowanie jakiegoś ekstremalnego sportu czy wycieczka w miejsce, w które solenizant chciał się kiedyś w przyszłości wybrać. Dla osób bardzo zapracowanych idealnym podarunkiem może być chwila relaksu, jak na przykład dzień w SPA, masaż czy jakiś niecodzienny zabieg dla urody. Tego typu atrakcje to też świetna rzecz w przypadku, gdy mamy dwoje solenizantów – taką okazją będzie między innymi rocznica ślubu.

Prezent w formie przedmiotu – jaki wybrać?

Jeżeli planujemy kupić na prezent jakiś przedmiot albo sprzęt, warto wcześniej upewnić się że solenizant już go nie posiada. Najtrudniejsze do trafienia są ubrania i elementy garderoby, które wymagają przymierzenia, biżuteria, a także wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny – jeżeli nie wiemy, jakiego konkretnie poszukuje osoba obdarowywana. O ile mamy taką możliwość, dyskretne dowiedzenie się, o czym marzy bliska nam osoba jest bardzo przydatne.

Prezent wykonany samodzielnie – jak go zrobić?

Jeszcze innym sposobem na ciekawy prezent jest rękodzieło. Nie musimy być bardzo uzdolnieni, aby wyszło nam coś ciekawego – czasem przyda nam się wręcz więcej cierpliwości, niż faktycznego talentu. Rzeczy wykonane własnoręcznie są również świetnym sposobem na zachęcenie naszych dzieci do przygotowania czegoś dla solenizanta. Możemy wspólnie zrobić wiele różnych drobiazgów na prezent dla taty, na urodziny czy z okazji dnia dziadka i babci.

1 komentarz

  1. Tomek Odpowiedz

    Wraz z ojcem nawzajem pomagamy sobie w uzupełnieniu skrzynek na narzędzia 🙂 Zawsze jak jest okazja, to kupujemy to, czego akurat drugiej osobie brakuje. Przydatne, miłe, a i można spędzić razem czas przy majsterkowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.