Wybór przedszkola – jaką placówkę wybrać

Wybór przedszkola to jedna z ważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć rodzice małego dziecka. Powinna to być komfortowa przestrzeń, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa. W końcu dziecko w murach przedszkola spędza co najmniej kilka godzin dziennie. Ważna jest także oferta dydaktyczna, która powinna wspierać rozwój dzieci. Jeżeli szukasz dobrego przedszkola, to przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jaka placówka w Warszawie sprawdzi się najlepiej.

Prywatne przedszkole Ochota – jaką placówkę wybrać?

Jeśli interesuje cię dobre przedszkole ochota ma na swojej mapie innowacyjną placówkę Przedszkółka Talentów. Przedszkole znajduje się przy ulicy Włodarzewskiej.

Do dyspozycji dzieci jest przestronny nowoczesny budynek oraz duże jasne sale z przylegającymi do nich łazienkami. Ponadto dzieci rozwijają swoje talenty w salach tematycznych: gimnastycznej i terapeutycznej. W obrębie budynku jest także jadalnia oraz kuchnia z zapleczem.

Co istotne – przedszkole otoczone jest pięknym ogrodem, przeznaczonym wyłącznie dla przedszkolaków. Bardzo ważna jest lokalizacja przedszkola. Placówka znajduje się w zacisznym miejscu oraz w otoczeniu zieleni. Budynek przedszkola mieści się nieopodal terenów zielonych. Park Szczęśliwicki to idealne miejsce na spacery.

Oferta dydaktyczna przedszkola

Tym, co szczególnie interesuje rodziców, jest oferta dydaktyczna i ogólna koncepcja funkcjonowania przedszkola. Zajęcia w przedszkolu na Ochocie realizowane są w oparciu o podstawę programową MEN, co pozwala świetnie przygotować dzieci do dalszej edukacji w szkole podstawowej. Niemniej kadra stawia na indywidualne podejście do każdego dziecka. Bardzo ważne jest budowanie poczucia własnej wartości, wspieranie dzieci w dążeniu do samodzielności, nauka kreatywnego rozwiązywania problemów itp.

Ponadto w ofercie dydaktycznej znajduje się wiele ciekawych zajęć, takich jak: zajęcia ruchowe, zajęcia teatralne, zajęcia relaksacyjne, język angielski, rytmika, plastyka, ceramika, bajkoterapia, warsztaty przyrodnicze, warsztaty eksperymentalne. W przedszkolu regularnie odbywają się także inspirujące spotkania z ciekawymi osobami, a także ze zwierzętami (hipoterapia i dogoterapia).

Kadra przedszkola stawia na wszechstronny rozwój dzieci, a program zajęć jest dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka. Tutaj każde dziecko zyskuje możliwość rozwijania swoich talentów i pasji – to najlepszy sposób na to, by polubiło naukę i zdobywanie wiedzy. Dużą rolę odgrywa także swobodna zabawa na świeżym powietrzu (na terenie przedszkola, czyli w ogrodzie, ale także podczas eksplorowania okolicy na spacerach).

Wyżywienie dopasowane do potrzeb dzieci

Wyżywienia dziecka w przedszkolu to jedna z najważniejszych kwestii. Dieta ma przecież wpływ na dobrostan małego człowieka, a odpowiednio zbilansowane posiłki dostarczają mu energii do zabawy i nauki. W Przedszkółce dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie, w tym: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Są to smaczne, domowe posiłki. Co istotne – istnieje możliwość przygotowania menu dla dzieci z alergią, nietolerancją pokarmową lub na diecie wegeteriańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.