Smartfony OPPO dostępne w Polsce!

OPPO to pochodząca z Chin dynamicznie rozwijająca się marka smartfonów. Dotychczas była mało znana w Europie, nawet pomimo tego, że jest to jeden największych producentów tych urządzeń na świecie. Wynikało to z tego, że firma skupiała się głównie na rozwijaniu sprzedaży w Azji. Jednak teraz ma to się zmienić, ponieważ uruchomiona została oficjalna sprzedaż jej telefonów w kilku europejskich krajach w tym w Polsce. Czym wyróżniają się produkty OPPO , jakie modele są dostępne i ile kosztują? 

Czym charakteryzują się smartfony OPPO?

Firma specjalizuje się w produkcji telefonów ze średniej i wyższej półki cenowej. Jej główną grupą docelową są młodzi ludzie aktywni w portalach społecznościowych. Dlatego w swoich telefonach zwraca szczególną uwagę na jakość wykonywanych przez nie fotografii. Od początku swojej działalności OPPO stara się wyznaczać trendy i mocno stawia na innowacje technologiczne. Producent ten przykłada także dużą wagę do modnego designu. Jego produkty wyróżniają się przez to w tłumie podobnych smartfonów.

rbsh

OPPO FIND X – model flagowy

Dla klientów z Polski początkowo dostępne w sprzedaży są tylko 4 modele, ale ważną informacją jest to, że znajduje się wśród nich model flagowy, czyli FIND X. Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy w tym telefonie, jest bardzo duży ekran bez wycięcia na aparat. Według danych producenta zajmuje on aż 93,8% przedniej powierzchni urządzenia. Ten wynik osiągnięto dzięki zastosowaniu wysuwanych aparatów, które przez większość czasu są schowane w obudowie. Matryca przedniego ma  25 megapikseli, a podwójnego tylnego 20 i 16 megapikseli. Wyświetlacz z kolei jest panoramiczny o proporcjach 19,5:9, którego przekątna wynosi 6,4 cale, a rozdzielczość 2340×1080. Wykonany został w technologii AMOLED.

Za wydajność urządzenia odpowiada 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845, układ graficzny Adreno 630 oraz 8 GB RAM. Jego użytkownicy będą mieli do dyspozycji również dużo wolnego miejsca. Pamięć wewnętrzna to w zależności od wersji 128 lub 256 GB. Telefon nie posiada czytnika linii papilarnych, odblokowywany jest za pomocą skanowania twarzy. Posiada także możliwość szybkiego ładowania baterii. Cena ustalona przez producenta to 3699 złotych. 

OPPO RX17 Pro i RX17 Neo – kompromis między ceną i jakością

Dwa modele RX17 występują w dwóch wersjach mocno różniących się ceną. Wersja Pro jest dostępna za 2599 złotych, a Neo za 1499 złotych. Oba wyposażone są w identyczny ekran AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i przekątnej 6,4 cala. Jednak w przeciwieństwie do FIND X posiadają w nim wycięcie na obiektyw przedniego aparatu. Różnica cenowa wynika z zastosowanych podzespołów. W droższym RX17 użytkownik ma do dyspozycji: procesor Qualcomm Snapdragon 710, grafikę Adreno 616 i 6 lub 8 GB RAM.

Natomiast w tańszej wersji Neo są to kolejno: procesor Qualcomm Snapdragon 660, grafika Adreno 512 oraz 4 GB RAM. Oba modele mają również 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej i czytnik linii papilarnych  Znaczne różnice występują również pomiędzy zastosowanymi aparatami fotograficznymi. O ile z przodu posiadają identyczne obiektywy 25 megapikseli, to tylne są zupełnie inne. RX17 Pro wyposażony został w połączenie obiektywów 20 i 12 megapikseli, a także kamerę TOF 3D umożliwiającą tworzenie trójwymiarowych obrazów. Natomiast RX17 Neo ma skromniejszy podwójny aparat z matrycami 16 i 2 megapikseli.

OPPO AX7 – najtańszy model

Kosztujący 999 złotych AX7 jest najtańszym dostępnym obecnie w Polsce telefonem chińskiego producenta. Ta cena ciągle stawia ten model na średniej półce cenowej zgodnie z polityką OPPO polegającej na skupieniu się na konkurowaniu jakością. Nie posiada on wyświetlacza AMOLED tylko IPS HD+ o przekątnej 6,2 cala. Również zastosowany procesor i układ graficzny mają najsłabsze parametry z całej czwórki, są to kolejno: Qualcomm Snapdragon 450 i Adreno 506. Poza tym smartfon wyposażony jest w 3 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Za zdjęcia odpowiadają z kolei tylne aparaty o rozdzielczości 16 i 2 megapikseli oraz przedni wyposażony w matryce 13 megapikseli.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.