Proszki dezynfekujące mają wiele zalet i pozwalają nam na dokładne oczyszczenie tkanin z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Warto po nie sięgać, gdy chcemy jak najbardziej zminimalizować ryzyko pojawienia się u nas objawów alergii, a nawet niektórych chorób. Jakie zatem są najlepsze dezynfekujące środki do prania? Tłumaczymy w artykule!
Właściwości dezynfekujące proszków do prania
Większość proszków do prania nie pozwala nam na dezynfekcję tkanin. Z ich pomocą możemy jedynie wykorzystać dezynfekcję termiczną, czyli opierającą się na działaniu bardzo wysokich temperatur – nawet 90 stopni Celsjusza. Niestety, takie warunki nie sprzyjają strukturze włókien tkaniny, która może się przez to znacznie szybciej niszczyć. Zwykłe proszki dezynfekujące mają w składzie bardzo silne substancje, które mogą podrażniać skórę w przypadku, gdy środek nie wypłucze się dokładnie z tkaniny.
Co zatem zrobić, jeśli zależy nam na dezynfekcji tkanin, a nie chcemy narażać na niebezpieczeństwo ani naszą skórę, ani prane tkaniny? Doskonały rozwiązaniem są proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI, które pozwalają na dezynfekcję już w 40 stopniach Celsjusza. oznacza to, że możemy przeprowadzić dezynfekcję nawet podczas zwykłego prania. W ten sposób usuniemy z tkanin różnego stopnia zabrudzenia, między innymi bakterie, grzyby i roztocza kurzu domowego – bez ingerencji w strukturę włókien oraz nie podrażniając naszej skóry.
Hipoalergiczny proszek dezynfekujący?
Środki hipoalergiczne to takie, które opierają swoje działanie na delikatnych substancjach niewywołujących reakcje alergiczne. Zwykle nie mają żadnego zapachu – często to właśnie substancje zapachowe najbardziej podrażniają nasze drogi oddechowe. Z pozoru może się wydawać, że proszek dezynfekujący nie może być hipoalergiczny – przecież musi mieć silne działanie, które pozwoli nam dokładnie oczyścić pranie. Nic bardziej mylnego! Dezynfekujące środki piorące także mogą być hipoalergiczne! Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na to, czy bezpieczeństwo dla skóry gwarantują nam certyfikaty, które producent uzyskuje wówczas, gdy pomyślnie przejdzie szereg testów i badań laboratoryjnych.
Wydajność i ekonomiczność proszków dezynfekujących
Aby zyskać pewność, że stawiamy na dobry środek dezynfekujący do prania, powinniśmy sprawdzić, czy opiera się on na skoncentrowanej formule. Jeśli tak, to możemy być pewni, że standardowe opakowanie starczy nam na jeszcze dłużej! To nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i czasu – możemy zapomnieć o długim i częstym staniu w sklepowych kolejkach.
Czy proszek dezynfekujący może być ekologiczny?
Po środki dezynfekujące bardzo często sięgają osoby, które cierpią z powodu alergii na roztocza kurzu domowego. W ich przypadku regularne pranie to podstawa walki z reakcjami organizmu na alergen. Niestety, w ten sposób przyczyniamy się do powstawania zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Stawiajmy zatem na środki do prania, które starają się dbać o ekosystem. Powinny być wolne od substancji nierozpuszczalnych w wodzie (to na przykład zeolity i fosforany). Dobrze, jeśli mają ekologiczne opakowania – wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu i przystosowane do ponownego wykorzystania. Ważna jest również sama produkcja – oparta na energooszczędnych metodach i odnawialnych źródłach energii. Kupując taki proszek dezynfekujący, dbamy nie tylko o nasze tkaniny i skórę, ale i o środowisko naturalne!
Jaki powinien być proszek dezynfekujący – podsumowanie
Jakich cech powinniśmy szukać w środkach piorących przeznaczonych do dezynfekcji odzieży?
- przystosowania do prania dezynfekującego w niższych temperaturach;
- hipoalergiczności;
- wydajności i ekonomiczności płynącej ze skoncentrowanej formuły;
- ekologiczności.
Wspaniały blog wiele przydatnych informacji jakie są twoje inspirację z czego czerpiesz tak wwyrafinowaną „moc twórczą” ?
Naprawdę podoba mi się twój szablon wp, skąd go pobrałeś? Z góry dziękuję!
Ten wpis robi wielkie wrażenie, swooją lekkością wprawia w osłupienie, Chciałbym tak Jak ty frazować piękne zdania przyjmij najszczersze gesty wielkiego uznania.