Co zrobić, gdy kolka nie daje spać?

Pojawienie się na świecie maluszka to nagła zmiana w często spokojnym i harmonijnym życiu jego rodziców. Chociaż narodzinom dziecka towarzyszy zwykle radość ze strony najbliższych, pojawiają się też liczne pytania, wątpliwości i obawy.

Szczególnie osoby, które zostają rodzicami po raz pierwszy, odczuwają potrzebę, by doszkolić się w temacie rodzicielstwa, tak aby zagwarantować swojej latorośli zdrowy i bezpieczny rozwój już od jego pierwszych chwil życia. Warto pamiętać, że także dla dziecka moment opuszczenia brzucha mamy i przyjście na obcy mu dotąd, pełen różnego rodzaju bodźców świat, to niezwykle stresująca sytuacja. Jak pomóc mu przystosować się do nowych warunków?

Niespokojny sen u maluszka – porady

Co zrobić, kiedy niemowlę nieustannie budzi się w nocy? Jest to nie tylko wyczerpujące dla rodziców, ale często powoduje również obawy. Co sprawia, że dziecko nie przestaje płakać i nie potrafi się wyciszyć? Powodów może być wiele. O ile na początku tego typu problemy mogą wynikać z potrzeby przystosowania się do nowych warunków poza brzuchem mamy, to w kolejnych dniach, tygodniach czy miesiącach taka sytuacja zazwyczaj świadczy o tym, że dziecko odczuwa jakiś dyskomfort.

Coraz więcej noworodków zmaga się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, a w ich wyniku pojawiają się bolesne kolki. To one przeważnie zaburzają spokojny sen maluszka. Poza wyeliminowaniem czynnika, który uczula niemowlę, dobrze jest znaleźć też sposób, jak je uspokoić w sytuacjach wspomnianego dyskomfortu. Urocze, szumiące misie Whisbear bez wątpienia spełnią to zadanie. Pozwolą dziecku się wyciszyć. Co więcej, stworzą warunki podobne do tych panujących w brzuchu mamy.

Niezwykły szumiący miś Whisbear – ulga dla maluszka i dla rodzica

Co sprawia, że ta zabawka-przytulanka jest wyjątkowa? Przede wszystkim funkcja emitowania delikatnego szumu, imitującego ten, który dziecko kojarzy z brzucha mamy. Nie tylko uspokaja to maluszka, lecz również stwarza mu dogodne warunki do prawidłowego rozwoju. Kiedy dziecko posiada już umiejętność przewracania się na brzuszek, chęć sięgnięcia po zabawkę mobilizuje je do tego. Poza tym, taki miś to również ulga dla rodzica. Niektóre z modeli posiadają innowacyjną funkcję CRYsensor, która powoduje, że kojący szum uruchamia się w momencie, gdy tylko rozlegnie się płacz maluszka. Dzięki temu rodzic w wielu przypadkach nie musi wstawać, gdyż dziecko wyciszy się samo. Na uwagę zasługuje też wyjątkowy, przyjemny dla oka design szumiących misiów Whisbear.

Idealna zabawka – w domu i na spacerze

Kiedy różnego rodzaju dolegliwości nie pozwalają maluszkowi spać, emitująca uspokajający szum przytulanka pomoże mu się zrelaksować. Ze względu na jej niewielkie rozmiary, sprawdza się ona doskonale zarówno w domu, jak i na spacerze czy na wyjeździe z dzieckiem. Bez problemu można położyć misia w dziecięcym łóżeczku oraz w wózku. Nie tylko uspokoi on maluszka, lecz również rozweseli i zachwyci swoją estetyką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.