Narodziny dziecka to fascynujący okres. Rodzice wykorzystują każdy dzień na to, aby lepiej poznać swojego malucha. Wychowywanie dziecka to naprawdę fascynująca sprawa. Tylko że kiedyś przyjdzie ten czas, aby wrócić do pracy. Problem ten dotyczy szczególnie mam. Niektóre mogą czekać do momentu przedszkola, a inne będą chciały znaleźć żłobki w Warszawie lub w jakimkolwiek innym miejscu.

Dobra opieka dla malucha

Tak, można pomyśleć o tym, aby zatrudnić nianię, ale dla wielu osób jest to zbyt duży wydatek. Żłobki to dobra propozycja dla dzieci oraz dla ich rodziców. Tylko że jak wybrać ten najlepszy? Najbardziej prawidłowy, gdzie dziecko będzie otoczone troskliwą opieką? Nie będzie to łatwe, ale trzeba zaryzykować.

Dobrą propozycją wydają się bliskościowe żłobki w Warszawie, które oferują całodzienną opiekę nad maluchami. Wszyscy doskonale wiedzą, czym są normalne żłobki. Drugi człon tej nazwy — bliskościowy — niby jest łatwy do zdefiniowania, ale czy aby na pewno. Co to są żłobki bliskościowe? Warto to sprawdzić, aby mieć świadomość, gdzie nasze dziecko będzie na co dzień przebywało.

Wszystko dla dziecka

Bliskościowe żłobki w Warszawie łączą miłość do dzieci z pedagogiką wypracowaną przez badaczy Harvard University. Jak to najprościej wytłumaczyć? Nic nie jest w stanie zastąpić więzi rodziców z dzieckiem. Czasem jednak trzeba znaleźć alternatywę, jeżeli np. dziecko do tej pory zasypiało tylko i wyłącznie przy piersi mamy. Czy to możliwe, że w żłobku dziecko da radę zasnąć bez swojego „uspokajacza”?

Oczywiście, że tak. Wbrew pozorom maluszki są w stanie sobie poradzić. Czasem nawet tylko „czekają” na to, aby rodzice dali im inną opcję do wyboru. Nie znaczy to faktu, że w bliskościowym żłobku maluszki będą pozostawione same sobie. Wręcz przeciwnie. Zostaną one otoczone odpowiednią opieką. W taki sposób, aby nie odczuły one w żaden sposób, że są one „porzucone” przez rodziców pod opiekę obcych osób. Rodzice nie muszą się niczego obawiać, wszystko naprawdę będzie dobrze i w jak najlepszym porządku.

Empatia w stosunku do dziecka

Bliskościowe żłobki w Warszawie działają na zasadzie empatii. Rodzice nie usłyszą czegoś takiego, że ich dziecko było niegrzeczne. Tak, w innych placówkach takie rzeczy można usłyszeć dość często. Tutaj dorośli mogą usłyszeć, że owszem — dziecko było niespokojne, czy też pobudzone. Fakt, może dziecko nie będzie chciało współpracować, czy akurat nie miało ochoty na jedzenie, ale takie rzeczy trzeba czasem zrozumieć. Na tym właśnie buduje się właśnie dobre relacje z dzieckiem, aby od razu nie posądzać go o to, że zawsze już będzie bardzo niegrzecznym dzieckiem.

Żłobki bliskościowe raczej odbiegają od nagród i kar. Żadnych naklejek za grzeczność, czy też smutnych minek na oczach wszystkich, jeżeli ktoś źle postąpił. Takie rzeczy w żłobku bliskościowym odpadają, co nie znaczy, że dzieci czują się tam źle. Dziecko traktowane jest zawsze z wielkim szacunkiem, zgodnie z poszanowaniem jego umiejętności i kompetencji oraz w stosunku do poznawania świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.