Sposoby na powiększanie penisa – który z nich sprawdzi się najlepiej?

Męski członek może być zarówno dumą, jak i kompleksem swojego właściciela. Zdecydowana większość panów przywiązuje do jego kwestii dużą wagę, dlatego jeśli nie są zadowoleni z jego rozmiaru, potrafi to naprawdę uprzykrzyć im życie. Na szczęście naprzeciw tym problemom wychodzi medycyna estetyczna, oferująca zabiegi powiększania penisa. Dowiedz się, jakie opcje są dostępne i na czym polega każda z nich!

O opinię poprosiliśmy ekspertów kliniki Bieńkowscy Clinic z Częstochowy.

Powiększanie penisa z zastosowaniem wypełniacza

Obecnie do najchętniej wybieranych zabiegów powiększania penisa z pewnością należą te z wykorzystaniem wypełniacza. Właściwa część procedury jest bowiem mało inwazyjna, dlatego obarczona niewielkim ryzykiem, a przy tym zdecydowanie mniej stresująca dla pacjenta. Wyróżniamy dwa podstawowe typy wypełniaczy:

  • kwas hialuronowy;
  • tkanka tłuszczowa pobrana od pacjenta.

Każdy z nich pozwala osiągnąć podobny efekt. Są to zabiegi przede wszystkim pogrubiające członek oraz zwiększające jego obwód, ewentualny rezultat wydłużenia z pewnością nie będzie zbyt widoczny. W obu przypadkach zabieg powiększania penisa wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a preparat podawany jest za pomocą bardzo cienkiej kaniuli. Całość trwa około 30-45 minut. Procedura jest praktycznie bezbolesna, pewien dyskomfort możliwy jest już po wykonaniu zabiegu. Pacjent nie musi też przechodzić przez okres rekonwalescencji – wskazane jest jedynie powstrzymanie się od aktywności seksualnej na czas około 2-3 tygodni, aby podany preparat mógł odpowiednio się ułożyć – wyjaśniają eksperci kliniki Bieńkowscy Clinic. Poza tymi podobieństwami, istnieją jednak pewne różnice pomiędzy tymi dwiema metodami powiększania penisa.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego to niezwykle popularne, stosowane od dawna wypełniacze, dzięki którym możemy wymodelować różne części ciała, w tym wykonać lifting twarzy, sprawić sobie kształtną pupę, pełniejsze piersi czy właśnie większy członek. Jako że tego typu zabiegi medycyna estetyczna wykorzystuje od dawna, często jako mało inwazyjne alternatywy dla poważniejszych zabiegów, cieszą się one dużą popularnością oraz zaufaniem pacjentów – podkreślają eksperci Bieńkowscy Clinic.

Do ogromnych zalet powiększania penisa kwasem hialuronowym z pewnością należy prostota tego zabiegu – wystarczy jedynie wprowadzić gotowy preparat. Niestety, metoda ta nie jest całkowicie pozbawiona wad. Przede wszystkim taki preparat w rzadkich przypadkach może wywołać reakcje alergiczne. Należy również pamiętać, że efekt takiej procedury najczęściej znika po okresie 1,5-2 lat. Po tym czasie najczęściej można go powtórzyć.

Powiększanie penisa tłuszczem

Zabiegi powiększania penisa tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta niekiedy nazywa się męskim lipotransferem. Podobne procedury, tak samo, jak w przypadku kwasu hialuronowego, stosuje się także w innych przypadkach, na przykład modelowania ciała, wolumetrii i odmładzania czy wypełniania blizn. Jako wypełniacz stosuje się tu pobraną od pacjenta, odpowiednio przygotowaną tkankę tłuszczową. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy.

Przede wszystkim preparat pobrany z ciała pacjenta jest w pełni biokompatybilny, co pozwala uniknąć ryzyka jego odrzucenia. Efekty są również znacznie trwalsze, ponieważ wchłania się jedynie część przeszczepionej tkanki tłuszczowej. Spośród wad największą może być rozległość i większa niż w przypadku kwasu hialuronowego inwazyjność zabiegu. Należy pamiętać, że powiększanie penisa tą metodą zakłada również proces liposukcji. Jednak wykonany w odpowiednio przygotowanej klinice przez lekarza z doświadczeniem nie powinien być niebezpieczny. Przedtem jednak konieczna jest konsultacja, która pozwoli wyeliminować przeciwwskazania.

Chirurgiczne powiększanie penisa

Chirurgiczne zabiegi powiększania penisa są wybierane przez pacjentów nieco rzadziej niż te wykonywane metodą iniekcyjną. Ich zadaniem jest przede wszystkim wydłużenie członka, a nie jego pogrubienie. Polegają one na przecięciu więzadła wieszadłowego i wysunięciu na zewnątrz jego części naturalnie znajdującej się wewnątrz ciała. W ten sposób można powiększyć penisa w spoczynku o około 1,5 cm, natomiast we wzwodzie o 1cm. Nie są to znaczące rezultaty, a przy tym taka procedura często utrudnia stabilizację członka w stanie erekcji, co z pewnością odstrasza część zainteresowanych tą procedurą panów.

Sądzisz, że powiększanie penisa poprawi jakość Twojego życia seksualnego i doda Ci pewności siebie? Koniecznie umów się na konsultację ze specjalistą i spełnij swoje pragnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.