Ubranka dla niemowlaka – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ubranka dziecięce powinny być dobrze dopasowane do rozmiaru dziecka. Należy przy ich wyborze zwrócić jednak uwagę na więcej szczegółów, niż tylko rozmiar. Sprawdźmy jakie są najważniejsze cechy dobrej jakości ubranek dziecięcych.

Ubranka niemowlęce – jakość wykonania

Dobrej jakości ubranka dziecięce powinny być przede wszystkim wygodne dla dziecka. Liczy się ich krój oraz rodzaj zapięcia. Body zapinane w kroku jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców podczas zmieniania pieluszki, ale przy zbyt ciasnym body, dziecko może czuć się niekomfortowo, ponieważ może ono uciskać zbyt mocno pieluszkę. Lepszym rozwiązaniem może być body, które zapinane jest z boku. Dzięki temu ubieranie malca jest szybkie, a dziecko ma swobodę ruchów. Bardzo ważne, by ubranka dziecięce nie krępowały ruchów dziecka. To istotne, ponieważ dziecko bardzo dużo się rusza i często zmienia pozycję ciała, np. przewraca się z brzuszka na plecki.

Odpowiedni materiał

Bardzo ważny jest również materiał, z którego wykonane jest ubranko dziecięce. Najlepszym rozwiązaniem może być organiczna bawełna, która jest delikatna dla skóry niemowlęcia. Dość chłodne i nie podrażniające skóry maleństwa, są tkaniny bambusowe. Mają one delikatne włókna, do tego są bardzo przewiewne i miłe w dotyku. Bawełna organiczna oraz tkaniny bambusowe są szczególnie polecane dla dzieci, które chorują z powodu atopowego zapalenia skóry. Są również narażone na alergie skórne. Ważne, by wybierać kaftaniki oraz body w jasnych kolorach, ponieważ barwniki zawarte w tkaninie mogą podrażniać delikatną skórę dziecka. Dobrej jakości ubranka dziecięce posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz odpowiednie certyfikaty jakości.

O czym jeszcze należy pamiętać w przypadku ubranek dziecięcych?

Bardzo ważne jest późniejsze pranie ubranek. Do prania należy używać proszków przeznaczonych dla dzieci. Są one delikatne dla skóry i nie mają wielu środków zapachowych. Ubranka dziecięce należy prać w około 60 stopniach a przy małych dzieciach warto je również prasować. Koniecznie zwracajmy również uwagę na informacje zawarte na metce. Pomogą one w prawidłowym obchodzeniu się z ubrankami dla maluchów.

Gdzie kupić sprawdzoną odzież niemowlęcą?

Przede wszystkim wybierajmy sprawdzone sklepy i co ważniejsze postawmy na dobrych producentów. Szczególnie warto wybierać z oferty polskich firm. Ubranka Pinokio, Makoma, Eevi to gwarancja wysokiej jakości i bezpieczeństwa dla dziecka. Jeśli zależy nam również na atrakcyjnej cenie to warto wybrać sklep internetowy. Bogatą ofertę polskich ubranek niemowlęcych można znaleźć na stronie: https://abc-bobasa.pl/ubranka-dla-noworodka-i-niemowlaka-170. Sklep dba, aby produkty, które znajdą się w jego ofercie cechowała wysoka jakość, trwałość i bezpieczeństwo.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.